Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Nadchodzi nowa era - era samochodów elektrycznych

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez sweeper » poniedziałek, 20 cze 2011, 11:25

lag napisał(a):Łykasz tą papkę jak młody pelikan. Myślisz, że producentom samochodów zależy, by zrobić jak najlepszy produkt? Samochody są obliczane na to, by zacząć się sypać na potęgę po utracie gwarancji, by użytkownik kupił następny nowy. A rządy to sponsorują normami emisji spalin i innymi pierdołami. To jest dopiero ekologia, że bardziej się opłaca wyrzucić na złom dobry samochód który by jeszcze pojeździł długo - i kupić nowy z salonu. I tak co parę lat.

a tym masz na tą teorię jakieś dowody?
ja posiadam książkę serwisową producenta w której jest wyraźnie napisane co trzeba zrobić aby utrzymać samochód w sprawności
i póki co nie odwiedzam serwisów poza przeglądami i standardową wymianą zużywających się elementów (jak np tarcze, klocki, amortyzatory)
z tego powodu samochód nie spala więcej paliwa, turbina działa bez problemu, nie zużywa litra oleju na 1000km i nie ma za mną kłębów czarnego dymu

lag napisał(a):Aha - podsumowując system start'n'stop - ja również posiadałem go w każdym swoim samochodzie, a żaden nie był nowszy niż 94 rocznik. Nazywali to wtedy "stacyjką".

u mnie jest to przycisk Start/Stop i działa podobnie - gaszę silnik kiedy uważam, że ma to sens co daje wcześniej wspomniane oszczędności na zużytym paliwie
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez lag » poniedziałek, 20 cze 2011, 14:52

To nie masz systemu start&stop, który sam gasi silnik na postoju i odpala po wciśnięciu sprzęgła. Jakie mam dowody?
3 letnia Tata Indica

http://img202.imageshack.us/img202/307/dsc3578f.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/8295/dsc3577k.jpg

http://img163.imageshack.us/img163/7805/dsc3570w.jpg

http://img202.imageshack.us/img202/1359/dsc3568g.jpg

W żadnym z moich samochodów nie było tyle rudej pod spodem.
Trochę trudno o dowody na to, że obecne samochody przetrwają kolejne 20 lat, lecz widzę jaka panuje tendencja (dodatkowe podatki dla starych samochodów, zniżki na nowe - rząd i UE działają, nie w Polsce, chociaż marzyło im się to wprowadzić, ale w Niemczech, UK i innych krajach już tak jest).

http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=21721.0 Tu bardzo ciekawy temat odnośnie nowych i starych samochodów. Można wyciągnąć ciekawe informacje.

Poza tym na zachodzie są szroty w których są całkiem dobre samochody które pojeździłyby jeszcze 2 tyle co teraz, ale zostały "zezłomowane" bo rząd wprowadził dodatkowe podatki dla nich, zakaz wjazdu do centrum miast i zrobiono tak, że bardziej opłacało się wyrzucić dobre samochody i kupić nowe. Tak dobre są nowe auta i wszyscy chcą je kupować, że aż rząd musi się w to mieszać.

A to, że Twoje auto działa - a ile ma lat? Jak mówię : zobacz jak będzie 10 letnie i starsze - co będzie się sypało i jak wielka lawina to będzie.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 20 cze 2011, 14:56 przez lag, łącznie edytowano 1 raz
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez GP » poniedziałek, 20 cze 2011, 14:57

Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez MakDrajwer » wtorek, 21 cze 2011, 16:09

Nie wiem czy jezdziliście z systemem start/stop ? Działa on pod pewnymi warunkami m.in. odpowiedzio naładowany alkumulator, odpowiednia temperatura silnika, odpowiednia temperatura wnętrza. Czyli na krótkich dystansach i tak silnik sie nie wyłączy. Co do gaszenia na przejazdach, długich wahadłach , postojach itp to przeważnie gasze chyba że mi jest w aucie za zimno lub za gorąco. Więc po co mi start/stop ? Ale jako mechanik kocham wszystkie systemy które mogą popsuć auto więc jestem jak najbardziej za !!!

Do lag : parkuj swoje auto przez 3 lata nad np. studzienką ciepłowniczą albo w garażu metalowym to tez będzie pełny złomnik.
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez lag » wtorek, 21 cze 2011, 22:30

W garażu metalowym? To lepiej niż w ogrzewanym garażu zimą, gdy używa się samochodu.
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez sweeper » środa, 22 cze 2011, 08:46

http://moto.onet.pl/253554,8881132,2,zdjecie.html
i jest już 300km w cyklu miejskim w niemałym aucie
fakt, że to chiński produkt, ale powoli, powoli :)

niestety europejscy producenci chyba jednak nie spieszą się z wdrażaniem samochodów na prąd - Peugeot iOn kosztuje bagatela 145 000 zł
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Alinoe » środa, 22 cze 2011, 09:22

sweeper napisał(a):u mnie jest to przycisk Start/Stop i działa podobnie - gaszę silnik kiedy uważam, że ma to sens co daje wcześniej wspomniane oszczędności na zużytym paliwie

ale to nie start&stop tylko innego typu stacyjka ;)
zresztą z tego co pamiętam to w starszych modelach Renault dość często ulegała awarii a nowa kosztowała ponad tysiaka :)

@lag ja też widziałem tak "zżarte" auta i to jeszcze w salonie przed sprzedażą. (piszę o tym bo miały sporo wspólnego z Tata - przypływały statkiem do Pl)
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sweeper » wtorek, 28 cze 2011, 18:30

i kolejne newsy
dzisiaj została otwarta pierwsza stacja wymiany baterii w Danii
w ciągu najbliższych 9 miesięcy ma ich powstać w sumie 20
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Alinoe » czwartek, 30 cze 2011, 12:11

Według raportu rządowej komisji klimatu Danii, kraj ten nie będzie w ogóle potrzebował paliw kopalnych. W 100% zastąpią je odnawialne źródła energii do roku 2050.

Komisja przewiduje, że energia wiatru i biomasy będzie w stanie spełnić większość potrzeb energetycznych kraju.

Źródło:
energiaidom.pl


czyli - oni nie spalają węgla :D i mają wiatraki - dla nich to dobra opcja ale do Danii dalej mamy niż nad morze :P
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sweeper » piątek, 27 sty 2012, 15:03

dawno nic tu się nie pojawiło
więc...
Niemiecka Policja zakupiła elektryczne radiowozy :)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GP » piątek, 27 sty 2012, 15:55

Hehe, no to teraz wystarczy mieć pełny bak i niemiecka Policja takiego nie złapie, bo będzie musiała po 300km stanąć na 10 godzin ładowania :lol:
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sweeper » poniedziałek, 3 wrz 2012, 17:56

Nie wiem czy to ważne, ale...
w Holandii otwarto dzisiaj pierwszą Battery Switch Station (stację wymiany akumulatorów)
do tego we Francji i Niemczech pojawiły się pojazdy ratownicze przygotowane na bazie Renault Twizzy (samochody w ramach numeru alarmowego 112 z podstawowym wyposażeniem ratującym życie)
http://www.renaultzeforum.com/forums/ar ... d-125.html
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Tommy_ » wtorek, 4 wrz 2012, 06:35

Wszystko super, tylko, że u nas ponad 60% energii elektrycznej pochodzi z opału. Do tego ciekaw jestem jak wygląda żywotność takich akumulatorów i jak tak realnie wygląda ich wpływ na środowisko (ciekaw jestem czy produkcja, a potem utylizacja x kompletów baterii w ciągu życia takiego jeżdżącego tostera rzeczywiście wypada lepiej dla matki natury niż wlanie do baku Pb95).
Obrazek
Avatar użytkownika
Tommy_
użytkownik
 
Posty: 200
Na forum od: 12 lip 2012, 11:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez SAMAEL66 » wtorek, 4 wrz 2012, 07:52

właśnie a takiego wpływu na środowisko nikt nie omawia jak mówi się o ekologii samochodów elektrycznych. To tak jak z ekologicznymi żarówkami energooszczędnymi niby same plusy ale gazy w nich to niby przyjazne środowisku są? :)

co do samochodu elektrycznego to nie trzeba wydawać bajońskich sum :) tutaj przykład
http://www.youtube.com/watch?v=a6ii_QUhybA&feature=related

sama koncepcja samochodu elektrycznego lub nawet hybrydy też nie jest nowa oto link tym razem po polsku :) szok 1978 i to w Polsce mowa nawet o wczesnym systemie "kers". czemu teraz nie ma takich programów w tv.

http://www.youtube.com/watch?v=WMHXA-1c4DM&feature=related

o elektrycznym mówią tak od 1.5 minuty.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez sweeper » wtorek, 4 wrz 2012, 08:00

wlanie paliwa do baku i jego spalenie również jest tylko efektem końcowym
a gdzie cały proces wydobycia, przetwarzania, dostarczania tego paliwa?

mogę jedynie domyślać się, ale wpływ na środowisko samochodów elektrycznych i spalinowych zapewne był liczony przed podjęciem decyzji o kierunku rozwoju motoryzacji
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości