Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Dobra, ręczna myjnia samochodowa w Bielsku.

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez Kozo » niedziela, 2 maja 2010, 13:32

sky napisał(a):To jak dywaniki mają ranty to o co beczysz do tego gemini ?Mają Ci je do suchego wycierać? :) 100% że żadna firma w bielsku tak nie pracuje. Teraz to już nic nie rozumiem,wpadasz na forum i zarzucasz myjniom w bielsku że się nie znają na tym co robią,jednocześnie nie odrużniając samemu myjni ręcznej od MYJNI BEZDOTYKOWEJ,proszę Cię,skoro dla Ciebie teflonowanie a twardy wosk to to samo to o czym kolego wogule dyskutujesz ?? Wesoła sprawa się tu u nas w bielsku porobiła,żadna myjnia nie potrafi auta umyć.Kolego piszesz że oceniasz sposób i dokładność mycia,ale nie wspominasz o wytartych wnękach drzwi po myciu auta na gemini.Nie wspominasz o tym że większość myjni w bielsku używa kwasu do felg KENO,który jako jedyny mi znany potrafi odgryźć z felgi pył z klocków nie niszcząć lakieru felgi.Ale skąd ty możesz to wiedzieć..Przykład wilgoci w aucie.Jest w każdym jednym,i w tym z klimą i w tym bez klimy trzeba grzyba robić,w pracy jestem odpowiedzialny za flotę autobusów turystycznych.Powiem Ci tylko tyle że oczyszczenie układu wentylacji w autobusie kosztuje tyle że większość firm jak nasza posiada wytwornicę do ozonu,a to też jeszcze jest coś innego niż grzyb z winny's do osobówki za 150zł.Odnośnie tego mycia przeczytałeś cały temat o tym jak umyć auto w 6 godzin i mądrujesz.przykre

A może problem leży gdzie indziej,są klienci i są "klienci" ..

prosze cie zmien ton bo inaczej nie bede z toba wymienial zdań bo z pieniaczem nie mam zamiaru dyskutować.
nie chodzi mi o "góre dywankow" tylko o spód gdzie po 2 dniach od mycia w gemini (i nie tylko) przez przypadek podnosze je, a tam dalej mokro i smierdzi stechlizna,
odgrzybianie kanałow wentylacyjnych przy klimatyzacji to zupełnie inny temat i nie wiem czemu cie to bawi ale TAK , mają spody wycierać do sucha! "z góry" wiadomo że samo wyschnie. Jesli uwazasz że żadna firma nie myje dobrze tzn. że oni robia dobrze tylko ja jestem wybredny? przemysl to jeszcze raz. "Firmy"? to jeden koleś który zatrudnia jakiś przypadkowych ludzi niewiadomego pochodzenia, którzy z reguły robia to na "odwal się" bo za 800 zł. to maja to gdzieś. Czytajac to forum w poście o pracy tyle tu osób marudzi że na start 1500 to kpina to co ma powiedzić ten co myje twoj samochod? przynajmniej pojezdzi sobie lub przynajmniej posiedzi w jakiejs furze ;) ma to po prostu w dupie. A tak naprawde na tym własnie trzeba sie znać, tak samo jak w serwisach do obsługi i wymiany kół posyłaja obsmarkanych siedemnastolatków, a pozniej sie ***** dziwie że mi koło odpada bo do obsługi klucza dynamometrycznego wypadaloby skonczyć przynajmnie 8 klas-> pytam sie kolesia jaki moment ma ustawiony, a on sie na mnie patrzy jakbym mu rodzine skarpetka wybił -> o co panu chodzi pyta się, szef tak ustawił i ja wszystkie auta tym przykręcam (od malucha po porsche cayene!) wiec po moich przygodach zainwestowałem w klucz dynamometryczny i dokręcam po matołach koła. To że masz na liczniku trylion komentarzy to nie znaczy że jestes jakims tam guru tego forum - jakiś czas temu zapytalem grzecznie czy ktos może polecic jakąś myjnie i tyle. Dziekuje innym za propozycje, pojade i sprawdze. Nie mam problemów z odrożnieniem rodzaju myjni - bezdotykowo to sobie mozesz co najwyzej..... nie ma porządnego mycia bez dotyku i zaznaczyłem aby w Waszych propozycjach takiej myjni przy tesco nie polecac, chodzi mi o myjnie RĘCZNĄ. Pewnie miałes szczescie bo ja myjąc kilka razy auto w gemini mogłbym ci pokazac wnęki i nie masz co sie tym też tak podniecac bo za 15 zeta na tuwima też to robili, tylko dokładniej -> płacąc ponad 2 razy tyle, masz nadzieje że robota bedzie wykonana 2 razy lepiej, a nie gorzej. Ja ich prace oceniam góra na 15 zł. i tyle. Jeśli tyle by kasowali to wtedy bym złego słowa na nich nie powiedział bo wypadli by nieźle w stosunku cena/jakość. Nie wiem jakie masz klocki i felgi, ale do felg polecam SONAX do felg do kupienia na dobrych stacjach benzynowych i nie trzeba zadnych wiekszych specyfikow. No chyba ze po roku przypomnialo ci sie o felgach to wtedy nic ci nie pomoze. Po drugie aby nie zniszczyć lakieru w ogóle, nie tylko na felgach musisz używać srodkow bezkwasowych i takim własnie jest ten SONAX - to ze na "sarnim" cały chrom mi zmatowiał świadczy o osobach które zarzadzaja tą "myjnia". ok. na razie EOT.
Ostatnio edytowano niedziela, 2 maja 2010, 13:38 przez Kozo, łącznie edytowano 1 raz
Kozo
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 2 sty 2010, 17:01

Postprzez mad_moose » niedziela, 2 maja 2010, 19:21

Dobrze, ja więc polecam, a przynajmniej sam jestem zadowolony z myjni na Polskich Skrzydeł (Tańskiego 7).Taka trochę niepozorna ale daję im samochody firmowe i zastrzeżeń żadnych nie mam.
mad_moose
użytkownik
 
Posty: 351
Na forum od: 2 lis 2006, 12:34
Lokalizacja: wapienica

Postprzez adamclio » wtorek, 4 maja 2010, 11:23

Dziwie się forumowiczom, że negatywne wypowiedzi kierowane w Rally car wash uwazaja za prawdziwe. Mozecie myslec co chcecie. Jest tylko jedna prawda ( 1 mozliwosc) Trzeba przekonac sie na wlasnej skorze. Ja SIE przekonalem wiec i innym proponuje to samo. Czytanie zachwalan czy narzekan jest o tyle sliski, ze mozna zakladac ze ja jestem z Rally car wash a Ci co narzekaja sa z konkurencji. I tyle. Pozdrawiam serdecznie wszystkich :)
adamclio
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 30 kwi 2010, 14:13

Postprzez sky » środa, 5 maja 2010, 10:52

Koza czytając Twojego posta odnoszę wrażenie że jesteś jakimś nie fartownym gościem,po myjni auto nie domyte,śmierdzi stęchlizną pod dywanikami,chrom na felgach matowieje i jakiś burak Twoim zdaniem,a moim zdaniem miłośnik samochodów jeździ autem po parkingu.Po wizycie u gumiarza,koła odpadają,a ręce opadają.Jest jedno wyjście,sprzedać auto,kupić bilet.Z pewnością znalazł byś tu kilku mentorów jeśli chodzi o samochody,bo promieniejesz niewiedzą lub bardzo słabym marketingiem,nie wnikam.Ale proszę o jedno,jeżeli faktycznie trafiasz na takich pseudo fachowców,nie bój się zgłaszać uwag w biurze,Twoim prawem (i obowiązkiem) jest sprawdzenie przed zapłatą czy wszystko jest zrobione jak trallala,jeśli nie,Twoim następnym prawem jest odmowa odbioru pojazdu,na podstawie tego że usługa została wykonana nie zgodnie z umową.Moim zdaniem,nie wiem może się boją gościa z czarnego merca (mnie?:) ) i zrobili swoje jak należy,więcej dla innych klientów RCW zrobisz zgłaszając swoje uwagi,a nie płacząc po forum.W skrajnym przypadku przez takie biadolenie mogło by być tak że firma padnie,chłopaki bez pracy zostaną,i się wezmą za kombinatorkę żeby nie iść przez życie na kolanach,handel narkotykami,"wałki",tam tylko młodzi goście pracują,a co przychodzi młodej osobie do głowy kiedy jest ciepło i fajnie a w kiermanie kilka srebrnych monet zostało,a roboty nie ma...pomyśl nad tym czasem też,że nie robisz pod górkę firmie,ale zwykłym chłopakom którzy też by chcieli mieć coś z tego życia.Ciach temat z mojej strony.
Wszyscy wielcy odeszli dwudziestego trzeciego dnia jakiegos miesiaca,dwudziesty trzeci to dobry dzien na smierc..
sky
użytkownik
 
Posty: 271
Na forum od: 29 kwi 2009, 08:21

Postprzez Kozo » środa, 5 maja 2010, 11:18

sky napisał(a):Ciach temat z mojej strony.

Nie że jestem niefartownym, tylko opisuję swoje doświadczenia z różnego rodzaju firmami i oczywiście zgłaszam to kierownictwu - przecież napisałem że powiedzialem wprost gosciowi z myjki co o nim myśle i tak ZAWSZE robie - zdaje sobie sprawe że firmy powyższe maja sie dobrze bo mało osób zwraca uwage na rózne szczegóły (takie moje zboczenie zawodowe:), tak, miałem przygodę również z kołami (w firmie X - piszę tak bo zaraz wyskoczy jakiś łoś i mi napisze ze jestem z konkurencji), np. moja mama pogubila 3 nakretki w przednim kole po wymianie kół w firmie Y więc widzisz że to sie zdarza (wypadałoby napisać nazwę ale znowu będzie że się uwziąłem i zabieram chleb biedakowi, mam to w d****, a naprawdę mogło dojść do tragedii) - nade mna nikt sie nie lituję i jak ktoś coś robi źle, nieporządnie, partaczy robotę lub najzwyczajniej w świecie sie nie zna to musi zmienić pracę i zaczac np. składac długopisy. Takie mam zdanie o wszystkich mechanikach, a w Bielsku znam ich trochę i jak sie mnie zapytasz kogo polecam to ci napisze a kogo omijac szerokim łukiem to tym bardziej. Napisałem post, bo liczyłem że znajdzie sie ktoś kto poleci coś sensownego, chyba po tą są fora internetowe aby wymieniać się informacjami, cos polecać (np. restaurację) - tylko ty nagle uważasz to za płacz? to co tu robisz? nie masz co robić? za to znalazły sie jakieś boty internetowe z gemini, które odwróciły kota ogonem - ale po to są ;)

Ja nie mam żadnej stęchlizny pod dywanikiem choćby dlatego że dbam o to aby mi to wysuszyli - piszę tylko o tym bo może w to nie wierzysz ale własnie mało kto zwraca na to uwagę, a pozniej pisze na innym forum "dlaczego mi w aucie śmierdzi, dlaczego parują szyby pomimo klimy itd."

jaką niewiedzą? jaki chrom na felgach? nie ważne, ważne że ty sie znasz i jesteś happy z RCW. szerokiej drogi, ale oprócz śmierci pewne jest, że w RCW na pewno sie nie spotkamy, zresztą na sarnim chyba tym bardziej ;)
Kozo
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 2 sty 2010, 17:01

Postprzez sky » środa, 5 maja 2010, 14:59

Mama nakrętki pogubiła a Ty przyjacielu w sytuacji konfliktu z myjnią mówisz gościowi co o nim myślisz.Doświadczenie a styczność (z warsztatami) to dwie osobne kwestie...Dobre podejście do interesów,tak trzymać,daleko na tym zajedziesz :]
Wszyscy wielcy odeszli dwudziestego trzeciego dnia jakiegos miesiaca,dwudziesty trzeci to dobry dzien na smierc..
sky
użytkownik
 
Posty: 271
Na forum od: 29 kwi 2009, 08:21

Postprzez Kozo » środa, 5 maja 2010, 15:14

sky napisał(a):Mama nakrętki pogubiła a Ty przyjacielu w sytuacji konfliktu z myjnią mówisz gościowi co o nim myślisz.Doświadczenie a styczność (z warsztatami) to dwie osobne kwestie...Dobre podejście do interesów,tak trzymać,daleko na tym zajedziesz :]

czy ty jesteś normalny? , a może sie przeozonowałeś w firmowym autobusie ? przeciez rozmawiamy o myjni! znowu czytasz cos miedzy wierszami jak z tym chromem na felgach ;) - co mają nakretki do myjni? - domyslam sie ze zarzucasz mi ze nie zwrocilem uwagi człowiekowi że źle dokręcił koła mojej mamie? - nieprzejmuj się...tym się sama zajęła.... a moze jeździsz czarnym ale bmw...hehe. co za koleś...EOT
Kozo
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 2 sty 2010, 17:01

Postprzez sky » środa, 5 maja 2010, 15:18

żenada :) no ale cóż..
Wszyscy wielcy odeszli dwudziestego trzeciego dnia jakiegos miesiaca,dwudziesty trzeci to dobry dzien na smierc..
sky
użytkownik
 
Posty: 271
Na forum od: 29 kwi 2009, 08:21

Postprzez miro2010 » środa, 5 maja 2010, 18:22

słuszałem że na beskidzkim myją zawodowo
miro2010
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 5 maja 2010, 18:12

Postprzez mad_moose » środa, 5 maja 2010, 20:50

i specjalnie dlatego zarejestrowałeś się na forum? A od kogo słyszałeś? Zapewne tata Marcina powiedział...
mad_moose
użytkownik
 
Posty: 351
Na forum od: 2 lis 2006, 12:34
Lokalizacja: wapienica

Postprzez Alinoe » środa, 5 maja 2010, 21:59

miro2010 napisał(a):słuszałem że na beskidzkim myją zawodowo

bo to zawodowcy ... po studiach :rolleyes: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kot » niedziela, 9 maja 2010, 14:32

Polecam BP koło ronda Niemena w B-B;)
kot
użytkownik
 
Posty: 26
Na forum od: 13 gru 2008, 15:54

Postprzez blase » czwartek, 9 wrz 2010, 17:51

To i ja napiszę,

SARNI STOK - porażka, tak źle umytego auta jeszcze nie miałem. najlepiej stać i mówićjak mają myć.
GEMINI - no cóż, podjeżdżam 19.30 wchodze a pracownik biurowy mówi soryale juz nie zdążymy umyć auta a wszystkie stanowiska puste! bo załoga sprząta sic! Olewka na klienta od wejścia - nigdy już tamnie pojadę. w dobie konkurencji takie postepowanie. nie wróże przyszłości tej firmie. Kiedyś policja tam była bo pracownicy byli pod wpływem alkoholu.. :/

Mogę polecić jedną mynię, długo myją ale warto! na TUWIMA, bartex się nazywa firma czy jakoś tak. chłopaki myją powoli i dokładnie. nigdy nic nie musieli poprawiać. mogę z czystym sumieniem polecić. Ale coś za coś - trzeba sie uzbroić w cierpliwość bo dokładne mycie trwa.
blase
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 9 wrz 2010, 17:45

Postprzez robertw12 » piątek, 10 wrz 2010, 16:31

Na olszowce jest OK, czesto auto wymaga oplukania z ciezkiego blota i nie mialem sytuacji zeby mi odmowili... jak np na Tuwima... no ale takie zycie trzeba pojezdzic posprawdzac i sami znajdziecie dla siebie idealne rozwiazanie... pozdrawiam wszystkich dbajacych o swe samochody :D
robertw12
nowicjusz
 
Posty: 8
Na forum od: 5 sie 2010, 14:02

Postprzez Kłębek » sobota, 11 wrz 2010, 11:38

Witam,

ABSOLUTNIE odradzam myjnię IMO na oś. Polskich Skrzydeł!

Czas na odkurzacz i wodę, to oszustwo - ich 5 minut odkurzania, trwa niecałe 4 minuty!!!

A myjnia automatyczna... to dopiero akcja, znajomy ma porysowany lakier, koleżance urwali wycieraczkę (w nowym samochodzie)... Wiem, że próbowała otrzymać odszkodowanie, ale nie przyjmują żadnych listów (poczta wraca do nadawcy).

Naprawdę - ostrzeżcie swoich znajomych - szkoda samochodu i nerwów.
Kłębek
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 11 wrz 2010, 11:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron