Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

polerowanie samochodu - warsztat godny polecenia

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez sweeper » wtorek, 16 mar 2010, 22:11

szukam firmy którą możecie polecić w Bielsku w kwestii polerowania lakieru - wiosna się zbliża i trzeba by zadbać troszkę o samochód :)

a może ktoś sam bawił się w takie rzeczy i jest w stanie powiedzieć jaki to koszt i ile czasu zajmuje wypolerowanie samochodu

i co sądzicie o polerowaniu przedniej szyby (spotkałem się z różnymi opiniami dotyczącymi polerowania przedniej szyby)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez thermalfake » środa, 17 mar 2010, 00:15

jak tylko masz nieco wolnego czasu polecam zaglądnąć do artykułu na www.detailer.pl
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez jackq » środa, 17 mar 2010, 12:04

kup sobie autopoliturke i sam prze poleruj autko. wbrew pozorom nawet ręcznie aż tak dużo roboty nie ma (no chyba ze masz busa) ;)
http://www.autokosmetyki.pl/plastmal_au ... ,p358.html
jackq
użytkownik
 
Posty: 39
Na forum od: 26 sie 2007, 08:58

Postprzez igo » czwartek, 18 mar 2010, 19:28

Odradzam polerke szyb preparatami typu NANO TECHNOLOGIA.Wszystko fajnie na pierwszy rzut oka ale potem tragedia i niczym nie mozna tego usunąć.Podczas deszczu robia sie smugi na szybie,szuba jest zamazana,nic nie daje umycie ponowne,nawet wymiana wycieraczek na nowe nic nie pomogła.Musiałem odczekać chyba pół roku aby wszystko wróciło do normy.Wynalazki typu"magiczna niewidzialna wycieraczka" itp nano technologie to porażka.faktycznie przy dużej prędkości krople same spływaja z szyby ale jadąc wolnie utrzymuja sie na szybie nawet bardziej niz bez tej całej nanotechnologi.Nie polecam i nie daj sie namówić bo bedziesz żałował.Co do blachy to zwykła pasta tempo powinna dać radę albo inny sprawdzony preparat.No i samozapał:))Dwie godzinki pracy trzeba na taki zabieg poświecić minimum:)
igo
użytkownik
 
Posty: 1169
Na forum od: 6 lis 2009, 19:00

Postprzez Tom » czwartek, 18 mar 2010, 19:35

pasta tempo i po sprawie :) a jesli chodzi o polerke szyb to tez odradzam, a jesli ktos ma naprawde tłusta szybe i nie da sie tego umyc niczym to polecam zwykły ocet domowy i po sprawie sprawdzalne w 100%
Tom
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 12 wrz 2006, 19:33

Postprzez sweeper » czwartek, 18 mar 2010, 22:00

w szybie chodziło mi bardziej o to, że jest wypiaskowana
niestety nie mogę znaleźć jakiejś jednolitej odpowiedzi jeżeli chodzi o polerowanie/nie polerowanie

przeciw jest ryzyko uszkodzenia jej powłoki odbijającej światło oraz zrobienie z niej soczewki...

za jest tylko czysta gładka szyba i parę pln zaoszczędzone...
Ostatnio edytowano czwartek, 18 mar 2010, 22:00 przez sweeper, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Alinoe » niedziela, 21 mar 2010, 21:42

sweeper napisał(a):w szybie chodziło mi bardziej o to, że jest wypiaskowana
niestety nie mogę znaleźć jakiejś jednolitej odpowiedzi jeżeli chodzi o polerowanie/nie polerowanie

przeciw jest ryzyko uszkodzenia jej powłoki odbijającej światło oraz zrobienie z niej soczewki...

za jest tylko czysta gładka szyba i parę pln zaoszczędzone...

wypiaskowana byłaby matowa :)
jeżeli chodzi o polerowanie jej zewnętrznej warstwy to opłaca się zlecić to odpowiedniemu warsztatowi, jeżeli jest mocno porysowana ale nie za głęboko, jak będzie mocno porysowana to raczej poszukałbym nowej (teraz ceny poszły w dół ale to zależy od auta)

a jeżeli chodzi o polerowanie lakieru to urządzenie do polerowania kosztuje poniżej 50 PLN, trzeba kupić dobry wosk a reszta to tylko przyjemność (pozbędziesz się matowego koloru lakieru i wszelkich niewielkich zarysowań) - czysta przyjemność samemu zadbać o swoje autko :)
Ostatnio edytowano niedziela, 21 mar 2010, 21:47 przez Alinoe, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez pipi » piątek, 22 paź 2010, 14:40

Jeśli chodzi o polerowanie (oni nazywają to korekcją;]) to polecam nowo otwarty salon Carnauba Auto Detailing w Bielsku. Robią cuda. Mojego samochodu nie poznałem ;]
pipi
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 22 paź 2010, 14:34

Postprzez yawal » piątek, 22 paź 2010, 15:33

pipi napisał(a):Jeśli chodzi o polerowanie (oni nazywają to korekcją;]) to polecam nowo otwarty salon Carnauba Auto Detailing w Bielsku. Robią cuda. Mojego samochodu nie poznałem ;]

Pracownik czy właściciel?
Subtelna autoreklama i to aż w dwóch wątkach?

http://www.bielsko.biala.pl/forum/viewt ... p?id=77330

Doooobre...
yawal
użytkownik
 
Posty: 410
Na forum od: 23 wrz 2010, 11:23
Lokalizacja: BB of kors

Postprzez paputek25 » piątek, 22 paź 2010, 16:14

pipi napisał(a):salon Carnauba Auto Detailing w Bielsku. Robią cuda. Mojego samochodu nie poznałem ;]

.. a ja wręcz odwrotnie, samochód poznałem , a portfela nie poznałem ;)
paputek25
użytkownik
 
Posty: 758
Na forum od: 19 sty 2009, 19:56


Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron