Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

karniak za parkowanie!

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez basianek » środa, 16 lut 2011, 21:02

Ale w czym problem?? Był zakaz - mandacik się należy ;) a karniaki to raczej dla innych inteligentów... :D
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez Przemek73 » środa, 16 lut 2011, 22:43

Addi napisał(a):kubaa gdyby było 20 samochdów to nikomu by nic nie zrobili bo nie mają tyle blokad...

Aha. Blokują kilka pierwszych, na ile blokad starczy. Zaparkuj na 1-Maja i poczekaj :)
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Postprzez Rebel » czwartek, 17 lut 2011, 16:10

Ja dostałem mandat wczoraj za parkowanie pod sferą obok gazowni. Zgadzam się, jest to strefa wyłączona z ruchu i nie należy tam parkować, ale dlaczego mam być tylko ja i 3 innych kierowców którzy tam zaparkowali ukarani, a wszyscy Ci, którzy stali tam wtedy (około 15 innych samochodów), dziś i będą jutro mogą to robić bezkarnie? Dziwne jest to, że skoro tak to przeszkadzało policji, to nie stoją tam dziś i nie trzepią, tylko akurat wtedy się im ubzdurało, że skoro na lewoskręt przy sferze nie mogą złapać nikogo, to za kierowców się wezmą. Co dziwne, parkowałem tam od zawsze jeśli tylko miejsce było - nawet przy radiowozie policji który pilnował lewoskrętu czatując na gazowni i nigdy problemów nie było.
Ostatnio edytowano czwartek, 17 lut 2011, 16:11 przez Rebel, łącznie edytowano 1 raz
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25

Postprzez Alinoe » piątek, 18 lut 2011, 15:00

Rebel napisał(a):Ja dostałem mandat wczoraj za parkowanie pod sferą obok gazowni. Zgadzam się, jest to strefa wyłączona z ruchu i nie należy tam parkować, ale dlaczego mam być tylko ja i 3 innych kierowców którzy tam zaparkowali ukarani, a wszyscy Ci, którzy stali tam wtedy (około 15 innych samochodów), dziś i będą jutro mogą to robić bezkarnie? Dziwne jest to, że skoro tak to przeszkadzało policji, to nie stoją tam dziś i nie trzepią, tylko akurat wtedy się im ubzdurało, że skoro na lewoskręt przy sferze nie mogą złapać nikogo, to za kierowców się wezmą. Co dziwne, parkowałem tam od zawsze jeśli tylko miejsce było - nawet przy radiowozie policji który pilnował lewoskrętu czatując na gazowni i nigdy problemów nie było.

myślę że problem nie tkwi w tym że przeszkadzało to policji tylko w tym że macie przepisy w d... a pretensje do innych
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Rebel » niedziela, 20 lut 2011, 05:42

Alinoe - dziś i od czasu kiedy trwa zadymka w tym samym miejscu w którym ja dostałem mandat, były pachołki, by tam nie parkować. Miejsca były przeznaczone dla (jeśli się nie mylę) organizatorów zadymki. Czy w związku z tym, jeśli przytargam z domu 3 pachołki, odgrodzę sobie nimi kawałek strefy wyłączonej z ruchu, to na takowej będzie można parkować? Nie... tylko gdzie jest ta policja, która rzekomo została przez "górę" oddelegowana na to miejsce, by zrobić porządek. Bo jak dla mnie to czyste podnoszenie statystyk... "w miniony weekend złapano 3000 piratów drogowych" - z tego 2000 tych piratów, którzy źle zaparkowali w miejscach, w których to nikomu nie przeszkadzało. Ot... Polska Policja
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25

Postprzez Addi » niedziela, 20 lut 2011, 08:16

Ostatnimi czasy bardzo dużo mandatów wystawia straż miejska koło Stefanki. Kiedys tam normalnie parkowały auta, czy zatrzymywały się na chwilę do piekarni, lecz teraz to jest ryzyko. Dziennie conajmniej kilka osób dostaje mandat lub blokade.
Patrzę na moje miasto. Kocham je... :)
Addi
użytkownik
 
Posty: 215
Na forum od: 14 lis 2007, 17:48
Lokalizacja: Mały Wiedeń

Postprzez igo » niedziela, 20 lut 2011, 10:11

Rebel napisał(a):Alinoe - dziś i od czasu kiedy trwa zadymka w tym samym miejscu w którym ja dostałem mandat, były pachołki, by tam nie parkować. Miejsca były przeznaczone dla (jeśli się nie mylę) organizatorów zadymki. Czy w związku z tym, jeśli przytargam z domu 3 pachołki, odgrodzę sobie nimi kawałek strefy wyłączonej z ruchu, to na takowej będzie można parkować? Nie... tylko gdzie jest ta policja, która rzekomo została przez "górę" oddelegowana na to miejsce, by zrobić porządek. Bo jak dla mnie to czyste podnoszenie statystyk... "w miniony weekend złapano 3000 piratów drogowych" - z tego 2000 tych piratów, którzy źle zaparkowali w miejscach, w których to nikomu nie przeszkadzało. Ot... Polska Policja

Problem w tym ze nie da sie ukarac wszystkich.Tak samo nie mozna wlepic mandatu kazdemu kto przekracza predkosc.Ale nie mozna rozumować na zasadzie że skoro Ty dostałes wczoraj to dlaczego dzisiaj tam parkujący nie maja blokad albo mandatów.Wyjasnienie jest proste bo dzisiaj wlepiaja mandaty np na innej ulicy tam gdzie przykładowo wczoraj Ty parkowałes i "udało Ci sie " mimo ze równiez złamałes przepis.
Wyznaczone i dopuszczone warunkowo miejsca(te odgrodzone pachołkami) jak napisałes sa dla organizatorów aby nie blokowac innych miejsc dla zwykłych postronnych ludzi.lepiej chyba uzyskac na jeden dzien pozwolenie z komendy by organizator tam mógł legalnie parkowac niz blokowac inne miejsca dla bielszczan.Skad wiesz że nie mieli takiego pozwolenia w tej wygrodzonej pachołkami strefie?
Ostatnio edytowano niedziela, 20 lut 2011, 10:11 przez igo, łącznie edytowano 1 raz
igo
użytkownik
 
Posty: 1169
Na forum od: 6 lis 2009, 19:00

Postprzez Rebel » niedziela, 20 lut 2011, 14:09

uwierz mi igo, że wiem :)
A wracając do tematu mandatu, rozumiem to, że nie da się wlepić wszystkim. Chodzi mi tylko o to, że te samochody nikomu nie przeszkadzają. Droga jest szeroka, przystanku tam póki co nie ma i raczej prędko nie będzie, w dodatku parenaście metrów dalej jest parking w dokładnie takim samy miejscu.
Ostatnio edytowano niedziela, 20 lut 2011, 14:12 przez Rebel, łącznie edytowano 1 raz
http://www.dgsound.pl - DGSound - Produkcja reklam radiowych
Rebel
użytkownik
 
Posty: 272
Na forum od: 28 mar 2008, 22:25

Postprzez Alinoe » środa, 2 mar 2011, 09:49

karniaki CD :)


Karola Miarki, centrum miasta, godzina przedpołudniowa :rolleyes:


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez basianek » środa, 2 mar 2011, 10:17

Bez obrazy i uogólniania, ale SBI znowu... :P
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez darqi » środa, 2 mar 2011, 10:31

ale taka prawda i fakty....
darqi nie Dolar - nie musi sie wszystkim podobać !
darqi
użytkownik
 
Posty: 1676
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: 2B

Postprzez Alinoe » środa, 2 mar 2011, 10:46

basianek napisał(a):Bez obrazy i uogólniania, ale SBI znowu... :P

he he :)

racja

chociaż zdjęcia nie mam to i tak wczoraj przebił wszystkich SCI golfem V. nic nie jechało więc ruszył na czerwonym bo mu się czekać nie chciało ... :rolleyes:
ul Partyzantów przy Apenie
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez tomi308 » środa, 2 mar 2011, 12:27

Pewno będzie się tłumaczył ''ja tylko na 5 minut.....''
tomi308
użytkownik
 
Posty: 324
Na forum od: 11 lut 2011, 10:02

Postprzez pb95 » środa, 2 mar 2011, 20:22

Alinoe napisał(a):chociaż zdjęcia nie mam to i tak wczoraj przebił wszystkich SCI golfem V. nic nie jechało więc ruszył na czerwonym bo mu się czekać nie chciało ... :rolleyes:
ul Partyzantów przy Apenie

Bądźmy szczerzy - spowodował zagrożenie? Stało się coś? Bielsko-Biała to kiedyś było miasto tysiąca przemysłów. Teraz to miasto tysiąca sygnalizatorów świetlnych... o 23 na największych skrzyżowaniach światła nie działają, ale z kolei jadąc Warszawską w kierunku Katowic pomiędzy dworcem i niby rondem obok Sarniego Stoku są 2 skrzyżowania ze światłami - po jaką cholerę są włączone po 23?! Tak samo na Warszawskiej pomiędzy Prezydentem i dworcem jest przejście dla pieszych - w dzień faktycznie dobra sprawa, do sfery można przejść przez nie. Ale po 23? Po cholerę? Nikt tam nie przechodzi już od 2 godzin a światła nadal się zmieniają! PARANOJA. Fakt, jest tam wjazd z ulicy innej, ale bądźmy szczerzy - przecznicę dalej też jest a jakoś sygnalizatora tam nie ma, a poza tym wszystko widać jak na dłoni chcąc się tam włączyć do ruchu. Serio.. światła wyłączane są akurat tam gdzie nie trzeba, a tam gdzie nie ma NAJMNIEJSZEGO powodu, by działały - zmieniają się jak opętane co 5 sekund. Zielona fala? Chyba po marihuanie.
Osobiście uważam, że czekanie na czerwonym w nocy jest głupie i chętnie bym to zlał ciepłym moczem skoro nic nie jedzie i jestem tego pewien. Ale więcej kosztowałby mandat niż paliwo które spale. Spoko, podrożeje wacha to nie będzie różnicy.
Ostatnio edytowano środa, 2 mar 2011, 20:24 przez pb95, łącznie edytowano 1 raz
pb95
użytkownik
 
Posty: 378
Na forum od: 11 maja 2010, 22:07

Postprzez GP » środa, 2 mar 2011, 22:38

pb95 napisał(a):Zielona fala? Chyba po marihuanie.

Ostatnio kilka razy musiałem jechać do Szczyrku i z powrotem i doszedłem do wniosku, że w Bielsku mamy piękną, jedyną w swoim rodzaju, polską... CZERWONĄ falę :/
Stoję na pierwszych światłach, zapala się zielone, ruszam żwawo, jak zwykle i rozpędzam do 50-55 licząc na to, że dalej już sobie będę śmigał na zielonych. I co? I d...a! Na każdych kolejnych światłach stałem na czerwonym. Z moich wstępnych obliczeń wynika, że trzeba by było sunąć ze 160km/h, żeby móc przejechać tę trasę na zielonych światłach ;)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron