Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Japonia vs Europa :D

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez Piotrek » niedziela, 25 wrz 2011, 17:25

Chciałem przeprosić co do BMW, tak się złożyło, że dzisiaj w MOTO-ON a i ja miałem też okazję poznać BMW 1M coupe, nie ma czterech drzwi i krowiatego zadu, taki samochód prawie w sam raz i wygląd nie odrzuca. http://moto.pl/MotoPL/1,88389,10048847, ... wideo.html . pozdrawiam
Sorry, ale do tej pory BMW kojarzyło mi się z osobnikami bez szyi, ale chyba już wymarli, bo teraz w takich dużych starszych maszynach jeżdżą całkiem uprzejmi młodzi ludzie oraz niestey najnowszy trend to w większości seria X z blondynkami po pięćdziesiątce za kierownicą z obowiązkową komórą przy uchu/ druga ręka robi różne inne rzeczy akurat nie związane z kierowaniem samochodem, zbyt wiele do wymieniania/ , a przecież zestaw głośnomówiący nie wymaga myślenia ale to widocznie zbyt trudne dla takiej pokraki.
Ostatnio edytowano niedziela, 25 wrz 2011, 17:33 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez 10RONNIE10 » niedziela, 25 wrz 2011, 18:20

lag napisał(a):
sweeper napisał(a):ale skoro już mówisz o zakrętach itp. to Renault Laguna GT 4CONTROL jest szybsza w slalomie od Imprezy WRX czy od Porsche Boxster S

Chyba gigancie :lol:
A powiedzmy sobie - na drodze? Na zakręcie? W prawdziwym świecie? :lol:

:lol: :lol: :lol: PADŁEM :lol: :lol: :lol:
Ostatnio edytowano niedziela, 25 wrz 2011, 18:21 przez 10RONNIE10, łącznie edytowano 1 raz
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez sweeper » niedziela, 25 wrz 2011, 19:31

lag napisał(a):A powiedzmy sobie - na drodze? Na zakręcie? W prawdziwym świecie? :lol:

widzę Citroena C4 czy wcześniej Xsarę które zdominowały rajdy samochodowe
ale nie dociera to jakoś do Ciebie
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez 10RONNIE10 » niedziela, 25 wrz 2011, 19:58

Ale my chyba teraz mówimy o samochodach produkcyjnych a nie mających z seria wspólnego tyle co York z Psem :P
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez sweeper » niedziela, 25 wrz 2011, 20:23

ty i lag mówicie o samochodach które Wam pasują budując na tym teorię o wyższości samochodów Japońskich nad Europejskimi
jak nie przedział roczniki, to grupa N albo samochody produkcyjne...
ale przyjmijmy, że Impreza, Lancer były i są najlepsze w swojej kategorii
czy można na tym budować tezę, że Japońskie samochody są lepsze?
trzymacie się 3% rynku samochodów seryjnych twierdząc, że jest lepszy od pozostałych 97%

czy nie czujecie, że to trochę... śmieszne?
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez lag » poniedziałek, 26 wrz 2011, 00:15

sweeper napisał(a):
lag napisał(a):A powiedzmy sobie - na drodze? Na zakręcie? W prawdziwym świecie? :lol:

widzę Citroena C4 czy wcześniej Xsarę które zdominowały rajdy samochodowe
ale nie dociera to jakoś do Ciebie

Odpowiedz na pytanie.


Samochody Japońskie są lepsze od Europejskich (mówimy o wszystkim do roku 2000 gdzie zaczęto w 99% robić chłam) - ponieważ samochód powinien głównie jeździć i po prostu działać, a to robią i słyną z tego praktycznie wszystkie Japończyki. Citroen i Renault, Fiat i Peugeot to rzeczywiście znane i cenione symbole niezawodności jeżdżone do dziś w krajach trzeciego świata w trudnych warunkach, jak pickupy Toyoty.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 wrz 2011, 00:18 przez lag, łącznie edytowano 1 raz
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez 10RONNIE10 » poniedziałek, 26 wrz 2011, 00:16

Sweeper ... Ty za to wychwalasz tylko jedną markęi jest ok ?
Ja wychwalam marek pięć co najmniej, i kilkanaście modeli.
Impreza i Lancer nie są najlepsze w swojej klasie.
Jako EVO i STI niewątpliwe tak, ale jako zwykłe 1.6 Lancer jest średniakiem klasowym.

Na chwilę obecną to w motoryzacji i tak już powoli jest wszystko jedno bo jeden wielki koncern produkuje części do prawie wszystkich marek tylko loga zmieniając.
Nissan w łapach Renault, Volvo Forda itd ...

Mazda się ostała jako składana w Japonii i chwała im za to.

Co do tej tezy wyższości japońskich nad europeiskimi to owszem ... te samochody zawsze były lepsze bo Francuskie się sypały a Japońskie jeździły ...
VW to podobno najmniejsze szpary i niemieckie solidne ale też nudne ...
A japońskie słynęły z niezawodności i osiągów....
Opinie i stereotypy sie z niczego nie biorą!
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 wrz 2011, 00:23 przez 10RONNIE10, łącznie edytowano 1 raz
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez 10RONNIE10 » poniedziałek, 26 wrz 2011, 00:29

lag napisał(a):
sweeper napisał(a):
lag napisał(a):A powiedzmy sobie - na drodze? Na zakręcie? W prawdziwym świecie? :lol:

widzę Citroena C4 czy wcześniej Xsarę które zdominowały rajdy samochodowe
ale nie dociera to jakoś do Ciebie

Odpowiedz na pytanie.


Samochody Japońskie są lepsze od Europejskich (mówimy o wszystkim do roku 2000 gdzie zaczęto w 99% robić chłam) - ponieważ samochód powinien głównie jeździć i po prostu działać, a to robią i słyną z tego praktycznie wszystkie Japończyki. Citroen i Renault, Fiat i Peugeot to rzeczywiście znane i cenione symbole niezawodności jeżdżone do dziś w krajach trzeciego świata w trudnych warunkach, jak pickupy Toyoty.

No niestety co by nie mówić to MB beczka też tam jeździ ;)

Ale jak napisał LAG w europie można dać tylko kilka przykładów niezawodnych samochodów i to nie marek i koncernów ale niestety tylko pojedynczych modeli jak MB W124 czy Garbus albo Golf ...
Tylko nikt tak na prawde nie patrzy że porównujemy KONTYNENT wielkości 100 x większy od małej wysepki na którym jest tyle producentów i żadnemu się nawet nie udało zbliżyć do tego co zrobili w Japonii.

Fakt że żadna marka Japońska nie ma takiej historii jak Fiat Ford czy VW ale po co komu Historia ? Polacy teżmajądługą historie i co nam po niej ? możemy byćjedynie dumni z kilku momentów a i tak żyjemy w Ch... czasach.
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 26 wrz 2011, 06:03

10RONNIE10 napisał(a):VW to podobno najmniejsze szpary i niemieckie solidne ale też nudne ...
Opinie i stereotypy sie z niczego nie biorą!

A VW Scirocco R też nudny? http://www.autocentrum.pl/testy/vw-scir ... obietnica/ . pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez lag » poniedziałek, 26 wrz 2011, 11:10

Niemieckie i Szwedzkie pojazdy też są dość dobre, ale to klasa sama w sobie, typowo europejskie auta to szmelc - Citroen, Fiat, Peugeot (nie licząc modeli z lat 70), Renault, Lancia, Alfa Romeo, Rover

To wszystko jest o kant d... rozbić. Podczas gdy honoru EU broni BMW, Merc, VW, Saab i Volvo. Typowo sportowych marek nie wymieniam ale wolałbym Honde NSX albo Porsche lub topowego Merca czy BMW niż Lambo, Ferrari itd

...kiedy Lamborghini stanęło na nogi? Po przejęciu przez Audi :D
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez kjs40 » poniedziałek, 26 wrz 2011, 14:44

10RONNIE10 napisał(a):
lag napisał(a):
sweeper napisał(a):ale skoro już mówisz o zakrętach itp. to Renault Laguna GT 4CONTROL jest szybsza w slalomie od Imprezy WRX czy od Porsche Boxster S

Chyba gigancie :lol:
A powiedzmy sobie - na drodze? Na zakręcie? W prawdziwym świecie? :lol:

:lol: :lol: :lol: PADŁEM :lol: :lol: :lol:

Mniej więcej tak:

http://www.youtube.com/watch?v=QaTnd3ozcaE

A teraz vs Subaru:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ypJZUxKvaiY

A to lagusia którą chętnie bym kupił gdyby nie inne priorytety:
http://www.youtube.com/watch?v=gbLyV3mI ... re=related

I schowajta się z tymi japońskimi taczkami dla kurdupli:)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 wrz 2011, 14:53 przez kjs40, łącznie edytowano 1 raz
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Postprzez sweeper » poniedziałek, 26 wrz 2011, 15:54

lag napisał(a):Odpowiedz na pytanie.

dostałeś odpowiedź - Laguna GT jest szybsza i sprawniejsza w pokonywaniu zakrętów
a jest samochodem klasy średniej wyższej


lag napisał(a):Samochody Japońskie są lepsze od Europejskich (mówimy o wszystkim do roku 2000 gdzie zaczęto w 99% robić chłam)

wszystkim? czy tylko wybiórczo?
bo jak o wszystkim to są samochody terenowe, minivany, dostawcze i cała masa innych europejskich samochodów lepsza od japońskiej myśli

10RONNIE10 napisał(a):Sweeper ... Ty za to wychwalasz tylko jedną markęi jest ok ?

nic podobnego - nigdy nie powiedziałem/napisałem, że Renault jest najlepsze na świecie
bo tak nie jest i nigdy nie będzie
walczę ze stereotypami jakie Polacy przyczepili do tej marki bo są wyssane z brudnego palucha "Mietka mechanika"

10RONNIE10 napisał(a):Ja wychwalam marek pięć co najmniej, i kilkanaście modeli.

ja nie wychwalam żadnej, ale również podałem przykłady innych marek które zapisały się w historii motoryzacji

10RONNIE10 napisał(a):Impreza i Lancer nie są najlepsze w swojej klasie.
Jako EVO i STI niewątpliwe tak, ale jako zwykłe 1.6 Lancer jest średniakiem klasowym.

przynajmniej tu się zgadzamy - tylko mocna odmiana Lancera i Imprezy coś znaczy
egzemplarze cywilne to raczej namiastka czegoś (tylko czego?)

10RONNIE10 napisał(a):Co do tej tezy wyższości japońskich nad europeiskimi to owszem ... te samochody zawsze były lepsze bo Francuskie się sypały a Japońskie jeździły ...

czas przeszły dokonany :)
tu masz raport ADAC na pocieszenie: http://www.vdtuev.de/presse/tuevnachric ... oid=177104

jestem bardzo ciekaw czym jeździcie i czym będziecie jeździć za kolejnych 10 lat :)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez 10RONNIE10 » poniedziałek, 26 wrz 2011, 21:28

Ehhh ADAC ... nie wypowiadam się.

CO do tego "Slalomu" to nie jest Slalom tylko nie wiem test na ominięcie przeszkody nagle na drodze.
I co do porównania z Porsche moim zdaniem bez sensu bo to tył napęd.
Subaru wolniej fakt to przejechało ale to nie odzwierciedla przecież jazdy wyczynowej po drodze.
Wiadomo że w Renault nasrane systemów ogłupiaczy których na szczęście nie ma w Subaru.
Ale tak jak mówie Renault okazało się lepsze tylko żę to nic nie udowadnia.

Z tą namiastką podstawowej wersji Lancera już nie przesadzaj.

Tak możemy brać pod uwagę wszystko do lat 2000 około chociaż moim zdaniem akurat juz troche wcześniej zaczęto robić gówno.
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez lag » poniedziałek, 26 wrz 2011, 22:05

kjs40 napisał(a):
10RONNIE10 napisał(a):
lag napisał(a):Chyba gigancie :lol:
A powiedzmy sobie - na drodze? Na zakręcie? W prawdziwym świecie? :lol:

:lol: :lol: :lol: PADŁEM :lol: :lol: :lol:

Mniej więcej tak:

http://www.youtube.com/watch?v=QaTnd3ozcaE

A teraz vs Subaru:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ypJZUxKvaiY

A to lagusia którą chętnie bym kupił gdyby nie inne priorytety:
http://www.youtube.com/watch?v=gbLyV3mI ... re=related

I schowajta się z tymi japońskimi taczkami dla kurdupli:)

Pytam o prawdziwy świat, prawdziwe drogi, nie pachołkolandię.
Wśród pachołków to jest w ch*j szybszych aut niż ta Laguna, chociażby zglebiony Swift GTi na slicku. Tylko czego to dowodzi?
Dobra, dobrze, że laguna 4WS startuje w rajdach i jeb*e w kakao wszystkie evo i sti

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 wrz 2011, 22:06 przez lag, łącznie edytowano 1 raz
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez kjs40 » wtorek, 27 wrz 2011, 12:52

lag napisał(a):Pytam o prawdziwy świat, prawdziwe drogi, nie pachołkolandię.
Wśród pachołków to jest w ch*j szybszych aut niż ta Laguna, chociażby zglebiony Swift GTi na slicku. Tylko czego to dowodzi?
Dobra, dobrze, że laguna 4WS startuje w rajdach i jeb*e w kakao wszystkie evo i sti

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ty jeździsz autem w prawdziwym świecie czy na konsoli?
Tak w prawdziwym świecie na przykład toczysz się po szosie i nagle wbiega Ci dzieciak wtedy wykonujesz mniej więcejj taką pachołkolandię po to aby ominąc dziecko i nie wjechać na czołowe z TIRem. Jest wtedy bardzo istotne zeby samochodu nie zarzuciło bo możesz w coś uderzyć odbić się i całkowicie stracić kontrolę nad pojazdem.

No ale pewnie Ty miszcz kierownicy jedziesz cały czas driftując he he.

Laguna to samochód sporo większy od Swifta na slicku i nastawiony na komfort oraz określone osiągi a Swift itp. to maleńkie taczki podskakujące na każdym wyboju co powoduje u kierowcy uszkodzenie mózgu od wstrząsów.
Do Laguny to porównuj Toj Toja Avensisa albo Accorda Hondy ale nie swifta.
EVo i ST to też niższa klasa C tyle, że z napedem 4x4 który ma zalegty ale i wady.
Reanult w tej lagunie oferuje kompromis przedni napęd z trakcja 4x4 na szosie to źle?
Owszem w terenowych warunkach kopny śnieg piach itd 4x4 ma przewagę ale jeśli ktoś w takich warunkach hmusi jeździć nie kupuje przednionapędówki.
W ostatni łykend Vettel rozjechał towarzystwo więc przykro mi panowie ale japońska myśł techniczna wciąż nie ma dokonań na polu w królowej dyscyplinie wyścigów i długo mieć nie będzie.
Żółci jedyne co potrafią to przyjechać na targi napstrykaćc tysiące zdjęć i skopiować co się da. Wszelakie nowości wdrażaja Eurpejczycy czasem płacą za to frycowwe zgoda ale Japońce spryciarze czekają aż się udoskonali i wtedy wchodzą na rynek z podobnym rozwiazaniem.

Zadam takie pytanko kiedy Honda wprowadziła diesla do oferty? Jak skończyły się problemy z przedwczesnym zuzyciem turbin i jak common rail wdrożony przez FIATa został opanowany.
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości