Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Odholowywanie

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez thermalfake » piątek, 2 wrz 2011, 22:42

thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez lag » piątek, 2 wrz 2011, 22:45

Zacytuję złomnika

Oto dzięki elektronicznym gadżetom służącym do kontroli dokonuje się wreszcie Orwellowska wizja: nie ma znaczenia, czy przy władzy jest PiS czy PO, nie ma znaczenia czy wrogiem jest Eurazja czy Wschódazja: celem władzy jest władza, a obywatel nie musi nic rozumieć. Musi być posłuszny. Terenówka pozwala mu oderwać się od tego systemu. Może nawet zacznie myśleć. A to byłoby źle. Dobrze jest wtedy, kiedy po 8 godzinach wycieńczającej pracy w korporacji, która nie ma żadnego sensu i opiera się przede wszystkim na próbach zrealizowania niemożliwych poleceń szefów (nieważne po co, ważne by być posłusznym), obywatel wraca do domu i zajmuje go katastrofa smoleńska lub amerykański film w telewizji.
PS. Nie idźcie do wyborów.


W tej chwili mogą mi odebrać mój samochód bo teoretycznie się komuś nie spodoba miejsce w którym zaparkowałem. Nigdy nikt nie udowodni gdzie było to dokładnie. A kasa leci za lawete i za parking. Żyjemy w chorym kraju, wszystko zmierza ku świecie przedstawionym "Roku 1984"

... będzie źle.
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez paputek25 » piątek, 2 wrz 2011, 23:01

mi nie tak dawno odholowali auto z "koperty".
Mialem karte , ale albo sama sie zsunęła z deski na wycieraczkę, albo spadła podczas wciągania na lawetę.
sprawe przegrałem . Uzasadnienie :
karta ma być w miejscu widocznym , bez komentarza.
370zl to koszt bielskiej lawety plur koszta parkingu.
Ale to nic, bo myslalem ze auto mi zaje..li , przeboleje. :)
paputek25
użytkownik
 
Posty: 758
Na forum od: 19 sty 2009, 19:56

Postprzez joyo1982 » sobota, 3 wrz 2011, 07:21

W końcu dobra wiadomość. Jak się nie umie parkować to się będzie płacić i czas tracić. Starczy już tych samochodów parkowanych na trawnikach, przejściach dla pieszych, na wjazdach do posesji, na zakazach, miejscach dla inwalidów, na chodnikach tak że się przejść nie da. Mam nadzieję że policja i strażnicy będą z tego korzystać do bólu.
joyo1982
użytkownik
 
Posty: 531
Na forum od: 14 cze 2011, 21:56
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez sweeper » sobota, 3 wrz 2011, 08:47

Dla mnie to dobra wiadomość
Może chociaż trochę poprawi się jakość parkowania. Dotychczas było tak, ze jegomość zaparkował mi na wjeździe i nic mu nie mogłem zrobić. Teraz mogą mu odholować samochód :-)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez lag » sobota, 3 wrz 2011, 09:52

Nie no ja nie kwestionuję, że mogą mu odholować samochód gdy komuś zablokował wyjazd. Kwestionuję to, że może być to używane do przewałów, jak pokazał paputek25 ... a nasz kraj to jeden wielki przewał. Obym się mylił, ale wkrótce może być jakaś afera związana z tym odholowywaniem.
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez GrzegorzD » sobota, 3 wrz 2011, 09:53

skonczy sie zostawianie auta na 2 tygodnie na strefie jak to bywa na Powstancow sl....
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Postprzez sweeper » sobota, 3 wrz 2011, 10:22

a jaki jest przewał w tym, że odholowali samochód który nie posiadał karty parkingowej?
to w obowiązku użytkownika jest umieszczenie w sposób i miejscu czytelnym
nikt nie będzie się domyślał czy pozostawiony samochód może stać w danym miejscu

zmiana przepisów pozwoli również odholować takie złomy jak to:
Obrazek Obrazek Obrazek


stoi na ulicy Korna od miesiąca i powoli zaczyna go ubywać...
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GP » sobota, 3 wrz 2011, 10:49

U mnie pod blokiem też stoi trochę złomu, już chyba drugi rok stoi nieruszany, niepotrzebnie zajmując miejsce parkingowe (których jest stanowczo za mało) :/
Ja jestem zdecydowanie za odholowywaniem :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez lag » sobota, 3 wrz 2011, 11:05

Do opuszczonych aut tym bardziej jestem przeciw - niech stoją, fajne są.
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez joyo1982 » sobota, 3 wrz 2011, 12:15

lag napisał(a):Kwestionuję to, że może być to używane do przewałów, jak pokazał paputek25 ... a nasz kraj to jeden wielki przewał. Obym się mylił, ale wkrótce może być jakaś afera związana z tym odholowywaniem.

Przepis dobry oby tylko policja i straż nie naciągała go.
joyo1982
użytkownik
 
Posty: 531
Na forum od: 14 cze 2011, 21:56
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez paputek25 » sobota, 3 wrz 2011, 13:24

sweeper napisał(a):a jaki jest przewał w tym, że odholowali samochód który nie posiadał karty parkingowej?
to w obowiązku użytkownika jest umieszczenie w sposób i miejscu czytelnym
nikt nie będzie się domyślał czy pozostawiony samochód może stać w danym miejscu

...

Kartę posiadałem, i głowę sobie daje uciąć, iż była na desce rozdzielczej. Na parkingu Policyjnym okazało się, iż leży blisko fotela kierowcy na wycieraczce. Możliwe, iż jak zamykałem drzwi , powstał podmuch który zrzucił kartę , moja wina iż nie zwróciłem na to uwagi, a swoją drogą trzech mocnych chłopa podniesie przód auta i karta też się zsunie, jest to dla mnie temat dyskusyjny, wciągając na lawete również opadnie.
Ja tam w każdym bądź razie ciesze się iż auto jest całe i zdrowe , bo juz byłem przekonany iż go buchneli . :)

Do swepera pytanie,
a w którym miejscu w okresie zimowym , kiedy to mróz jest powiedzmy -20 stopni , i szyby mam zaszronione od wewnątrz, mam umieścić taką kartę, by była w widocznym miejscu ?
Moim zdaniem te przepisy należy dopracować .
Ostatnio edytowano sobota, 3 wrz 2011, 13:32 przez paputek25, łącznie edytowano 1 raz
paputek25
użytkownik
 
Posty: 758
Na forum od: 19 sty 2009, 19:56

Postprzez GP » sobota, 3 wrz 2011, 13:40

paputek25 napisał(a):(...) a w którym miejscu w okresie zimowym , kiedy to mróz jest powiedzmy -20 stopni , i szyby mam zaszronione od wewnątrz, mam umieścić taką kartę, by była w widocznym miejscu ?
Moim zdaniem te przepisy należy dopracować .

E tam, przepisy dopracować... Lepiej założyć webasto :lol:
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez paputek25 » sobota, 3 wrz 2011, 13:51

GP napisał(a):
paputek25 napisał(a):(...) a w którym miejscu w okresie zimowym , kiedy to mróz jest powiedzmy -20 stopni , i szyby mam zaszronione od wewnątrz, mam umieścić taką kartę, by była w widocznym miejscu ?
Moim zdaniem te przepisy należy dopracować .

E tam, przepisy dopracować... Lepiej założyć webasto :lol:

Jasne, ale to straż miejska musiałaby go odpalać z pilota :P albo zasilane z baku auta ... na noc trzeba by tankować do full .
paputek25
użytkownik
 
Posty: 758
Na forum od: 19 sty 2009, 19:56

Postprzez sweeper » sobota, 3 wrz 2011, 14:20

paputek25 napisał(a):Do swepera pytanie,
a w którym miejscu w okresie zimowym , kiedy to mróz jest powiedzmy -20 stopni , i szyby mam zaszronione od wewnątrz, mam umieścić taką kartę, by była w widocznym miejscu ?
Moim zdaniem te przepisy należy dopracować .

zapytaj o to ustawodawcę
ja nie jestem od wymyślania prawa, ja mam go przestrzegać
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron