Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

co jest nie tak z Jaguarem

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez sweeper » piątek, 28 paź 2011, 10:57

że 5 letniego X-type'a można kupić za ok 30 000 pln?
kiedyś ta marka kojarzyła się z luksusem a tu taki babol nagle wyskakuje...
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GeN » piątek, 28 paź 2011, 11:50

No akurat X przy reszcie rodzinki wygląda dokładnie tak, żeby było wiadomo iż w życiu Ci się nie powiodło i nie stać Cię na "prawdziwego" Jaga. :D

A tak poważnie, to kwestia kosztów. Tak myślę. Ostatnio, przy galopujących cenach benzyny, samochody z dużymi silnikami praktycznie nie znajdują nabywców na rynku wtórnym. Więc ceny lecą na pysk. Czy te koszty naprawdę są aż tak gargantuiczne, jak niesie wieść gminna, to już zupełnie inna sprawa.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez GP » piątek, 28 paź 2011, 11:57

Druga sprawa - Jaguary X-Type, czy S-Type, to w zasadzie Fordy w obudowie Jaguara, jeśli dobrze pamiętam :) A Fordy drogie nie są.
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GeN » piątek, 28 paź 2011, 12:04

Fakt. No i kluczyk z Mondeo też nie wygląda dostojnie :)
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez sweeper » piątek, 28 paź 2011, 14:07

ja rozumiem, że Ford partycypuje w znacznym stopniu w produkcji X-Type'a ale żeby miało to aż tak duży wpływ na cenę?
jakby tego było to Mondeo w z tego samego rocznika jest droższe lub porównywalne cenowo do X-Type'a

dziwnie się ten rynek układa...
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GeN » piątek, 28 paź 2011, 16:55

Bo Mondeo to Mondeo i walczy w innej kategorii, do której jest doskonale wyprofilowany. Może nieco nudny, może pospolity, lecz sprawdzony wół roboczy. Dla przedstawiciela handlowego, dla większej rodziny, dla kierowcy którego motoryzacja średnio podnieca, a ceni sobie funkcjonalność, wygodę i niezawodność. Porównywanie swojego z sąsiadem, na długość, grubość, czy kolor - bez skojarzeń ;) - lakieru raczej mu zwisa. To duży rynek, więc i siłą rzeczy popyt na używki większy. A Jag? Promo voto to prestiż. Jak więc pogodzić z prestiżem fordowskie pochodzenie? Ale nie każdy musi wiedzieć, to fakt. Jednak samochód sam trochę podnosi paluszek w górę i mów "bo ja taki trochę niemodny jestem". Kupujesz prestiż, chcesz Jaga? No to oczywistym wyborem są modele z mordą "aston martin", nawiasem mówić naprawdę ładne, dlaczego miałbyś wydawać jakąś pokaźną kupkę luidorów na może i omarkowane kotem, lecz wyglądające jak nieco zdeformowana kanapa wsadzona do puszki zdjętej ze starego modelu? To znaczy... się zacząłem zastanawiać, bo prestiż mam tam, gdzie teraz wszyscy myślą, a ja nie napiszę, a za te pieniądze kusi przygoda z kotowatym. I gdzieś mam spalanie, mały bagażnik czy idiotycznie niewygodne wnętrza. Ma być zabawa.
Ostatnio edytowano piątek, 28 paź 2011, 16:56 przez GeN, łącznie edytowano 1 raz
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez sweeper » sobota, 29 paź 2011, 08:33

Tylko widzisz... Renault z kolei macza palce wproduktach Infiniti a takiej dysproporcji cena/klasa niema
Samochody tej marki swoje kosztują.
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GeN » sobota, 29 paź 2011, 09:41

Wniosek jest więc prosty: jak chcesz popsuć coś, co luksusowe to domieszaj kilka kropli luksusu w wydaniu amerykańskim :D
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez lag » sobota, 29 paź 2011, 11:25

Tylko widzisz, Infinity to nadal w sporej części Nissan. Mają napęd na słuszną stronę samochodu i są porządne. X type jest FWD i jego unifikacja z Fordem postąpiła zbyt daleko. Jest jak Rover 75.
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez medoc11 » sobota, 29 paź 2011, 12:35

GP napisał(a):Druga sprawa - Jaguary X-Type, czy S-Type, to w zasadzie Fordy w obudowie Jaguara, jeśli dobrze pamiętam :) A Fordy drogie nie są.

gp jak mozna usunac konto na tym forum?
Ostatnio edytowano sobota, 29 paź 2011, 12:35 przez medoc11, łącznie edytowano 1 raz
medoc11
 

Postprzez Piotrek » sobota, 29 paź 2011, 14:31

medoc11 napisał(a):
GP napisał(a):Druga sprawa - Jaguary X-Type, czy S-Type, to w zasadzie Fordy w obudowie Jaguara, jeśli dobrze pamiętam :) A Fordy drogie nie są.

gp jak mozna usunac konto na tym forum?

Dla mnie też Jaguar a zwłaszcza Ford to nie ideał samochodu, ale mimo tego całkiem znośnie jest na tym Forum bo są jeszcze inne marki samochodów, a tak na poważnie - nie trzeba ogłaszać całemu światu, wystarczy kliknąć na link email pod GP, pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez 10RONNIE10 » sobota, 29 paź 2011, 16:02

GP napisał(a):Druga sprawa - Jaguary X-Type, czy S-Type, to w zasadzie Fordy w obudowie Jaguara, jeśli dobrze pamiętam :) A Fordy drogie nie są.

taaa a VW robi Veyrona ... VW drogie nie są :P

Po prostu Jaguar to juz nie ten jaguar co kiedyś i tyle ... z klasy aut super premium spadli do klasy Merca czy BMW i tyle.
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez sweeper » sobota, 29 paź 2011, 19:13

chyba właśnie w tym rzecz...
Jaguar stacza się, a mariage z Fordem zamiast pomóc chyba tylko szkodzi
a kiedyś ludzie oglądali się z Dżagiem na ulicy...
ehh szkoda
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez 10RONNIE10 » sobota, 29 paź 2011, 21:29

Oczywiście ze szkodzi ... jak bys sie czul kupujac Jaguara i majac te same manetki czy radio co w focusie ktory jest tańszy o 100 tysiecy ojro ? to samo tyczy sie innych marek wlacznie z Bugatti Veyronem ktoremu sie zarzuca zbyt bliskie kontakty z AUDI.
Ostatnio edytowano sobota, 29 paź 2011, 21:36 przez 10RONNIE10, łącznie edytowano 1 raz
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez medoc11 » sobota, 29 paź 2011, 23:42

Piotrek napisał(a):
medoc11 napisał(a):
GP napisał(a):Druga sprawa - Jaguary X-Type, czy S-Type, to w zasadzie Fordy w obudowie Jaguara, jeśli dobrze pamiętam :) A Fordy drogie nie są.

gp jak mozna usunac konto na tym forum?

Dla mnie też Jaguar a zwłaszcza Ford to nie ideał samochodu, ale mimo tego całkiem znośnie jest na tym Forum bo są jeszcze inne marki samochodów, a tak na poważnie - nie trzeba ogłaszać całemu światu, wystarczy kliknąć na link email pod GP, pozdrawiam

a sprawdz opcje kontatku z nim... do zadnego admina nie da sie napisac...

moze ktos z was mi poradzi jak usunac tu konto...

a w temacie, wg mnei to glupie, jak np ja mam w audi silnik, ktory rowniez montuja w ibizie... to sie zemsci kiedys
medoc11
 

Następna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości