Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Co Was denerwuje u siebie jako kierowców?

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez Del_Rey » sobota, 12 lis 2011, 17:27

Chodzi mi o jakieś negatywne nawyki (z których zdajecie sobie sprawę), które macie za kierownicą :) i które Was samych denerwują.
wiem, wiem, generalnie kazdy jest jezdzacym ideałem... To moze zaczne od kilku swoich na początek :
- zapominanie o pasach bezpieczenstwa,
-do skrzyzowania podjezdzam tak blisko, ze musze wyginac czambo by zobaczyć jakie jest światło, by nie zaspać na starcie :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez GP » sobota, 12 lis 2011, 18:37

Ja, po dłuższym zastanowieniu, znalazłem u siebie dwie wady, które mnie denerwują, i które występują właściwie tylko pod wpływem emocji (potocznie: wku.....nia :D).

Otóż na drogach szybkiego ruchu, o dwóch pasach ruchu w danym kierunku, zdarza mi się siąść komuś na zderzaku (tak, tak, normalka - kierowca Audi :lol:). Jednak podkreślam - zdarza mi się to tylko wtedy, gdy jakiś kierowca włóczy się lewym pasem poniżej dopuszczalnej prędkości, podczas gdy prawy pas jest wolny i spokojnie mógłby zjechać.

Druga sprawa jest ściśle związana z pierwszą. Jeśli siedzenie na zderzaku nie przynosi skutku, zdarza mi się (już z absolutną pianą na ustach) wykonać wyprzedzanie prawym pasem :/ Ale to już naprawdę ostateczność.

Natomiast gdy ruch odbywa się prawidłowo, to powyższe "manewry" są u mnie niedopuszczalne :)

Generalnie z każdym dniem prowadzenia pojazdu staram się rozwijać i poprawiać wszelkie błędy i... to naprawdę działa! :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez 10RONNIE10 » sobota, 12 lis 2011, 19:16

Nie zapinam pasów (ale czy mnie to denerwuję ... raczej nie ;) )
Nie zatrzymuje się na strzałkach warunkowych i na STOPach jak widać na prawo i lewo...
Nie przestrzegam przepisów zwłaszcza tych odnośnie prędkości ...
Jest tego trochę tylko tak mi się wydaje że gdyby mnie to denerwowało to bym tego nie robił, po prostu wiem że robię źle i też nie płacze przy radiowozie jak mi mandat wypisują ...
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez woznica67 » sobota, 12 lis 2011, 19:24

10RONNIE10 napisał(a):Nie zapinam pasów (ale czy mnie to denerwuję ... raczej nie ;) )
Nie zatrzymuje się na strzałkach warunkowych i na STOPach jak widać na prawo i lewo...
Nie przestrzegam przepisów zwłaszcza tych odnośnie prędkości ...
Jest tego trochę tylko tak mi się wydaje że gdyby mnie to denerwowało to bym tego nie robił, po prostu wiem że robię źle i też nie płacze przy radiowozie jak mi mandat wypisują ...

Strzałki,prędkość,stop nie ma kierowcy ktory by tego przestrzegał. Mnie denerwuje jak dam sie komuś wyprowadzić z równowagi,sam jestem na siebie o to zły. Cóż,starość. I jakoś nie moge sie oduczyć trzymania odległości w korku. Zawsze o tym sobie przypomnę jak juz Stoje na tzw. zderzaku:(
Umiesz liczyć? Licz na Siebie...
Avatar użytkownika
woznica67
użytkownik
 
Posty: 772
Na forum od: 30 cze 2010, 15:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez tomi308 » sobota, 12 lis 2011, 19:54

Denerwuje mnie to że nie potrafię zapanować nad prędkością na dwupasmówce,bo na zwykłej drodze to jakoś jeszcze daje radę się pochamować może dlatego że mój silnik nie jest przewidziany na rajdy spod świateł (2.3r5 98kw)Ale jak już dostanę się da dwupas to jestem jak pies który się zerwał z łańcucha.Podziwiam ludzi którzy potrafią jechać 90-110km/h.Próbowałem tak jechać na trasie Bielsko-Warszawa ale już za Czechowicami nie wytrzymałem.
tomi308
użytkownik
 
Posty: 324
Na forum od: 11 lut 2011, 10:02

Postprzez GrzegorzD » sobota, 12 lis 2011, 20:37

Jak kazdy nie zatrzymuję sie na strzalkach... Czasem na ciągłej się wyprzedza, czy 70-80 po warszawskiej. Ale kto tak nie jezdzi nich pierwszy rzuci kamień... ;)
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Postprzez GP » sobota, 12 lis 2011, 21:03

GrzegorzD napisał(a):Jak kazdy nie zatrzymuję sie na strzalkach... Czasem na ciągłej się wyprzedza, czy 70-80 po warszawskiej. Ale kto tak nie jezdzi nich pierwszy rzuci kamień... ;)

Uwaga! Rzucam! ;)
No, może poza strzałkami, przy których jedynie drastycznie zwalniam (ale nie zatrzymuję się do zera). Ciągła linia jest dla mnie święta, na Warszawskiej też nie jadę szybciej niż 60km/h :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez 10RONNIE10 » sobota, 12 lis 2011, 21:58

e tam ciągła linia jak nic nie jedzie to żadna świętość ...
A to po Warszawskiej da się 60 ?? ;)
Po Andersa może też wszyscy jeżdżą 50 ?? ;)
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez GP » sobota, 12 lis 2011, 22:57

Da się, da! :)
A po Andersa... raczej nikt nie jeździ 50-60km/h... poza mną :lol:
Ehh, chyba za bardzo się na mnie odcisnęło piętno europejskiego jedżenia... ;)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez thermalfake » niedziela, 13 lis 2011, 00:23

Po Andersa się tyle jeździ tylko w miejscach potencjalnego zagrożenia mandatem.
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez 10RONNIE10 » niedziela, 13 lis 2011, 01:33

Chyba tylko jak sie jakiś Opel na dupie pojawi ;)

Ogólnie to moim zdaniem gdyby te nasze sygnalizacje świetlne były jakoś skoordynowane to można by jeździć 50 km/h bo po mieście mi latać 100 km/h nie potrzebne, tylko wpienia mnie stanie na każdych światłach bo nikt tego ustawić nie potrafi i jadać ze złotych w kierunku hulanki stoisz 5 razy co jest wręcz idiotyczne a jak przy Gemini przyciśniesz to da się przelecieć na zielonych.
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez sweeper » niedziela, 13 lis 2011, 21:33

zmiana pasa/wyprzedanie na przejściu dla pieszych oraz wiszenie na zderzaku tym którzy jadą zbyt wolno (np. 50 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez yawal » wtorek, 15 lis 2011, 23:04

Co to ma być? Casting do "Uwaga pirat"?
Zgłaszam w takim razie mojego ślubnego: notoryczne zawracanie na światłach pod kościołem na Karpackim. Na ręcznym.
yawal
użytkownik
 
Posty: 410
Na forum od: 23 wrz 2010, 11:23
Lokalizacja: BB of kors

Postprzez 10RONNIE10 » wtorek, 15 lis 2011, 23:30

yawal napisał(a):Co to ma być? Casting do "Uwaga pirat"?
Zgłaszam w takim razie mojego ślubnego: notoryczne zawracanie na światłach pod kościołem na Karpackim. Na ręcznym.

Kup mu coś tylnonapędowego :P Będzie lepiej wyglądało i będzie przyjemniejsze :P
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez lag » środa, 16 lis 2011, 20:31

Lubię Twój tok myślenia :D
RWD rulez!
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Następna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości