Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Czy można złomować bez faktury?

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez farmer » czwartek, 1 gru 2011, 18:36

Drodzy forumowicze, chciałbym zasięgnąć rady. Mam samochód z uszkodzonym silnikiem, faktura zakupu przepadła mi podczas remontu domu, kiedy to seryjnie wywalałem graty w stylu co mi wpadnie w ręce to leci do kosza. Nie mam czasu, kiedy go naprawiać, taki miałem zamysł. Chciałbym się go pozbyć bo zalega mi w ogrodzie, ale nie chciał bym go rozbierać na części tylko pchnąć w całości, za paczkę fajek, jest jakiś sposób na to? Uprzedzam, iż samochód nie jest kradziony, itp. :)
Ostatnio edytowano czwartek, 1 gru 2011, 18:38 przez farmer, łącznie edytowano 1 raz
farmer
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 6 paź 2006, 00:16

Postprzez sweeper » czwartek, 1 gru 2011, 18:58

ale masz jakiś dowód rejestracyjny?
a jeżeli tak to jest ona na Ciebie czy poprzedniego właściciela?
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez farmer » czwartek, 1 gru 2011, 22:15

Mam dowód rejestracyjny, który jest któregoś właściciela, który już nie mieszka w Zabrzu i nie wiadomo gdzie (poszukam na facebooku). Od sprzedającego dostałem pamiętam jeszcze 8 faktur dokładanych po jednej z kupca na kupca i żaden nie przerejestrował auta. W zamierzeniu auto miało być odrestaurowane i doprowadzone do stanu używania, nie dałem rady go wyrejestrować bo wywaliłem dokumenty przy tym remoncie. Zostawiłem to wszystko na jakiś czas około roku (remont + praca), a firma od której go kupowałem padła w międzyczasie i nie ma kontaktu z gościem.

Facebook nie zwrócił żadnej osoby. straciłem czas na założenie pseudo konta na nk.pl i tam też nic.
Ostatnio edytowano czwartek, 1 gru 2011, 22:22 przez farmer, łącznie edytowano 1 raz
farmer
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 6 paź 2006, 00:16

Postprzez Bielszczanin1979 » czwartek, 1 gru 2011, 22:33

A jakie to auto masz?
Bielszczanin1979
użytkownik
 
Posty: 179
Na forum od: 1 lip 2011, 23:04

Postprzez farmer » piątek, 2 gru 2011, 14:47

Jest to alfa 146 w kolorze popielatym, zagazowana z 1998. Silnik jak się nie mylę to 1.6 boxer. Wnętrze jest do poprawy ze względu na niedbalstwo poprzednich ludzi.. wrzucę jutro jej foty w ogłoszenia :)
farmer
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 6 paź 2006, 00:16

Postprzez Bielszczanin1979 » piątek, 2 gru 2011, 16:17

farmer napisał(a):Jest to alfa 146 w kolorze popielatym, zagazowana z 1998. Silnik jak się nie mylę to 1.6 boxer. Wnętrze jest do poprawy ze względu na niedbalstwo poprzednich ludzi.. wrzucę jutro jej foty w ogłoszenia :)

A ile za nia chcesz?
Bielszczanin1979
użytkownik
 
Posty: 179
Na forum od: 1 lip 2011, 23:04

Postprzez sweeper » piątek, 2 gru 2011, 17:54

z tym FV to wszystko fajnie, ale termin 30 dni na rejestrację upłynął już.... 5 razy?
dla mnie to bomba...
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez 10RONNIE10 » piątek, 2 gru 2011, 19:14

termin rejstracji akurat nie przeszkadza.
Jak ktoś kupi to obowiązek który spoczywał na poprzednim właścicielu idzie w zapomnienie.
Nowy wlasciciel rejestruje i po krzyku.
Pamietajcie ze to polska :P

Mi auto stało rok czasu na chodniku, w końcu się straż wiejska doczepiła, przysłali dzielnicowego ten dal mi 50 zł mandatu i kazał sie autem zając.
No to popchnąłem dalej za 100 zł i bylem nawet 50 zł na plus :P
dodam ze tez nie przerejstrowywalem itd. mialem tylko umowe kupna sprzedaży.
wiec bez strachu jak auto nie kradzione jest dowod rej. i jakas umowa .... czysta sprawa.
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez farmer » sobota, 10 gru 2011, 20:14

Niedawno wróciłem, foty będą jutro... Przez przypadek popatrzyłem w dowód i znalazłem poprzednie ubezpieczenie z adresem i telefonem gościa. W poniedziałek będę do niego dzwonił o duplikat faktury...
Każdy samochód można też sprawdzić po Vinie jest ogólnopolska baza... i tu przypomina mi się sytuacja, gdy ktoś kupił audi i przy wymianie głośników w drzwiach znalazł album jak to auto było spawane z połówek.
http://www.joemonster.org/art/11135/Kup_Audi_niespodzianke_dostaniesz_gratis
farmer
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 6 paź 2006, 00:16

Postprzez 10RONNIE10 » sobota, 10 gru 2011, 22:26

Farmer .. szczerze ... to to spawanie wygląda na full profi ...
Samochody przecież w fabryce też są spawane a ten cały tekst śmierdzi Fejkiem.

Ok to było w 50% na poważnie, ale takie coś nie kosztuje kilku tysięcy i nie zrobi tego pan Waldek w szopie.
Cayene na zdjęciu też raczej mi mówi że to nie jest szopa pana Waldka :P

Nie wiem ale w zasadzie prędzej bym takie Audi kupił jak na zdjęciach niż coś " nie bitego" od Niemca :P
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57


Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron