Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

zatarcie silnika

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez tepodong » poniedziałek, 13 lut 2012, 16:06

no właśnie naprawiać to się podobno nie opłaca i za bardzo nigdzie tego sie nie praktykuje. A kupono silnika niby okej i taniej ale przecież kupno samego silnika to ryzyko takie samo jak kupno całego używanego samochodu. Tym bardziej, że silniki sprzedają pewnie po cras testach w tyłek lub bok auta a skąd ja będę mieć gwarancje, że taki silnik w dodatku kupiuony w internecie z drugieego końca Polski będzie sprawny. Faktycznie w pierwszej kolejności poszperam w Jasienicy, dzięki za info
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Postprzez sebastian » poniedziałek, 13 lut 2012, 18:45

W Jasienicy na kurnikach dają chyba 30 dni gwarancji jak zamontują silnik jak pamiętam
sebastian
użytkownik
 
Posty: 378
Na forum od: 2 lip 2007, 13:53
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez MakDrajwer » poniedziałek, 13 lut 2012, 20:06

sebastian napisał(a):W Jasienicy na kurnikach dają chyba 30 dni gwarancji jak zamontują silnik jak pamiętam

Pamiętaj że tzw "gwarancja rozuchowa" nie zwraca kosztów zamontowania i ponownego zdemontowania wadliwego silnika.
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zuo » poniedziałek, 13 lut 2012, 21:50

ppiotr napisał(a):@KAMIS - rzadko tu za pewnie zaglądasz, więc radze zanim zaczniesz na kogoś nalatywać poznaj troszkę ludzi i potem się zacznij wypowiadać na czyjś temat. Ja o czymś takim jak Ty nie pomyślałem. A skoro Ty wpadłeś na taki pomysł to świadczy o tobie.

Skoro franklyn wprost napisał żeby zamaskować problem przed klientem dolaniem specyfiku: "poloneza z 86 roku który więcej je oleju niż benzyny a chciałbyś ukryć ten fakt przed kupującym to polecam." to co tu o kim i co świadczy? Brak czytania ze zrozumieniem?
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez ppiotr » poniedziałek, 13 lut 2012, 22:39

Sorry. @zuo dzięki uświadomiłeś mi mój błąd który wynikł raczej z tego, że czytam wątki niejednokrotnie na "raty" (niż braku zrozumienia :) ) i czasem coś ucieknie przez to wypowiedź potraktowałem jako odp. do swojego posta. Pośpiech niewskazany.
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez 10RONNIE10 » wtorek, 14 lut 2012, 03:35

W Starym Bielsku jest gość który bawi się zatartymi, zniszczonymi silnikami bądź częściami silników ( Zapłocie duże 210 albo 210a... chyba)
Cen nie znam ale po tym co widziałem to chyba reanimuje wszystko ;)
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez tomi308 » wtorek, 14 lut 2012, 10:18

tepodong napisał(a):no właśnie naprawiać to się podobno nie opłaca i za bardzo nigdzie tego sie nie praktykuje. A kupono silnika niby okej i taniej ale przecież kupno samego silnika to ryzyko takie samo jak kupno całego używanego samochodu. Tym bardziej, że silniki sprzedają pewnie po cras testach w tyłek lub bok auta a skąd ja będę mieć gwarancje, że taki silnik w dodatku kupiuony w internecie z drugieego końca Polski będzie sprawny. Faktycznie w pierwszej kolejności poszperam w Jasienicy, dzięki za info

To remontuj.Zapłacisz na pewno więcej ale będziesz miał pewność że silniczek masz ok.
tomi308
użytkownik
 
Posty: 324
Na forum od: 11 lut 2011, 10:02

Postprzez kristoff » czwartek, 23 lut 2012, 01:33

makdrajwer proszę nie wypowiadaj się, chyba nie wiesz co " znaczy gwarancja rozruchowa" Gwarancją rozruchowa jest uściślona terminem np. 60 dni. pod warunkiem że u nich wymienisz silnik! pozatym, "gwarancja rozruchowa" jeśli silnik Tobie się uszkodzi to nie zwracasz żadnych kosztów demoentażu/montażu silnika.... i proszę mechaniku od siedmiu boleści przestań pierdzielić jakby Zęby szły...... nic nie wiesz na temat mechaniki a zabierasz głos.....
kristoff
użytkownik
 
Posty: 182
Na forum od: 2 lip 2009, 15:01

Postprzez MakDrajwer » czwartek, 23 lut 2012, 17:37

kristoff napisał(a):makdrajwer proszę nie wypowiadaj się, chyba nie wiesz co " znaczy gwarancja rozruchowa" Gwarancją rozruchowa jest uściślona terminem np. 60 dni. pod warunkiem że u nich wymienisz silnik! pozatym, "gwarancja rozruchowa" jeśli silnik Tobie się uszkodzi to nie zwracasz żadnych kosztów demoentażu/montażu silnika.... i proszę mechaniku od siedmiu boleści przestań pierdzielić jakby Zęby szły...... nic nie wiesz na temat mechaniki a zabierasz głos.....

Nie wiem po co się niepotrzebnie emocjonujesz ???
W większości firm handlujących używanymi cześciami jest gwarancja rozruchowa . Różnie ona trwa . Może byc 3 dni a może być rok albo dłużej. Przeważnie wygląda to tak : kupuje używaną skrzynie, montuje ją w warsztacie ( za np . 200 zł ) . Po paru dniach skrzynia przestaje działac . Więc muszą ja sam wymontować ( albo znowu zapłącić te 200 zł ) , zawieżć ( wysłać ) tam gdzie ją kupiłem a oni mi ją zamieną na inną lub zwrócą kase za nią. Ale o zwrocie 200 zł plus 200 zł raczej mowy nie ma.
No chyba ze wymieniasz część tak gdzie ją kupiłeś wtedy oni martwią się o powtórny montaż sprawnej części. Ale jak kupuje się " na wynos " lub przez internet to wiedy kosztów nikt ci nie zwróci.
A o mechanice coś jednak wiem . Więcej luzu kristoff ...
"kobiety jak te kwiaty , kto żonaty ten wie,
powąchać - TAK , dotykać - NIE,
minęła pora godowa teraz tylko boli głowa ..."
Avatar użytkownika
MakDrajwer
użytkownik
 
Posty: 896
Na forum od: 22 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez tepodong » piątek, 24 lut 2012, 23:48

no niestety z gwarancją rozruchową to różnie bywa. Lepie dać auto do serwiru który ma "pochytanych tzw. chachmentów" z którymi sam sie dogada i w razie czego zwrócą pieniądze lub wymienią część. Problem z kupnem na wynos sprowadza się do tego, że wyjęcie i rozłożenie silnika w przeciętnym aucie kosztuje... ileś tam no mniej więcej 500 do 1000 zł. Więc w przypadku zakupu uszkodzonej częsci bądź silnika kupujący na własną rękę traci - dwukrotny montaż/demontaż silnika. Co z tego, że sprzedający uzna gwarancję i zwróci pieniądze, skoro strata w robociźnie niejednokrotnie przekracza lub też jest zbliżona do ceny części/silnika....ble masakra.....
tepodong
użytkownik
 
Posty: 167
Na forum od: 13 paź 2009, 20:03

Poprzednia strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości