Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Gdzie dobrze umyć silnik

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez thermalfake » piątek, 16 mar 2012, 12:14

Kieruję do Was pytanie, coś mi silnik z lekka podcieka konsystencja zmieszanego oleju silnikowego z płynem chłodniczym, wielkość jednego kapsla. Zdemontowałem osłonę i tam zajrzałem ale nie jestem w stanie stwierdzić dokładnie z jakiego elementu. Ubytek na bagnecie jest niewielki ale mnie to męczy no i przydało by się na tegoroczny sezon wreszcie go porządnie umyć. Swoją myjkę mam (góra myta w zeszłym roku) ale podnośnika już nie i w tym jest problem. Mechanik miałby ułatwione zadanie.
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez tom.tom » piątek, 16 mar 2012, 14:20

thermal, nie myje sie silnika ze wszystkich stron, bo niepotrzebnie zalejesz elektronike i narobisz więcej złego niż dobrego. Silniki nie lubia mycia. najwyżej myjką delikatnie myj od góry, nie lejąc bezposrednio po elektronice i czujnikach

Gdzie znalazłeś ten wyciek ? Na asfalcie pod autem ? Jakie masz auto, jaki silnik ? Skąd wiesz że leje się olej zmieszany z płynem ?
tom.tom
użytkownik
 
Posty: 302
Na forum od: 24 lut 2011, 22:17

Postprzez thermalfake » piątek, 16 mar 2012, 15:15

Pastuch b5 pd diesel, jak autem wyjeżdżam z garażu to niemal codziennie na podłodze widzę jest świeża plamka, nie jest to sam olej (jest to zbyt rzadkie). Jak wejdę pod auto wisi sobie cycek w okolicy miski (ale z niej akurat nie cieknie). Sądzę, że to płyn chłodniczy bo go powoli też zaczyna brakować. Auto 2 lata temu miało zmienioną głowicę (stara nie nadawała się do naprawy, częsta wada pierwszych pd'ków), uszczelkę i powymieniane simeringi w układzie chłodzenia których mógłby płyn uciekać (po tym był totalny spokój).

Jak myłem górę to odłączyłem okrywając akumulator, zabezpieczyłem rozrusznik i alternator. Zostawiłem na pełnym słońcu przez pół dnia i nie było problemów z uruchomieniem. W ruch wstępnie jako APC poszedł karcher rm81. Myłem to sprawnie bez dłuższej zabawy. Komputer nie jest bezpośrednio ulokowany przy samym silniku. Takiego diesla jest trudno zalać na amen.
Spód wygląda gorzej, przód i tył silnika, kołyska, chłodnica oleju, lewa podłużnica od wewnątrz to wszystko trzeba wyszprycować przy mniejszym ciśnieniu najlepiej ciepłą wodą. Tak chętnie to bym całe podwozie umył po zimie, niech ma odrobinę luksusu.
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez woznica67 » sobota, 17 mar 2012, 15:23

Nie wiem czy na Górskiej nie myją podwozia. Chyba maja tam kanał najazdowy.
Umiesz liczyć? Licz na Siebie...
Avatar użytkownika
woznica67
użytkownik
 
Posty: 772
Na forum od: 30 cze 2010, 15:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez KRZYSZTOF T » niedziela, 1 kwi 2012, 10:28

Silnik i całą komorę sinika się myje tylko że potem się suszy sprężonym powietrzem trzeba wydmuchać całą wode.
KRZYSZTOF T
użytkownik
 
Posty: 125
Na forum od: 5 gru 2006, 10:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron