Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Odnowienie lakieru

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez Bielszczanin1979 » piątek, 1 cze 2012, 17:08

Znacie może jakiegoś szpeca lub lakiernika co odnawia lakier na samochodzie,ewentualnie jakas polerka tylko nie środkami z Tesco tylko sposobem lakiernika.Potrzebuje odnowić lakier na moim samochodzie i szukam fachowca za odpowiednie pieniądze.
Bielszczanin1979
użytkownik
 
Posty: 179
Na forum od: 1 lip 2011, 23:04

Postprzez gunnie » niedziela, 3 cze 2012, 19:44

z czystym sercem moge polecić.szybko sprawnie, solidnie.

http://mechanikbielsko.pl/index.html
gunnie
użytkownik
 
Posty: 62
Na forum od: 24 sty 2011, 03:47

Postprzez thermalfake » niedziela, 3 cze 2012, 22:46

Na Twoim miejscu najpierw bym sprawdził jakie są obecnie rozwiązania, jakie mniej więcej koszty, wybrał coś w założonym budżecie a dopiero potem szukał wykonawcy
http://forum.kosmetykaaut.pl/index.php
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez gawron » poniedziałek, 20 sie 2012, 15:11

Bielszczanin1979 napisał(a):Znacie może jakiegoś szpeca lub lakiernika co odnawia lakier na samochodzie,ewentualnie jakas polerka tylko nie środkami z Tesco tylko sposobem lakiernika.Potrzebuje odnowić lakier na moim samochodzie i szukam fachowca za odpowiednie pieniądze.

Ja znam, ale nie wiem czy wklejać link, bo zaraz będzie oskarżanie o reklamę :D Serwis należy do ogólnopolskiego koncernu SztukaLakierowania.pl i mają też oddział w naszym mieście. Najlepiej zadzwonić na infolinię i się dowiedzieć.
gawron
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 16 sie 2012, 21:12

Postprzez ganela » poniedziałek, 20 sie 2012, 16:53

Polecam pana , który ma warsztat za dworkiem na Żywieckiej, koło salonu Ducatii i Triumf. Rewelacyjnie dobiera i robi wszelkie poprawki. "odcięcia" Ja korzystałam z niego raz, ale znajomy już parę aut tam robił i potwierdza.
Błogosławieni szurnięci, albowiem już tu, na ziemi są w raju.
Avatar użytkownika
ganela
użytkownik
 
Posty: 458
Na forum od: 26 cze 2007, 16:23

Postprzez SG » wtorek, 21 sie 2012, 20:35

Bielszczanin1979 - wysłałem Ci PW odnośnie polerowania doszło?
SG
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 19 lip 2010, 19:47

Postprzez SG » wtorek, 21 sie 2012, 20:37

ganela napisał(a):Polecam pana , który ma warsztat za dworkiem na Żywieckiej, koło salonu Ducatii i Triumf. Rewelacyjnie dobiera i robi wszelkie poprawki. "odcięcia" Ja korzystałam z niego raz, ale znajomy już parę aut tam robił i potwierdza.

moje okolice :D :D
SG
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 19 lip 2010, 19:47

Postprzez Bielszczanin1979 » środa, 22 sie 2012, 00:53

SG napisał(a):Bielszczanin1979 - wysłałem Ci PW odnośnie polerowania doszło?

Nic mi nie doszło,a szkoda bo właśnie ,myślałem nad odnowieniem lakieru. Jak co to pisz na forum albo gg 43248008
Bielszczanin1979
użytkownik
 
Posty: 179
Na forum od: 1 lip 2011, 23:04

Postprzez 10RONNIE10 » środa, 22 sie 2012, 01:36

A może pasta tempo w łapki i heja ?
Zależy jak bardzo lakier zaniedbany i czy są chęci :)
Mi się kiedyś chciało auto polerować i domowym sposobem wyszło całkiem ładnie a co ważne prawie za darmo ( pasta szmatki i kilka browarków ;) )
Wtedy tego nie miałem ale teraz można też kupić za śmieszne pieniądze polerkę orbitalną, tym własnie lakiernicy polerują samochody w zasadzie nic trudnego tylko trzeba chcieć bo niestety trwa to trochę i rączki będą bolały ;)
Zapytać tylko znajomego lakiernika (chyba każdy takiego posiada) czego używa i gdzie to kupić ewentualnie podpatrzyć jak to robi a potem sama przyjemność :) Nic nie cieszy bardziej niż to co zrobimy sami :)
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez 10RONNIE10 » środa, 22 sie 2012, 01:43

A tak w ogóle podepnę się do tematu kolegi, polerował ktoś z was lampy ?
Tzn klosze (plastik) wiadomo zmatowiły się, nie są przezroczyste.
Temat niby prosty bo papierem wodnym schodzimy coraz niżej i polerka tylko pytanie czy da się to zepsuć (nie mowie że zacznę od papieru 60 :P :P ) tylko czy to nie pogorszy sprawy i czy to po prostu kwestia zdjęcia jakiejś tam warstwy plastiku i tyle?
Czy po prostu to olać (kwestia tylko wizualna, świecą dobrze)
W ogóle kto wymyślił plastikowe klosze tego na pohybel !
Ostatnio edytowano środa, 22 sie 2012, 01:46 przez 10RONNIE10, łącznie edytowano 1 raz
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez thermalfake » środa, 22 sie 2012, 10:29

10RONNIE10 napisał(a):A może pasta tempo w łapki i heja ?

To nie jest takie proste jak się wydaje. Najpierw trzeba starannie auto umyć, dotrzeć w zakamarki. Użyć środków do usuwaniu asfaltu/smoły z dolnych partii nadwozia a potem jeszcze glinkować aby pozbyć się reszty syfu przed polerowaniem. Następnie auto okleić taśmą zabezpieczając elementy przed przypadkowym "wjazdem" polerki. Zmierzyć grubość powłoki gdyż ktoś już kiedyś mógł auto polerować i za kolejnym razem przy nieumiejętnym doborze pasto może my ten lakier wykończyć na cacy. Do rys dobrać odpowiedni pad i środek ścierny i w zależności od tego najpierw powoli coraz stopniowo jechać z obrotami (nie polecam marketowych tanich wynalazków). Za jednym razem nie da się przepolerować zaniedbanego lakieru. Na koniec ten lakier jeszcze trzeba czymś zabezpieczyć - odpowiednim woskiem lub chociażby politurą.
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez thermalfake » środa, 22 sie 2012, 10:55

10RONNIE10 napisał(a):A tak w ogóle podepnę się do tematu kolegi, polerował ktoś z was lampy ?

Ja w tym roku polerowałem plastikowe klosze w b5. Nie były mocno zniszczone ale efekt jest bardzo dobry. Umyłem lampki, okleiłem wszystko w koło bo nie chciało mi się ich ściągać. Najpierw ręcznie zaczynałem papierem 800 często go płukając (ja miałem taki mały opryskiwacz). Potem na to poszło 1500, 2000 i na koniec z papierów 2500 bo innych już nie miałem. Na papier o gradacji 60 bym się nie odważył. Co ważne polerowałem ruchami ręki nie w postaci okręgu a wzdłużnie, żeby nie narobić więcej swirlsów. Potem przyszła już właściwa polerka mechaniczna dla efektu. Ręcznie nie polecam bo to noewiele daje a strata czasu ogromna. Wystarczy pasta marketowa typu tempo lub jakiś nigrin itp. W miarę delikatnie przejeżdżać i nie trzymać polerki w miejscu bo przypalimy klosz. Po polerce snop światła był zdecydowanie lepszy. Dla zachowania powłoki przed obiciami można nałożyć bezbarwny lakier. Jest niby warstwa UV ale ludziska twierdzą, że nawet po dłuższym czasie od polerki jest OK. Najlepszy efekt jest kiedy zrobimy także reflektor od środka. Czyli otwieramy go z zatrzasków lub rozklejamy, przecieramy i czyścimy klosz. Odbłyśników nie ruszamy żadną chemią, zależy też w jakim stanie będą. Co najwyżej woda destylowana.
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez SAMAEL66 » środa, 22 sie 2012, 10:59

thermalfake widzę podchodzisz do tematu bardzo profesjonalnie. Sam byłem świadkiem takiego zabiegu w zakładzie CARNAUBA czy jakoś tak gdzie poświęcali cały dzień pracy na jedno auto i było zrobione porządnie. ale wiadomo coś za coś hehe cena była adekwatna. Rozwiązanie jakie proponuje 10RONNIE10 nie jest złe do starszych (tańszych) samochodów, a efekty takiej pracy często są naprawdę zadowalające.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Postprzez thermalfake » środa, 22 sie 2012, 13:09

Hehe nie, no jak już chcę zrobić to na porządnie. Kiedyś jak jeszcze zaczynałem za dzieciaka to pierwsza zabawa była z Golfem pierwszej generacji i ręczna robótka ale efekt przed i po był niesamowity i od tego czasu mi zostało. Oczywiście macie rację. Zależy jaki kto ma budżet. Można to robi przez jedno popołudnie a można i także spędzić kilka dni morderczej pracy w zależności od wielu czynników na doprowadzenie do stanu niemal "jak z fabryki".
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 22 sie 2012, 13:25

10RONNIE10 napisał(a):tyle?
W ogóle kto wymyślił plastikowe klosze

Jak to kto: technolog powiedział że się da zrobić a gość od finansów powiedział że będzie na dodatek taniej :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Następna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości