Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Morderca jest kimś innym

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez zuo » czwartek, 21 cze 2012, 21:51

lag napisał(a):Największa wypadkowość jest wśród starszych kierowców. Deal with it. Oni są najbardziej niebezpieczni, bo MYŚLĄ, że przez 10 letni staż za kółkiem są tak zajebiści, że tracą czujność. I to ich gubi.

A ilość wypadków trzeba odnieść do ilości kierowców w danej grupie wiekowej drogi lag. Największa wypadkowość jest w grupie 18-24.

Ale po cholere ja to pisze, przeciez i tak tego nie zrozumiesz.

Wez sobie chociaz poodejmuj zakresy lat, wiesz od wiekszej liczby odejmujesz mniejsza i zobacz co Ci wyjdzie.
A wyjdzie ze
18-24 czyli 6 roczników kierowców spowodowało 8609 wypadków
25-39 czyli 14 roczników kierowców spowodowało 11885 wypadków
i wreszcie
40-59 czyli 19 roczników kierowców spowodowało 7542 wypadków

Prosciej sie nie da.
Ostatnio edytowano czwartek, 21 cze 2012, 22:03 przez zuo, łącznie edytowano 1 raz
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 21 cze 2012, 22:12

lag napisał(a):Niewiele zmienia to co zedytowałeś, więc nadal możesz mieć problemy.

Kłopoty? za niby co? groźby karalne? że ci wypadną kredki z tornistra? no nie przesadzaj ;)
Lag naprawdę przykro mi że się wystraszyłeś że połamie ci kredki. Wybacz. Kupię ci w ramach przeprosin gumkę-myszkę. Będziesz miał jak znalazł we wrześniu jak pójdziesz do szkoły.
lag - zazdroszczę ci jednego - zaczynają się wam gimnazjalistom wakacje :D
ehhh fajnie macie.
A my staruchy do pracy :(
Ostatnio edytowano czwartek, 21 cze 2012, 22:20 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Lapa_Christi » piątek, 22 cze 2012, 07:01

na poważne tematy mości lagu pogadamy, jak ci pyrtek urośnie :P - to oczywiście skrót myślowy i tak niesamowicie przenikliwa i inteligentna osoba jak Ty, w lot pojmie co chcę powiedzieć - bo ja tylko wrzucam granat w mrowisko, idąc Twoim przykładem.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 22 cze 2012, 08:04

Lapa_Christi napisał(a):idąc Twoim przykładem.

W tym wypadku "twoim" powinno być z małej literki ;) Na szacunek sobie trzeba zasłużyć ;)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez GP » piątek, 22 cze 2012, 08:18

Ehhh, dawno nie było tak ciekawych, burzliwych dyskusji... :lol:
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez woznica67 » piątek, 22 cze 2012, 22:03

Jest co czytać. Cóż , potrafię zgodzić sie w przypadku gdy ktoś ma rację, lecz niestety. Obawiam sie,że ktoś tu może skonczyc jak pewien "tylko doskonałący swoje umiejętności". Pewność siebie z reguły przynosi tragiczne skutki w życiu...
Umiesz liczyć? Licz na Siebie...
Avatar użytkownika
woznica67
użytkownik
 
Posty: 772
Na forum od: 30 cze 2010, 15:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez lag » piątek, 22 cze 2012, 22:31

Kazek dalej ma swoje chore teorie które z usiłowaniem forsuje gdy kończą mu się argumenty racjonalne, nie dziwie się.
Jestem pewny siebie, prowadzę samochód pewnie. Jeżdżę bezpieczniej niż połowa kierowców, także przyjmijcie to z pokorą ... życie.
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez sweeper » piątek, 22 cze 2012, 22:49

lag napisał(a):Jestem pewny siebie

w to chyba nikt nie wątpi...
lag napisał(a):prowadzę samochód pewnie. Jeżdżę bezpieczniej niż połowa kierowców, także przyjmijcie to z pokorą

a czy ktoś to ocenił, zmierzył czy jest to tylko twoja subiektywna ocena?
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Del_Rey » piątek, 22 cze 2012, 23:06

lag napisał(a):Jestem pewny siebie, prowadzę samochód pewnie. Jeżdżę bezpieczniej niż połowa kierowców, także przyjmijcie to z pokorą ... życie.

Wg mnie to jeździj sobie jak chcesz. tylko rób tak by potem Ciebie, czy twoje ofiary pod respiratorem nie utrzymywalo państwo, a więc również moje podatki. Nie oceniam Cię, bo samemu mi czasem się jeszcze włączy mi się piździec w głowie i różne odpaly mam,ze sam sobie się czasem dziwię.Kilka przepisów dla mnie jest martwych,do których się ewidentnie nie stosuje, a mandaty za nie przyjmuje z pokorą.A jak na razie to we mnie wjeżdżają kapeluszniki. A tłumaczenie jednego 70latka przed policja była szczytem: po co mnie wyprzedzil?gdyby tego nie zrobił ,to bym w niego nie wjechał ;-) To było na Cieszynskiej,gdzie gościu jechał góra 40tką.Tak się przejął ta prędkoscią,że nie zauważył czerwonego światła i samochodów przed nim stojących.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez lag » piątek, 22 cze 2012, 23:58

Widzisz Del_Rey - poruszasz tu bardzo istotny wątek - ustrój post-socjalistyczny w którym przyszło nam żyć zapewnia nam atrakcje tego pokroju, że wszyscy zrzucamy się na leczenie narkomanów, czy ludzi którzy uprawiają sporty ekstremalne i ponoszą na własną odpowiedzialność wysokie ryzyko. Skąd biorą się napinki w społeczeństwie -a no jak napisałeś - tylko rób tak, bym Cię potem w szpitalu nie utrzymywał - racja. Dlatego jestem wielkim zwolennikiem, by nieco ograniczyć świadczenia państwa oraz podatki, by zwiększyć wolność wyboru obywateli, by sami dokonywali wyborów w życiu, a nie mieli OBOWIĄZEK zrobić to czy tamto. Nie zabezpieczysz się na starość (dzieci lub fundusz emerytalny lub inne zabezpieczenie finansowe) - bo wolisz przepić- masz problem.
Wolisz dać sobie w żyłę zamiast pojechać pojeździć motocyklem czy samochodem i wydalisz wątrobę, a nie masz ubezpieczenia zdrowotnego które sam sobie wykupisz które Ci bardziej będzie odpowiadało - masz problem.

Większość kierowców jeździ jak Ty. Niektóre przepisy są po prostu DURNE - miejsca które zostały gruntownie zmienione a znaki zostały sprzed zmian i nie mają żadnego sensu, czerwona fala w bb (notoryczne przeskakiwania na pomarańczowym, wielu się zdarzają, widuję to często bo jeżdżę często po mieście) i inne. Założę się, że każdy z was zna przynajmniej jedno miejsce, gdzie powinien być znak stop a jest tylko ustąp pierwszeństwa, oraz na odwrót - martwy stop na którym tylko Lki stają bo muszą.

sweeper - powołałem dwa niezależne sztaby badające mój styl jazdy w stosunku do stylu jazdy innych. Miałem przy zwykłej jeździe zero wypadków i stłuczkę gdzie baba we mnie cofnęła na skrzyżowaniu, uniknąłem wielu potencjalnych wypadków zwalniając we mgle, czy omijając kogoś kto mi wyjechał. Wbrew pozorom - szybka jazda jest bezpieczniejsza - jestem pewien, że byłbym już martwy jeżdżąc zawsze przepisowo, bo zasnąłbym za kółkiem lub umarł z powodu znudzenia. Jedziesz trochę szybciej (wiadomo, w rozsądnych granicach) - bardziej się skupiasz, więcej widzisz, masz adrenalinę we krwi. Musisz umieć się kontrolować, by nie przesadzać, ale z doświadczenia widzę, że to naprawdę działa. Co jeśli jestem już dłużej w trasie i staje się to dla mnie monotonne? Przyspieszam i budzę się, jak tylko jest okazja.

Problem leży w nieuregulowaniu badań kierowców na emeryturze. Wybaczcie, rześki 18 latek nawet po wypiciu 4 piw i śmierci ma większą koordynację oko-ręka niż niektórzy dziadkowie za kółkiem.
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez zuo » sobota, 23 cze 2012, 00:54

i widzisz lag, pasujesz jak nic do artykułu który zacytowałeś na samym początku:

"Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi."

Bezpieczna jazda wymaga wyobraźni, a tej u ciebie brak (treści obraźliwe usunięto).

Na policje/psy tez narzekasz, ale jak ktos ci op******i mieszkanie to gdzie pojdziesz? Bedziesz po melinach wypytywał kto mogl ci to zrobic czy tez grzecznie zameldujesz sie na komisariacie?

Jestes zwykly gowniarz ktory ma wszystkich w dupie i tylko by chcial zeby wszystko było tak zeby jemu bylo najwygodniej.

I w przeciwienstwie do ciebie, nie zycze ci wypadku. Nie mysl jednak ze to z troski (treści obraźliwe usunięto), martwie sie o innych ktorych moglbys zabic lub doprowadzic do kalectwa.

PS. Mam nadzieje ze bedziesz konsekwentny i w chwili ukonczenia 40 lat schowasz PJ w szufladzie i przesiadziesz sie na autobusik.

PPS. (treści obraźliwe usunięto)
Ostatnio edytowano sobota, 23 cze 2012, 00:58 przez zuo, łącznie edytowano 1 raz
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez woznica67 » sobota, 23 cze 2012, 07:18

LAG, gdybyś pisał z mniejsza pychą,na pewno zyskałbyś tu większą wyrozumiałość, a tak wszyscy sie od Ciebie odwracają. Szanuje Twoje zdanie, tylko spuśc troche powietrza.... Też kiedyś Bylem mlody, też mi sie wydawało, no cóż ,teraz nie powinienem juz jezdzic wg. Ciebie,a musze...
Umiesz liczyć? Licz na Siebie...
Avatar użytkownika
woznica67
użytkownik
 
Posty: 772
Na forum od: 30 cze 2010, 15:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez 10RONNIE10 » sobota, 23 cze 2012, 11:25

A tak w ogóle o co ta całą afera ?
Statystyki ?
Kłótnie i wzajemne obrażanie ?

Prawda jest taka że wypadki powodują błędy kierowców i kropka.
A kto w jakim wieku to inna sprawa bo równie dobrze może spowodować wypadek 18 latek lecący przez miasto 200 jak i dziadek jadący 40.

Młodzi owszem mają lepszy refleks wzrok itd. ale teżczęsto i gęsto nasrane we łbie w aucie rodziców.

Ja bym to po prostu wypośrodkował i tyle.

A za kółkiem po prostu trzeba myśleć jak i za siebie tak i za innych i wtedy jest ok.

Ja nie jestem jakimś starym kierowcą (prawko od 2004 roku) doświadczonym pewnie już tak bo pracuje zawodowo jako kierowca.
Pewnie się kwalifikuje do grupy młodych i głupich z racji wieku ale teżw nic jeszcze na szczęście i odpukać nie wydzwoniłem ani nikt we mnie a też wolno często nie jeżdżę, wystarczy po prostu myśleć po to mamy to coś, co się obraca w lewo i prawo ;)
Ostatnio edytowano sobota, 23 cze 2012, 11:30 przez 10RONNIE10, łącznie edytowano 1 raz
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez sweeper » sobota, 23 cze 2012, 14:37

10RONNIE10 napisał(a):Prawda jest taka że wypadki powodują błędy kierowców i kropka.
A kto w jakim wieku to inna sprawa bo równie dobrze może spowodować wypadek 18 latek lecący przez miasto 200 jak i dziadek jadący 40.

widzisz... tylko te statystyki to nie są wartości szacowane, a rzeczywiste wypadki i ofiary śmiertelne
prym w zabijaniu ludzi na drodze wiodą młodzi kierowcy i jedyny problem jaki powstaje w tej dyskusji jest tak, że lag nie przyjmuje tego do wiadomości prezentując (mam nadzieję, że tylko słownie) brak pokory na drodze
i trudno jest akceptować taką postawę czytając po weekendowe statystki wypadków drogowych gdzie młody kierowca wracając z dyskoteki powoduje wypadek i zabija swoich rówieśników lub w biały dzień na prostej drodze wjeżdża w matkę z dzieckiem

niestety to zmiany podejścia do bycia uczestnikiem ruchu drogowego trzeba dojrzeć (i oby to był proces naturalny zamiast gwałtownych doświadczeń życiowych)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez 10RONNIE10 » sobota, 23 cze 2012, 18:30

do tego co mówisz sweeper dodał bym tylko tyle że na imprezy nie powinno sie brać auta NIGDY ! To że nie pijesz/ćpasz to jedno, ale koledzy tez maja swoje oddziaływanie.
Z reszta i tak ważne co kto ma we łbie, a tutaj sobie mozemy pisac i pisac.
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości