Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Całkiem sprytny sposób na zmiejszenie liczby emerytów i ludn

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 21 sie 2012, 09:28

Nie wydaje Wam się że jazda samochodem z kierownicą po prawej stronie może być niebezpieczna w PL? Biorąc pod uwagę ilość idiotów na naszych drogach, ich brak myślenia, brak umiejętności itd Oczywiście nie dotyczy to dzieciaków typu Lag i pb.

http://moto.onet.pl/1665762,1,kierownic ... tml?node=2
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Tommy_ » wtorek, 21 sie 2012, 10:43

W przypadku pojazdów zabytkowych jeszcze zrozumiem, ale już widzę te watahy passatów B5 kombi jeżdżących pod prąd bo właściciele chcieli zaoszczędzić 300 funtów za przedkładkę ;]
Ostatnio edytowano wtorek, 21 sie 2012, 10:43 przez Tommy_, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Tommy_
użytkownik
 
Posty: 200
Na forum od: 12 lip 2012, 11:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GluE » wtorek, 21 sie 2012, 14:55

Ceny samochodów na pewno spadną. To jest dobra wiadomość.
Natomiast strach będzie wyjechać na drogę typu Bielsko-Żywiec....
Ostatnio edytowano wtorek, 21 sie 2012, 15:35 przez GluE, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
GluE
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 26 sie 2010, 16:22

Postprzez weasel » wtorek, 21 sie 2012, 15:18

Moim zdaniem dla "prawdziwego kierowcy" nie ma znaczenia czym jedzie i z której strony ma kierownice. On i tak potrafi się dostosować. Zagłębiając się natomiast w drugą skrajność, czyli umiejętności "niedzielnych kierowców" i "kierowców z przypadku" to... strach się bać :/
Chcesz się pozbyć chorób skóry? RYBOTERAPIA!!! www.garra-fishspa.pl
weasel
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 22 lis 2011, 21:56

Postprzez staszeks » wtorek, 21 sie 2012, 17:03

Mi wystarczy jeden przykład.
Jedziesz takim samochodem wąską krętą drogą za traktorem, a nawet prosta za ciężarówką.
Jak wyprzedzać?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez weasel » wtorek, 21 sie 2012, 17:34

staszeks napisał(a):Mi wystarczy jeden przykład.
Jedziesz takim samochodem wąską krętą drogą za traktorem, a nawet prosta za ciężarówką.
Jak wyprzedzać?

Ta metoda nazywa się "na ryzykanta" ;p
Chcesz się pozbyć chorób skóry? RYBOTERAPIA!!! www.garra-fishspa.pl
weasel
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 22 lis 2011, 21:56

Postprzez woznica67 » wtorek, 21 sie 2012, 18:54

weasel napisał(a):Moim zdaniem dla "prawdziwego kierowcy" nie ma znaczenia czym jedzie i z której strony ma kierownice. On i tak potrafi się dostosować. Zagłębiając się natomiast w drugą skrajność, czyli umiejętności "niedzielnych kierowców" i "kierowców z przypadku" to... strach się bać :/

Co Ty za brednie piszesz? Prawdziwy kierowca? Każdy manewr wyprzedzania bez siedzącego obok pasażera to RYZYKO! Co ma wspólnego staż do wyprzedzania bez widoczności? W kraju mamy prawostronny ruch,wiec ta ustawa jest dla mnie chora! Nie mam zamiast zginąć,bo ktoś kupi tania fure i bedzie legalnie nia jeździł. Popytaj kierowców ktorzy jeżdżą po Angli zestawami. Na pewno są szczęśliwi gdy nic nie widzą. Wiec nie pisz głupot! Widać UNIA EUROPEJSKA zabiera co niektórym zdrowy rozsądek. Wszystko rozbija sie o kase. Robią wszystko żeby sie przypodobać. Jeszcze troche i bedziemy urzędowy język mieli niemiecki albo angielski. Smiechu warte. My Polacy niby nie gęsi a jednak...
Ostatnio edytowano wtorek, 21 sie 2012, 18:58 przez woznica67, łącznie edytowano 1 raz
Umiesz liczyć? Licz na Siebie...
Avatar użytkownika
woznica67
użytkownik
 
Posty: 772
Na forum od: 30 cze 2010, 15:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Piotrek » wtorek, 21 sie 2012, 19:33

staszeks napisał(a):Mi wystarczy jeden przykład.
Jedziesz takim samochodem wąską krętą drogą za traktorem, a nawet prosta za ciężarówką.
Jak wyprzedzać?

Samemu jadąc bez pasażera, raczej autobusu, tira, traktora nie wyprzedzisz, po prostu nic nie widzisz. Próbując się wychylić zza czegoś to zanim zobaczysz czy nic nie jedzie z naprzeciwka ryzykujesz, że coś Ci urwie lewą stronę samochodu. Skąd wiem? jeździłem kilkakrotnie po Polsce z moim wujkiem z UK, i to ja jako pasażer mówiłem mu kiedy może wyprzedzić. On sam czasami coś widział na łukach z prawej strony jezdni ale i tak zawsze się pytał czy nic nie jedzie z naprzeciwka. Według mnie bardzo niebezpieczny i głupi pomysł. Jeszcze głupszy niż jazda na światłach przez cały rok, bo w tym przypadku może jest bezpieczniej, zwłaszcza w południe w pełnym słońcu w korku w środku miasta, ale za to w tysiącach litrów wzrasta zużycie paliwa a co za tym idzie więcej zanieczyszczeń, ale polska głupota jak widać nie zna granic, a zwłaszcza jak ktoś ma w tym interes to polscy politycy błyskawicznie przeprowadzają ustawę, ale jak obywatele mają interes to lata czekania. Ja teraz wszystkie takie objawy nazywam amber, te głupsze amber, amber itd., taka ładna nazwa na głupotę i interesowność polskich polityków.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez GrzegorzD » wtorek, 21 sie 2012, 20:37

gówniażeria nakupuje badziewia po 100f i bedzie się rozbijać zabijając bogu ducha winnych. Auta tak staniały ostatnimi laty ze nie widze sensu kupowania anglików po co innego jak swapy
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Postprzez 10RONNIE10 » wtorek, 21 sie 2012, 21:09

Jak dla mnie ta zmiana ma tylko jeden plus i bynajmniej nie jest to chęć zakupienia przeze mnie B5, ale np do tej pory nie było możliwości kupienia i zarejestrowania Nissana Skyline GTR (wychodził tylko z kierownicą po prawej) ale w calym tym bezsensie to marne pocieszenie. Zobaczymy SZY jak leci na czoło zza jakiegoś autokaru. Ale UE juz nie raz pokazała swoje idiotyzmy.
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez staszeks » wtorek, 21 sie 2012, 21:23

10RONNIE10 napisał(a):Jak dla mnie ta zmiana ma tylko jeden plus i bynajmniej nie jest to chęć zakupienia przeze mnie B5, ale np do tej pory nie było możliwości kupienia i zarejestrowania Nissana Skyline GTR (wychodził tylko z kierownicą po prawej) ale w calym tym bezsensie to marne pocieszenie. Zobaczymy SZY jak leci na czoło zza jakiegoś autokaru. Ale UE juz nie raz pokazała swoje idiotyzmy.

Ja tam jakoś nie jestem przekonany, ze to UE pokazała.
Już było chyba betonowanie podłóg w oborach "bo tak nakazała unia".
później, jak już obory były pobetonowane to okazało się, że to tłumacz pokręcił.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez 10RONNIE10 » wtorek, 21 sie 2012, 21:35

No własnie nie, bo Polska się długo opierała z tą zmianą, chyba od roku albo i lepiej o tym słyszę że UE się upiera żeby zmienić to prawo.
No i się uparła a nasz kraj nie ma nic do gadania w ZSRE
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez thermalfake » wtorek, 21 sie 2012, 21:36

Ale ubezpieczenie takiego pojazdu nie będzie kosztowało tyle samo co europejczyka. Skoro jest zwyżka na auta sprowadzane to dlaczego nie miało by być większych opłat przy anglikach bo przecież to ubezpieczyciel bierze na siebie i wycenia całe ryzyko.
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez 10RONNIE10 » wtorek, 21 sie 2012, 21:40

Przy OC to raczej nie będzie miało znaczenia, przy AC bym tak zrobił zwyżka + 400% w sumie przy OC tez :P i poczuli by małolaty dlaczego w UK samochody są tanie ;)
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik
 
Posty: 1521
Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez GrzegorzD » wtorek, 21 sie 2012, 21:57

własnie.... zwyżka minimum 100 proc za anglika. Oby.
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Następna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości