Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Stłuczka

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Stłuczka

Postprzez Del_Rey » środa, 16 sty 2013, 20:12

No i gość zasadził mi tyłem swojego T4 na światłach w Punto mojej baby. Cofnąl, bo zagrodził gościowi wjazd do bramy i lubudu. Poszedł zderzak, maska trochę przygieta,takie ogólne potluczenia.Oświadczenie spisane bez problemu. pytanie mam, dawać to na bezgotowkowe, czy samemu u zenka naprawiać? Auto ma ze sto lat, z 97 roku. Maski nie dam rady otworzyć, niech się jutro rzeczoznawca męczy z otwarciem :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Stłuczka

Postprzez davnbb » środa, 16 sty 2013, 23:18

ja przy starej Hondzie brałem kasę - po małym otarciu na parkingu zarobiłem na całej imprezie 300 zł po odliczeniu kosztów naprawy u znajomego.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Stłuczka

Postprzez Del_Rey » czwartek, 17 sty 2013, 00:27

czyli, jak stare, to brać kasę wychodzi na to.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Stłuczka

Postprzez Tommy_ » czwartek, 17 sty 2013, 07:59

Moim zdaniem zdecydowanie w kasę idź. Wyceny w stosunku do starych i popularnych modeli są korzystne - części (nawet w kolorze) kupisz praktycznie na każdym szrocie za 20-30% wartości wyceny.

Kiedyś uderzyli mi na parkingu w drzwi mojego poprzedniego e36 coupe (uszkodzone drzwi i fragment błotnika za nimi). Posypała się otwarta szyba, mechanizm podnoszenia itd - w sumie dostałem ponad 3,100 zł.

Błotnik wyciągnęli mi bez lakierowania magicy za sferą (250zł), a za kompletne drzwi w kolorze dałem na allegro 180.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tommy_
użytkownik
 
Posty: 200
Na forum od: 12 lip 2012, 11:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stłuczka

Postprzez Del_Rey » czwartek, 17 sty 2013, 13:38

no i sie okazało, ze to moze byc szkoda całkowita.Szlak trafi. Przyzwyczailem sie do tego umrzyka.
Jak bedzie wycena, to zdecyduje.
Znacie jakiś magików, którzy jakoś coś naciągną, zeby tylko dało sie zderzak nałozyc? ;) Ruszony dolny lewy róg auta, na wysokości miejsca przykrecania haka :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Stłuczka

Postprzez Tommy_ » czwartek, 17 sty 2013, 13:59

Pytanie jak mocno ruszony - jeśli tylko wepchnęło poszycie to spoko - każdy warsztat Ci to wyprowadzi (możesz nawet sam przywiązać linę do drzewa i do elementu i delikatnie na wstecznym naciągnąć).

Jeśli jednak dostała podłużnica to już nie warto się w to bawić bo będzie jamnik.

Swoją drogą - szkoda całkowita przecież nie przekreśla Ci samochodu. To po prostu oznacza, że koszt naprawy przerasta wartość samochodu (ubezpieczalnie tak się zabezpieczają ale można się spokojnie do tego odwoływać).

Innymi słowy - ze szkody całkowitej dostaniesz kasę, a samochód i tak możesz naprawić i jeździć dalej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tommy_
użytkownik
 
Posty: 200
Na forum od: 12 lip 2012, 11:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stłuczka

Postprzez Del_Rey » czwartek, 17 sty 2013, 14:09

Tommy_ napisał(a):Pytanie jak mocno ruszony - jeśli tylko wepchnęło poszycie to spoko - każdy warsztat Ci to wyprowadzi (możesz nawet sam przywiązać linę do drzewa i do elementu i delikatnie na wstecznym naciągnąć).

Jeśli jednak dostała podłużnica to już nie warto się w to bawić bo będzie jamnik.

Swoją drogą - szkoda całkowita przecież nie przekreśla Ci samochodu. To po prostu oznacza, że koszt naprawy przerasta wartość samochodu (ubezpieczalnie tak się zabezpieczają ale można się spokojnie do tego odwoływać).

Innymi słowy - ze szkody całkowitej dostaniesz kasę, a samochód i tak możesz naprawić i jeździć dalej.

To auto ma pojezdzic gora pół roku. Bezpieczenstwa on raczej nie oferuje, bo był walony ze wszystkich stron ;)
Bede musiał pojechać do "kazdego" warsztatu, niech to ocenią. Myslałem , ze na forumie jest jakiś magik plastyk, co by mi pomogl to poskładać taniej niz warsztaty :)
A gratem jezdze cały czas, ale boje sie ze mi dowód wezmą, bo brak pol zderzaka :) Chyba taśmą McGyvera to oblepie :)

Podłużnica jest ruszona bo igła do której jest hak przykrecany jest schowana trochę w dół
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Stłuczka

Postprzez Tommy_ » czwartek, 17 sty 2013, 14:16

Del_Rey - przerażasz mnie:]
Obrazek
Avatar użytkownika
Tommy_
użytkownik
 
Posty: 200
Na forum od: 12 lip 2012, 11:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stłuczka

Postprzez Del_Rey » czwartek, 17 sty 2013, 14:57

spoko, bez paniki :)
Z wrazenia wlepiłem do góry nogami :)
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Stłuczka

Postprzez Tommy_ » czwartek, 17 sty 2013, 15:41

Nie wygląda to zbyt strasznie - pół roku spokojnie przejeździ, choć nie ukrywam - na podstawie Twojego opisu samochodu w życiu bym nie pozwolił mojej kobiecie nim jeździć :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
Tommy_
użytkownik
 
Posty: 200
Na forum od: 12 lip 2012, 11:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stłuczka

Postprzez Del_Rey » czwartek, 17 sty 2013, 15:54

do miasta ma aż za dobrze ;) wystarczy ze mi się chwali, jak ktoś tam się patrzy ze zdziwieniem, co w takim umrzyku drzemie ;) Rakieta to nie jest, ale niektórzy nie pamiętają ze były też punta 85 i 130 KM ;) No nic. W weekend jadę go naciągać, no chyba ze jakiś magik będzie miał wolny termin.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Stłuczka

Postprzez Del_Rey » piątek, 18 sty 2013, 17:34

no i szkoda całkowita :) Teraz pozostało szukać zderzaka i duzego mlota ;)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B


Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron