Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Letnie opony bieżnikowane - opinie

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez Del_Rey » niedziela, 5 maja 2013, 16:51

tomi308 napisał(a):
Del_Rey napisał(a):Ale co. Podświadmość, ze jedzie sie na czymś "gorszym", czy co? Jaki objaw tej niepewności na deszczu. Niektorzy nie czują sie pewnie mając w aucie LPG :).

No wiesz jak pewnego razu przeleciałem pełnym ślizgiem przez skrzyżowanie na czerwonym to od tamtego czasu zacząłem czuć się niepewnie.A znasz kogoś kto sobie zamontował LPG i się teraz boi?Ludzie chyba świadomie podejmują decyzje.Pojeździsz zobaczysz może Tobie prawie spasują takiego typu opony.Ja nikogo nie mam zamiaru tu wyśmiać czy obrazić.Pogadamy po sezonie wtedy sam ocenisz czy warto było czy nie. :D

Owszem, podejmują swiadomie decyzje, ale jak coś zacznie przerywać albo musza coś podregulowac, to juz stresy, ze mu stanie w drodze itd. Akurat mam takiego sąsiada, co wlozyl gaz do Fabii, a jezdzi na benzynie :)
Jak juz pisałem wczesniej, miałem do czynienia w Ibizie z bieżnikowanymi chyba 195/50 R15 coś na bazie bieżnika Continentala. Wg niektórych, ktorzy czytają to forum,mozna uznac, ze je katowałem.Ale opona jak opona. nic mi sie nie działo, nie wibrowało, żadnych wybrzuszeń, odklejań biezników itd. A to było z 7 lat temu.
Dlatego szału nie ma, ale paniki bym nie robił. Poza tym fizyki i myślenia nawet opona za 5 stówek nie pokona.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez tomi308 » niedziela, 5 maja 2013, 17:52

Nikt paniki nie robi .Pytałeś to odpowiedziałem.
Ja wychodzę z założenia że na oponach i hamulcach się nie oszczędza.Mogę nie mieć w samochodzie super alu,wypasionego sprzętu audio,kamerki itp. ale te 2 rzeczy muszą być pewne.Mam mieć radość z jazdy czy to na suchym czy na mokrym asfalcie.
tomi308
użytkownik
 
Posty: 324
Na forum od: 11 lut 2011, 10:02

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 6 maja 2013, 12:09

GluE napisał(a):
Del_Rey napisał(a):Gdzie kupowałes?


Top Gum Krakowska

Kurcze, akurat tego mojego jednego klasycznego wymiaru nie mają i nie będą mieć. :(
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez mel_on » środa, 8 maja 2013, 19:13

Tak. czy srak wg mnie lepsza nowa bieżnikowana niż 7 letnia plastikowa ze starości z 2 mm bieznikiem. Dla chudego portfela, jest jakąś alternatywą.


A skąd wiesz że nie kupiłeś mocno używaną , siedmioletnią, ale świeżo bieżnikowaną (najnowszą technologią) ? :)
Powtórzę - głębokość bieżnika to nie jedyny wykładnik (choć według prawa tak) jakości opony.

Moje bieżnikowane spisywały się super przez ponad rok, a potem nagle takie kuku.
Najlepsze oczywiście markowe nowe, ale jeśli musiałbym wybierać to wolę siedmioletnie nieużywane leżaki, niż bieżnikowane "nie wiadomo co" z "nie wiadomo jakim przebiegiem" i " nie wiadomo jak stare" . Za duże ryzyko...
Avatar użytkownika
mel_on
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 16 cze 2012, 07:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez Del_Rey » środa, 8 maja 2013, 19:36

mel_on napisał(a):Moje bieżnikowane spisywały się super przez ponad rok, a potem nagle takie kuku.
.

Tyle mi wystarczy, tylko nigdzie nie ma mojego rozmiaru. Za duży popyt na to, czy co, nie mam pojecia.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez tomi308 » środa, 8 maja 2013, 19:57

A cóż to za rozmiar?
tomi308
użytkownik
 
Posty: 324
Na forum od: 11 lut 2011, 10:02

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez Del_Rey » środa, 8 maja 2013, 20:02

165/65R14
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez tomi308 » środa, 8 maja 2013, 20:25

Uparłeś się na tego bieżnika.
Jak tak bardzo go chcesz to Ci go ściągnę (103zł) bo rozumię że nówki (125zł) się boisz :D
tomi308
użytkownik
 
Posty: 324
Na forum od: 11 lut 2011, 10:02

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez Del_Rey » środa, 8 maja 2013, 20:32

Te nówki to Passio? :P
Do konca tyg czekam, bo kumpel zastanawia sie, czy nie zmienicna nowe.
Jesli nie wypali, to sie do ciebie zgłoszę :D
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez tomi308 » środa, 8 maja 2013, 20:38

Del_Rey napisał(a):Te nówki to Passio? :P
Do konca tyg czekam, bo kumpel zastanawia sie, czy nie zmienicna nowe.
Jesli nie wypali, to sie do ciebie zgłoszę :D

Passio2
tomi308
użytkownik
 
Posty: 324
Na forum od: 11 lut 2011, 10:02

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez Del_Rey » środa, 8 maja 2013, 20:48

tomi308 napisał(a):
Del_Rey napisał(a):Te nówki to Passio? :P
Do konca tyg czekam, bo kumpel zastanawia sie, czy nie zmienicna nowe.
Jesli nie wypali, to sie do ciebie zgłoszę :D

Passio2

O! Te lepsze :) Tak jak mowilem, jesli do konca tyg nic nie znajde, to sie pokłonie. Dzieki za propozycje
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez Del_Rey » czwartek, 9 maja 2013, 12:41

Zdobyłem w koncu używki Michelin Energy Saver 165/65R14 :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez GluE » piątek, 10 maja 2013, 09:14

mel_on napisał(a): wolę siedmioletnie nieużywane leżaki, niż bieżnikowane "nie wiadomo co" z "nie wiadomo jakim przebiegiem" i " nie wiadomo jak stare" . Za duże ryzyko...


hahah znajdz mi takie.
Siedziałem na allegro 2 miesiące i jedyne co było to właśnie 6,7 i więcej letnie opony z około 4mm bieznikiem ( i wszędzie dopisek "około" czyli mierzone na oko). Cena ich wahała się w granicach 150-200zł szt. Za bieżniki zapłaciłem 139zł dostałem fakturę i 2 lata gwarancji.

Dodam że bieżniki "nie wiadomo co" przechodzą testy, mają certyfikaty i sa dopuszczone do użytku wiec nie do końca jest to tak że kupujesz "nie wiadomo co"
Avatar użytkownika
GluE
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 26 sie 2010, 16:22

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez luk1988 » poniedziałek, 17 cze 2013, 12:04

mel_on napisał(a):
Tak. czy srak wg mnie lepsza nowa bieżnikowana niż 7 letnia plastikowa ze starości z 2 mm bieznikiem. Dla chudego portfela, jest jakąś alternatywą.


A skąd wiesz że nie kupiłeś mocno używaną , siedmioletnią, ale świeżo bieżnikowaną (najnowszą technologią) ? :)
Powtórzę - głębokość bieżnika to nie jedyny wykładnik (choć według prawa tak) jakości opony.

Moje bieżnikowane spisywały się super przez ponad rok, a potem nagle takie kuku.
Najlepsze oczywiście markowe nowe, ale jeśli musiałbym wybierać to wolę siedmioletnie nieużywane leżaki, niż bieżnikowane "nie wiadomo co" z "nie wiadomo jakim przebiegiem" i " nie wiadomo jak stare" . Za duże ryzyko...


Dokładnie, nieźle można się zdziwić na bieżnikach. Kilka razy było mega niebezpiecznie, raz lekko uszkodziłem auto uderzając w barierę, trochę pokropiło. Mimo to nie mogłem się zatrzymać jechałem sobie jak na saneczkach :(. Przez to wyleczyłem się raz na zawsze z bieżnikowanych opon. Nowe opony są dużo lepsze. Czasem lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo niż przez skąpstwo stwarzać zagrożenie własnego życia bądź osób postronnych. Poza tym ledwo co założyłem te bieżniki, poczułem że opony są dużo twardsze od poprzednich opon, plułem sobie w mordę że wymieniłem stare opony na bieżniki. Miało być pięknie a wyszło do dupy, po za tym Panowie w Top na krakowskiej założyli mi wszystkie opony takie same (chociaż w asymetrycznych bieżnikach jest lewa i prawa opona!!, kupiłem 4 opony i miałem wszystkie lewe).
luk1988
nowicjusz
 
Posty: 7
Na forum od: 17 cze 2013, 11:47
Lokalizacja: Wilkowije

Re: Letnie opony bieżnikowane - opinie

Postprzez GP » poniedziałek, 17 cze 2013, 12:53

luk1988 napisał(a):(...) założyli mi wszystkie opony takie same (chociaż w asymetrycznych bieżnikach jest lewa i prawa opona!!, kupiłem 4 opony i miałem wszystkie lewe).

Co Ty za głupoty opowiadasz? :shock:
A jakie Ci mieli opony założyć, jak nie takie same?
W oponach asymetrycznych nie ma czegoś takiego, jak lewa, czy prawa opona. Na oponie z bieżnikiem asymetrycznym masz oznaczenie INSIDE i OUTSIDE i tym należy się kierować, przy zakładaniu opon na felgi. :roll:
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron