Forum Bielsko.Biala.pl
http://www.bielsko.biala.pl/forum/

Mandaty z fotoradarów
http://www.bielsko.biala.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=88502
Strona 1 z 1
Autor:  staszeks [ wtorek, 18 mar 2014, 23:14 ]
Tytuł:  Mandaty z fotoradarów

http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2014/0 ... -zwrocone/
Autor:  Rebel [ środa, 19 mar 2014, 11:30 ]
Tytuł:  Re: Mandaty z fotoradarów

Już dawno występowania do sądu nie miała Straż Miejska i GDDKiA jeśli nie wskazało się osoby która kierowała pojazdem. Nowością jest dla mnie Policja, ale w końcu skończy się bezprawie i konieczność obciążenia samego siebie za "niewskazanie osoby kierującej pojazdem", jeśli organ sam jasno nie wskaże i udowodni tego.

Osobiście wykręciłem się z takiego mandatu nałożonego przez Straż Miejską, lecz z tego co wiem niewielu decydowało się na boje sądowe o własne prawa. Teraz można się spodziewać większej ilości osób, które zdecydują się na "bój o swoje", jednak znając życie organy nic sobie z tego wyroku nie zrobią, będą nadal nakładać bezprawnie mandaty, a ludzie będą potulnie płacić bo... władza zawsze ma rację.
Autor:  Del_Rey [ czwartek, 20 mar 2014, 14:58 ]
Tytuł:  Re: Mandaty z fotoradarów

Ja tam sie nie wykrecam. wiem kiedy łamie przepisy i za to płace.
A jakby dostał fotke mandat znajomy jadacy moim samochodem, to na pewno bym go nie chronił udawajac greka, ze nie wiem kto jechał.
Autor:  Rebel [ piątek, 21 mar 2014, 09:16 ]
Tytuł:  Re: Mandaty z fotoradarów

Del_Rey jeśli fotoradary byłyby zawsze ustawiane w miejscach, w których należy chronić bezpieczeństwa - niech stoją. Praktyka jednak pokazała że jest masa instytucji, które ustawiają fotoradar na wylocie z miasta, tuż przed tabliczką z informacją o wyjeździe z terenu zabudowanego, w dodatku stawiany jest on nieprawidłowo tj. nie wedle zaleceń producenta.

Jeżeli działają w taki sposób, to nie ma się co dziwić że obywatele od dłuższego czasu walczą z tym procederem. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego to zwieńczenie wieloletnich starań na ukrócenie tej bądź co bądź nierównej walki obywateli z instytucjami zarządzającymi fotoradarami.
Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1