Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

co to znaczy dobre paliwo.

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

co to znaczy dobre paliwo.

Postprzez Del_Rey » wtorek, 26 maja 2015, 16:25

Często się słyszy taką regułkę od mechaników, albo żeby tankować na dobrych stacjach. Jest jakas stacja ktora ma np jakiś certyfikat, czy cos w tym stylu? :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: co to znaczy dobre paliwo.

Postprzez darek-bb » wtorek, 26 maja 2015, 22:19

U nas w kraju jest ogólnie lipne paliwo, a na stacjach auchan tesco i crab dodaja jeszcze biokomponenty. Na shellu jest dobra 100-oktanowa v power racing nitro importowana z niemiec, ale bardzo droga.
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: co to znaczy dobre paliwo.

Postprzez Del_Rey » wtorek, 26 maja 2015, 23:57

Temu pytam, bo kuzyn na crabie zalal 98, ze niby lepsze itd caly bak do bmw 3 z 2011 i auto mu po 5 km stanelo i walnelo szwabskimi komunikatami, ze benzin do dupy :) Koniec. Auta nie zapalił. Laweta i do mechaniora, gdzie wystarczyło zlac paliwo i skasowanie bledu i auto na orlenowskiej benzin zasuwa. Ja dzis tankowalem na Statoil poniżej kauflandu z 12 litrów ropy. Kolo wojewódzkiego szpitala zaczął mi dziwnie kopcic na czarno jadac na lekkim gazie nawet. Gdy zjechalem na bok i go zgasiłem, to jeszcze mi ze 2-3 sek szedl sam z siebie, wiec chyba mi zaczął umierać regulator ciśnienia. Mechanik pierwsze pytanie rzucił, kiedy tankowalem i gdzie, paliwo. Na swoja odpowiedzialność dojechałem do Shell i wlalem do pelna innej ropy i po kilku kilometrach juz nie widziałem dymu jak z ikarusa. Nie wiem, może sam mi się naprawił ;). Może mylnie łącze fakty, ale jesli dzieja sie jakies cuda, czy to u mnie, czy u znajomych silnikach, to zawsze przewija sie haslo, ze troche wczesniej tankowalem. Wolalbym zapłacić,pare groszy więcej, ale miec pewność,ze leje 'dobre'paliwo. Zawsze mi się wydalalo. Ze statoil, to ta lepsiejsza tanksztela.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: co to znaczy dobre paliwo.

Postprzez darek-bb » środa, 27 maja 2015, 09:44

Na crabie to jest bardzo dobra ale myjnia, chemia maja hamska :D jak mialem punto to po 3 tankowaniu na crabie zaczęło przerywać po mocniejszym dodaniu gazu. Ja tankuje zasadniczo na shell, bp i czasami statoil (tu mnie zdziwilo bo zawsze bylo ok) problemów nie ma zadnych, od czasu jak kupiłem bmw E38 wole nie ryzykować , raz na jakis czas mozna zatankowac te 100 oktanowa z shella i raz a jakiś czas czas mozna wlać dodatek STP wlewalem jak mialem E34 w gazie z zapieczonymi wtryskami benzyny i bylo czuc niewielka poprawe na benzynie. Cudów nie ma po tym środku ale profilaktycznie raz na parę 2-3 miesięce nie zaszkodzi. A paliwo w polsce naprawdę jest podłe :(
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: co to znaczy dobre paliwo.

Postprzez davnbb » środa, 27 maja 2015, 15:25

Tankuje na Crabie od czasu jak się pojawili i nie mam żadnego problemu. Auto jeździ jak należy, osiągi też w normie. Problemy miałem kiedyś po tankowaniu kolo Auchan. Auto nie chciało się rozpędzac powyżej 160,łapało muła i przyspieszanie trwało wieki. Skąd macie info o tych biokomponentach? Powinno być oznaczone na dystrybutorze (zdaje mi się, że jest taki wymóg)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: co to znaczy dobre paliwo.

Postprzez darek-bb » środa, 27 maja 2015, 15:51

davnbb napisał(a):Tankuje na Crabie od czasu jak się pojawili i nie mam żadnego problemu. Auto jeździ jak należy, osiągi też w normie. Problemy miałem kiedyś po tankowaniu kolo Auchan. Auto nie chciało się rozpędzac powyżej 160,łapało muła i przyspieszanie trwało wieki. Skąd macie info o tych biokomponentach? Powinno być oznaczone na dystrybutorze (zdaje mi się, że jest taki wymóg)

Na crabie była kartka na szybie, a na auchan nie pamietam ale gdzieś info bylo. Lubie po prostu czytać co napisane drobnym druczkiem.
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: co to znaczy dobre paliwo.

Postprzez kjs40 » środa, 1 lip 2015, 11:08

Auchan podaje info o dodatkach bio - przy dystrybutorach są takie informacje.
Czasem leję nie mam problemów ale tych "bio" się obawiam z uwagi na wtryski i dpf.
Niestety te dodatki zawdzięczamy lobby które rząd poparł i do normy dopuszczono te dodatki chyba w ilości do 7%.
Shell zalezy który boo shell shellowi nierówny jeden taki kantuje na dystrybutorze.
Niestety wciąz nadzór nad stacjami jest mizerny i kary za nadużycia śmiszne.
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Re: co to znaczy dobre paliwo.

Postprzez darek-bb » środa, 8 lip 2015, 21:43

Auchan
Obrazek
Na Tesco też jest taka informacja.
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: co to znaczy dobre paliwo.

Postprzez GrzegorzD » sobota, 11 lip 2015, 21:00

Lukoil bo mam po drodze. Kiedyś mi od nich ropa zamarzła ale teraz jeżdzę benzyną i nie ma różnicy
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków


Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości