Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Mrozy - problemy z benzyniakami

Sprawy ważne i mniej ważne, zabawne i poważne, porady, opinie, dyskusje - wszystko o motoryzacji.

Mrozy - problemy z benzyniakami

Postprzez davnbb » niedziela, 8 sty 2017, 12:37

Przy ostatnich mrozach sporo osób ma problemy z odpaleniem aut - dzisiaj dopadło również mnie. Do tej pory wydawało mi się, że problem dotyczy głównie diesli ale widzę, że teraz na drodze stają również benzyniaki i tak jest również w moim przypadku. Objawy wskazują na układ paliwowy a nie akumulator: silnik kręci, nie ma oznak słabego akumulatora ale nie zaskakuje - na początku tylko parę razy "zakasłał". W związku z tym zastanawiam się czy taką "cudowną" benzynę sprzedają nam na stacjach i czy ew. jest jakiś wspólny mianownik tych awarii w postaci stacji, na których tankujemy. Jeśli macie przy tych mrozach problem z benzyną to dajcie znać gdzie tankowaliście. Ja od dłuższego czasu tankuje na stacji Craba na Karpackim.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Mrozy - problemy z benzyniakami

Postprzez matchless » poniedziałek, 9 sty 2017, 16:49

Mój również nie dam sobie rady przy tych mrozach. Benzyniak na gaźniku. Akumulator dobry, układ zapłonowy niedawno robiony, więc paliwo musi być trefne. Przy -20 tylko kręcił, dziś przy -10 kilka razy szarpnął, nie męczyłem go dalej. Za parę dni ma być w okolicy zera to go odpale, dotankuje i wleje pół litra denaturatu do baku.
Tankuje głównie na BP Wojska Polskiego. Przerzuce się na Shella, może odrobinę lepsze będą mieli.
matchless
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 17 cze 2010, 12:13

Re: Mrozy - problemy z benzyniakami

Postprzez davnbb » poniedziałek, 9 sty 2017, 18:56

Mój już jeździ po terapii ładująco/odmrażającej. Kolega zasugerował, że nie będzie iskry na świecach jeśli wał nie osiągnie wymaganych obrotów - mi się wydaje, że u mnie obroty były ok ale i tak nie palił. Dzisiaj pomagałem siostrze uruchomić auto (też benzyna). Po podłączeniu na kablach z 5 minut kręciliśmy aż w końcu zaskoczył.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11


Powrót do Motoryzacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości