Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Budżet obywatelski

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Budżet obywatelski

Postprzez ZIZ » czwartek, 24 kwi 2014, 21:49

Pyramide napisał(a):
ZIZ napisał(a):>@Pyramide/ Usilnie proszę - nie bredź!
Jeżeli ktoś nie słyszał o pani i panu Chorąży to jego strata - jako bielszczanina.
Hospicjum powstaje dzięki staraniom SSH BB
Dużo się pomyliłam, będzie to hospicjum świeckie ?
Kto będzie kierował tam pensjonariuszy i decydował o przyjęciu ?
ZIZ usilnie proszę ..... i wyjaśnij.


Będzie decydował dyrektor hospicjum a nie prezes stowarzyszenia (SSH)
Jeżeli po ukończeniu budynków wyposażenie zostanie pokryte w 60% przez NFZ a w pozostałych 40% przez SSH i jeśli koszy bieżące będzie pokrywał NFZ to o doborze (w drodze konkursu otwartego) personelu kierowniczego zadecyduje NFZ (przynajmniej taką mam nadzieję).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budżet obywatelski

Postprzez Alinoe » sobota, 26 kwi 2014, 21:08

ZIZ napisał(a):Będzie decydował dyrektor hospicjum a nie prezes stowarzyszenia (SSH)
Jeżeli po ukończeniu budynków wyposażenie zostanie pokryte w 60% przez NFZ a w pozostałych 40% przez SSH i jeśli koszy bieżące będzie pokrywał NFZ to o doborze (w drodze konkursu otwartego) personelu kierowniczego zadecyduje NFZ (przynajmniej taką mam nadzieję).


miejmy nadzieję, że jednak hospicjum nie wygrało ... inaczej taka wygrana i poświęcenie całości pieniędzy z BO na jeden projekt kontrowersyjnie zgodny z regulaminem będzie śmieszne
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budżet obywatelski

Postprzez outsider? » środa, 7 maja 2014, 19:38

Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: Budżet obywatelski

Postprzez Alinoe » środa, 7 maja 2014, 20:43

niestety ... :roll:

ktoś skomentuje ?
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budżet obywatelski

Postprzez outsider? » środa, 7 maja 2014, 20:48

Hospicjum ok, chociaż krążą "opowieści dziwnej treści", ale może to plotki. Na pewno jest potrzebne. Dla mnie co najmniej dziwne jest dofinansowywanie placówki należącej do Domu Kultury i to w sprzęt, całodobowa opieka weterynaryjna wydaje mi się bardzo potrzebna, a nie należy to do zadań miasta jak wyposażanie placówek kulturalnych. Może się jednak mylę.. :?:
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: Budżet obywatelski

Postprzez GrzegorzD » środa, 7 maja 2014, 21:12

Hospicjum i tak by powstało. Z tą kasą czy bez niej. Tak naprawdę wchłonie te pieniądze a i tak będzie mało. Zresztą - motopark został uwalony bo trzeba by łożyć na jego utrzymanie miedzy innymi. A co w tym przypadku?

zresztą.. polecam zerknąć na piramidkę wieku głosujących ;)

18 - 29 lat (5 540 osób, 19.45%)
30 - 44 lat (8 531 osób, 29.95%)
45 - 59 lat (6 101 osób, 21.42%)
60 - 74 lat (6 096 osób, 21.4%)
75 i więcej lat (2 213 osób, 7.77%

jak myslicie skad te 50,59% wiedziało na co głosowac ;)

Mlodzieży się nie chcialo. A jakby się chcialo to wynik bylby inny.

Nie jestem przeciw - choć były inne projekty służące ogółowi - cóż - za rok "góra" powinna zmienić zasady.
Ostatnio edytowano środa, 7 maja 2014, 21:20 przez GrzegorzD, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Budżet obywatelski

Postprzez davnbb » środa, 7 maja 2014, 22:01

Szkoda gadać. Swoją drogą ile etatów utworzą w tym projekcie weterynaryjnym? Wg. mnie to starczy co najwyżej na rok na 1 absolwenta bez doświadczenia.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Budżet obywatelski

Postprzez motaboy » czwartek, 15 maja 2014, 12:00

Oficjalne wyniki są tutaj:

https://obywatelskibb.pl/aktualnosci/20140507/29/wyniki_glosowania_na_budzet_obywatelski.html

I ja ich naprawdę nie rozumiem. Dlaczego zostały wybrane projekty, które nie uzyskały największej liczby głosów?

A jeśli chodzi o całodobową opiekę weterynaryjną... Każdy weterynarz (a przynajmniej większość) pełni takie dyżury. No, chyba że ta będzie darmowa - w co nie wierzę...
Avatar użytkownika
motaboy
użytkownik
 
Posty: 112
Na forum od: 7 wrz 2012, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Cygański Las

Re: Budżet obywatelski

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 15 maja 2014, 12:56

motaboy napisał(a):O

I ja ich naprawdę nie rozumiem. Dlaczego zostały wybrane projekty, które nie uzyskały największej liczby głosów?


Mam pytania naprowadzające: ile pieniędzy było do podziału i której projekty wg Ciebie powinny zostać zrealizowane (wybrane) ?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Budżet obywatelski

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 15 maja 2014, 13:04

davnbb napisał(a):Szkoda gadać. Swoją drogą ile etatów utworzą w tym projekcie weterynaryjnym? Wg. mnie to starczy co najwyżej na rok na 1 absolwenta bez doświadczenia.


Dokładnie - to samo mnie zastanawia. Za 42 000zł uwzględniając podatki, ZUSY, srusy to ile będzie tych etatów dla weterynarzy i przez jaki okres czasu??? Do tego jeszcze wyjazdy interwencyjne ??? Przecież to daje 3 500 zł na miesiąc i to tylko przez rok.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Budżet obywatelski

Postprzez Alinoe » czwartek, 15 maja 2014, 17:33

ale te 42 tyś PLN to pikuś patrząc na 1 900 000 PLN wydane na hospicjum które jeżeli za nasze to powinno mieć pierwszeństwo przed np stadionem ale nie pochłaniać nasz budżet obywatelski
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budżet obywatelski

Postprzez dracoone » piątek, 16 maja 2014, 08:17

Patrząc na wyniki i ogólnie na cały ten "budżet obywatelski" nasuwa mi się tylko jedna myśl, że projekt jak najbardziej słuszny
ale wykonanie i realizacja jak zwykle polska. Nieprzemyślana, źle zrealizowana byle szybko coś wprowadzić i niech się motłoch cieszy że na coś może wpłynąć na coś zagłosować a pieniądze i tak popłyną tam gdzie "MY" (włodarze) chcemy.
----
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze , teraz z wzajemnością ...
dracoone
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 13 sty 2010, 11:32

Re: Budżet obywatelski

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 7 lis 2014, 14:36

Jak to jest w poprzedniej edycji wybrano do realizacji m.in Całodobową opieka weterynaryjna dla zwierząt
http://2014.obywatelskibb.pl/projekty/e ... erzat.html
Rozumiem że utworzono w Schronisku te dodatkowe etaty i dla weterynarzy ...

w obecnej edycji pojawia się znowu ten sam temat: https://obywatelskibb.pl/projekty/ogoln ... erzat.html Który ma polegać tym razem na tym że schronisko przewozi ranne zwierzaki do wybranego gabinetu weterynaryjnego w BB na leczenie.

Czyli co mam rozumieć że za 42 000 zł z poprzedniej edycji nie rozwiązano problemu? Poszły w błoto czy jak?????
42 000 wystarczyły na rok????

Zmiana terminu głosowania nad BO wynika z wyborów czy jest jakiś inny powód?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Budżet obywatelski

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 26 lis 2014, 12:22

No liczą głosy i liczą a póki co wiadomo że oddano tylko 11 tys głosów. Dla porównania poprzednio głosów było ponad 30 tys.
Ciekawe jak tłumaczyć mniejsze zainteresowanie?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Budżet obywatelski

Postprzez agnessc » środa, 26 lis 2014, 12:53

Nie natrafiłam na żadne informacje na temat realizacji tego projektu przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Mam wątpliwości z dostępnością opieki weterynaryjnej i schroniskowej 24/h. Ostatnie informacje o tym, że w niedzielę nie ma opiekunów zwierząt w Schronisku dają do myślenia.
agnessc
użytkownik
 
Posty: 114
Na forum od: 20 cze 2010, 20:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron