Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wsyd mi:(

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Santos » piątek, 22 maja 2015, 18:17

@Grego może i masz rację żeby nie płacić składki ZUS ale podaj alternatywę i przykłady twoich założeń z innych krajów na świecie.
Będziesz więcej wiarygodny . Obserwuję że większość twoich wpisów jest na NIE do wszystkiego .Ale czy masz rację to już wątpliwe.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Grego » piątek, 22 maja 2015, 18:53

Zadałem konkretne pytanie, konkretnej osobie. Zgadzam się z nim, ze praca jest fajna. Lubię pracować i zamierzam pracować do śmierci. Podobnie jak on. Pytanie brzmi czy on lubi także płacić składkę EMERYTALNĄ !!! Jestem na tak do wielu rzeczy, ale niekoniecznie do tych co Ty. Więc oszczędź mi swoich propagandowych peanów na cześć ZUSu.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Santos » piątek, 22 maja 2015, 19:32

Szybciej piszesz niz myślisz,jakie peany ?????????? konkrety a nie bo nie.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Kryspin » piątek, 22 maja 2015, 20:07

"I lubisz do śmierci płacić ZUSowi składkę emerytalną?" Hm, nie wiem czy istnieje lepsza alternatywa, ale by odpowiedziec na Twoje pytanie to place, bo dostaje w zamian ubezpieczenie chorobowe I emerytalno-rentowe. Dodam jeszcze, ze to jest umowa społeczna i moj obowiazek obywatelski, patriotyczny i pokoleniowy.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Grego » piątek, 22 maja 2015, 22:32

Kryspin napisał(a):"I lubisz do śmierci płacić ZUSowi składkę emerytalną?" Hm, nie wiem czy istnieje lepsza alternatywa, ale by odpowiedziec na Twoje pytanie to place, bo dostaje w zamian ubezpieczenie chorobowe I emerytalno-rentowe. Dodam jeszcze, ze to jest umowa społeczna i moj obowiazek obywatelski, patriotyczny i pokoleniowy.
Za składkę emerytalną dostajesz ubezpieczenie chorobowe? :lol:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Wsyd mi:(

Postprzez kirgiz » niedziela, 24 maja 2015, 22:26

naród debili...
kirgiz
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Kryspin » poniedziałek, 25 maja 2015, 20:27

Grego napisał(a):
Kryspin napisał(a):"I lubisz do śmierci płacić ZUSowi składkę emerytalną?" Hm, nie wiem czy istnieje lepsza alternatywa, ale by odpowiedziec na Twoje pytanie to place, bo dostaje w zamian ubezpieczenie chorobowe I emerytalno-rentowe. Dodam jeszcze, ze to jest umowa społeczna i moj obowiazek obywatelski, patriotyczny i pokoleniowy.
Za składkę emerytalną dostajesz ubezpieczenie chorobowe? :lol:


Oczywista pomylka. Reszta jest bez zmian.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Grego » wtorek, 26 maja 2015, 16:37

Czyli mam rozumieć że obowiązkiem patriotycznym jest płacić do śmierci składkę na emeryturę? No oczywiście co kto uważa za patriotyzm to rzecz indywidualna.
Taki np minister Sikorski za swój patriotyczny obowiązek uważa by do kolacji zapłaconej z pieniędzy podatnika nie brać wina tańszego niż po tysiąc pięćset. Tak że doskonale się uzupełniacie patriotycznie.
Gdybym był ministrem bardzo bym tak rozumiany patriotyzm gorąco popierał a nawet krzewił! A że nie jestem, to tylko mogę się z politowaniem uśmiechnąć. :roll:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Kryspin » wtorek, 26 maja 2015, 22:26

Grego napisał(a):Taki np minister Sikorski za swój patriotyczny obowiązek uważa by do kolacji zapłaconej z pieniędzy podatnika nie brać wina tańszego niż po tysiąc pięćset. Tak że doskonale się uzupełniacie patriotycznie.
:roll:


Bez sensu jest zestawiac moja ochote placenia skladek z naduzyciami placonymi z konta podatnika.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Grego » środa, 27 maja 2015, 05:42

Kryspin napisał(a):Bez sensu jest zestawiac moja ochote placenia skladek z naduzyciami placonymi z konta podatnika.
Doprawdy? A co sie stało z pieniędzmi z OFE? Czyli ze składkami emerytalnymi za całe lata? Nie wiesz? To Ci podpowiem. Platforma je ukradła i poszły na kolacje dla partyjnej arystokracji. :lol:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Pyramide » środa, 27 maja 2015, 06:12

Grego napisał(a):
Kryspin napisał(a):Bez sensu jest zestawiac moja ochote placenia skladek z naduzyciami placonymi z konta podatnika.
Doprawdy? A co sie stało z pieniędzmi z OFE? Czyli ze składkami emerytalnymi za całe lata? Nie wiesz? To Ci podpowiem. Platforma je ukradła i poszły na kolacje dla partyjnej arystokracji. :lol:


Grego obyś nie załapał się na art 212kk. Proponuje więcej rozwagi bo fora czyta dużo więcej osób niż przypuszczasz.Chyba że poprzednią pracę opuściłeś na podstawie "wiarygodnych papierów" Ale to i tak ryzyko.

Przy okazji dla zainteresowanych.
Od 1 maja obowiązuje ustawa z 5 marca 2015 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2015 r. poz. 552), która umożliwia zwiększenie wysokości emerytury.
Więcej w gazetaprawna.pl
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Del_Rey » środa, 27 maja 2015, 08:44

Pyramide, ty powaznie piszesz, czy tylko sie nabijasz z tym art.212kk? Grego ma racje i tylko psychiczny moze uwazac, ze jest inaczej. To kradzież kasy usankcjonowana pokrętnym prawem. I jeszcze tu ludzi straszysz, ze moze to jakies szyszki czytają z NIKu czy CBA, a moze sam Krywult? ROzumiem, ze jak CBA, mi zacznie walic do drzwi, to bedziesz jedną z tych, ktorzy "uprzejmie donoszą"? To ze rocznikowo pewnie nie załapałaś sie na OFE, tylko mogłas wybrac ZUS i nie masz takiego problemu, nie znaczy ze inni muszą mowić tak jak ty,ze gdy ktoś otwarcie pluje w twarz, ze pada deszcz.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Pyramide » środa, 27 maja 2015, 11:03

Del_Rey sympatyczne te Twoje wpisy ale spokojnie.Ew mogę udzielić Ci za free pomocy prawnej.A czy poważnie piszę z art 212 kk to już zostawiam pod indywidualną ocenę.Nie wszystko na forum pisane jest "poważnie" i jakoś jeszcze CBA tu nie zaglądało.
To że nasz Grego czasem przesadza czy fantazjuje już też wiem.
Pozdrawiam.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Lapa_Christi » środa, 27 maja 2015, 14:00

@Pyramide, czy kiedy bandyta sam sobie nadaje prawo do uprawiania bandytyzmu, i z tego prawa korzysta, a ktoś inny nazywa go bandytą, to o czym jest mowa w takim wypadku:

a) zniesławieniu, gdyż bandytyzm usankcjonowany prawem to nie bandytyzm;
b) stwierdzeniu faktu, gdyż bandytyzm zawsze będzie bandytyzmem bez względu na okoliczności;
c) mylenieu pojęć, gdyż bandytyzm usankcjonowany prawem to nie bandytyzm;
d) prowokacji politycznej, gdyż o bandytyzmie usankcjonowanym prawem nikt nie ma prawa mówić inaczej niż w superlatywach
e) o czym innym
f) Lapa – durniu – nie wnikaj, za głupi jesteś.


Poproszę o 2 odpowiedzi. Pierwszą z pozycji prawnika, drugą z pozycji człowieka.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Grego » środa, 27 maja 2015, 17:54

Ale przecież to żadna tajemnica że pieniądze z OFE zostały "obowiązkowo zainwestowane" w obligacje skarbu państwa. Następnie te obligacje zostały przejęte przez skarb państwa i umorzone. Rząd to oficjalnie przyznał. Zatem pieniądze z OFE w momencie zakupu obligacji zostały "pożyczone" przez skarb państwa, a w momencie umorzenia obligacji skarb państwa te środki (i należne odsetki) zagarnął. Zagarniecie cudzej własności to dla mnie kradzież. Nie twierdzę że to było bezprawne. Wiadomo że najpierw tę kradzież zalegalizowano. A że ministerialne kolacyjki sa opłacane z pieniędzy z budżetu to też żadna tajemnica, więc nie rozumiem co Ci się szanowna Pyramide nie zgadza.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości

cron