Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Hulanka

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez bobi » czwartek, 7 wrz 2006, 11:49

No nie wiem. W magazynie "AutoSwiat" albo "Motor" był artykuł o czarnej Vectrze z Bielska. Nie chce Cie skłamać bo nie pamietam dobrze ale miesiecznie funkconariusze z tego auta wystawiali mandaty na ponad 200tyś zł.
Mysle że opłaca sie jezdzić tam i spowrotem:D
bobi
użytkownik
 
Posty: 185
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: B-B

Postprzez GeN » czwartek, 7 wrz 2006, 12:06

Celt napisał(a):a ja uważam, że to marnotrastwo paliwa, ze autko z policjantami sobie jeździ po mieście tam i spowrotem

IMO niekoniecznie to marnotrastwo, tylko zależy czym się zajmują załoganci tajni. Jeżeli głównie łapaniem za prędkość - poza szczególnymi przypadkami "wiejskich kubiców" - to istotnie niezbyt efektywne działanie. Za to tylko z tajnego rajdowozu można wyłapać cały katalog innych wykroczeń, które (moim zdaniem) są zdecydowanie groźniejsze niż przekracznaie dopuszczalnej. Czy to bezpośrednio, jak wyprzedzanie na pasach bez sygnalizacji świetlnej, czy pośrednio, bo wkur*@#$ innych lub zaskakują dziwnym manewrem. Tu chyba najczytelniej to widać na skrzyżowaniu Stojałowskiego i 3 Maja, gdzie co rusz jakiś sprytny inaczej z prawego pasa Stojałowskiego daje w lewo pod Zamkiem, bo co on będzie cierpliwie czekał na wjazd na właściwy pas z Barlickiego. W ogóle jest wiele takich miejsc, gdzie cwaniakują sobie kretyni, wiedząc że z zatrzymanego kramiku tam ich nikt nie zaczepi. I tym powinna się zajmować (jeszcze raz zaznaczam - moim zdaniem, bo może są jakieś wyższe czynniki np. regulaminy wewnętrzne) załoga utajnionego radiowozu, a o marnotrastwie paliwa nie będzie mowy.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Dżół Duł » piątek, 8 wrz 2006, 10:09

pawelm napisał(a):
Dżół Duł napisał(a):
Dz.U. 2005 nr 108 poz 908 napisał(a):Art. 21. 1. Organ zarządzający ruchem na drogach może zmniejszyć lub zwiększyć, za pomocą znaków drogowych, prędkość dopuszczalną pojazdów obowiązującą na obszarze zabudowanym.

to kto powinien miec odebrane prawko?

wyrwane z kontekstu !!! napisałem również:
musiałbyś najpierw wyłączyć ten tunel jak i całą obwodnice, z terenu zabudowanego.

bo ustawa to jedno, a drugie to przepisy wykonawcze, a jedyną możliwością podniesienia obowiązującej prędkości na drodze jest właśnie wyłączenie z terenu zabudowanego.

Ja osobiście jestem za utrzymaniem prędkości 50km/h ... sprawdzałem przejazd kilkakrotnie i jadąc 50km/h można płynnie przejechać od Makro aż do Bystrzańskiej.

pozdrawiam

kolego , ustawa jest wyżej od każdego rozporządzenia, jezli mowi ze mozna zmiejszyc lub zwiekszyc dozwolona predkosc za pomoca znakow to mozna, tu w tym przypadku pewnie jest to droga krajowa lub wojewódzka i tylko dlatego trzeba prosic sie wyżej (w organie zarządzającym)
jezdze troche po polsce i widuje miejsca w terenie zabudowanym z ustawioną 70km/h
ide o zakład ze jak juz tam sie pojawi 100, czy 70tka to nikt niczego nie wyłączy :P

jezeli znasz jakies rozporzadzenie w tej sprawie to chetnie poczytam
a na razie to ja mam racje i STFU :P (żarcik)
Ostatnio edytowano piątek, 8 wrz 2006, 10:15 przez Dżół Duł, łącznie edytowano 1 raz
When I die, bury me upside down, so the World can kiss my ass!
Dżół Duł
użytkownik
 
Posty: 49
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez basianek » niedziela, 17 wrz 2006, 08:24

A co do prędkości to jechałem sobie obwodnicą Wadowic. Teren zabudowany, jednopasmowa i ...

... 70 km/h. :)
No, na Hulance jest inaczej :/
I co na to powiecie?? :P
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Poprzednia strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości