Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Sfera 2 - co o niej myślicie?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez basianek » środa, 6 wrz 2006, 19:23

Ogólnie Sfera wg mnie jest do bani. Tylko menelstwo (bez obrazy, nie mówię,że każdy kto tam przychodzi to menel) się tam zbiera.
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez Celt_ » czwartek, 7 wrz 2006, 06:29

Nareszcie zaczęło się coś dziać w ścisłym centrum obecnego Bielska. A to co powstanie w miejscu Finexu na zawsze zmieni oblicze miasta. Wokoło siłą rzeczy okoliczne uliczki będą musiały być zagospodarowane, a menelstwo wysiedlone
Celt_
użytkownik
 
Posty: 24
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez magda_s » czwartek, 7 wrz 2006, 09:44

no wlasnie menelstwo wysiedlone - ciekawe gdzie się teraz przeniesie?
Bo wątpie w to, że menelstw ubędzie (to jest chyba jakas stala liczba)

Obstawiacie jakies miejsca?
magda_s
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez basianek » czwartek, 7 wrz 2006, 09:47

Spod ulic przy sferze -------> do sfery :/
Chyba, że walną taką ochronę, że aż blado :)
A jeśli to zrobią to pójdą na nasz nowy rynek :(
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez lukaszbielsko » czwartek, 7 wrz 2006, 11:56

Na szcześlie te żule sie wyniosły z centrum bo aż mnie naciągało kiedy koło nich przechodziłem... Nasze wspaniałe władze naszego miasta powinny ścigać tych osobników którzy psują obraz naszego miasta!!
Avatar użytkownika
lukaszbielsko
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Baiła

Postprzez tren_d » piątek, 8 wrz 2006, 18:19

najbardziej zabawne było to co napisali w gazetce Sfery że już teraz kierunki studiów kstzałcą pod kątem Sfery 2, zabawne
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez basianek » piątek, 8 wrz 2006, 20:42

HA ha!!! :D
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez Merlin » sobota, 9 wrz 2006, 20:14

w Sferze 2 będą po prostu WYŻSZE SFERY!!!!!!!!!!!!!!
he he he
niezłe, niezłe, nienajgorsze...
So here I am once more, on the playground of my broken heart, one more experience, one more entry in a diary self penned...
/D.W.Dick-Fish,Marillion/
Merlin
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Piotrek » niedziela, 10 wrz 2006, 09:17

temat już był , ale powtórzę : moje zdanie to : nie podoba mi się w tym miejscu i zamiast tego co było.Takie Sfery są wszędzie w większych miastach bardziej nadmuchane a w prowincjonalnych jak nasze są mniejsze , jak McDonaldy , nie poznasz w jakim mieście jesteś , tandeta i chłam . Wyburzanie resztek historii miasta i stawianie w tym miejscu taniego kiosku dla tłumów to moim zdaniem barbarzyństwo. Władze miasta powinny myśleć o przyszłości i o tym ,że pewnych rzeczy jeśli się je bezmyślnie zniszczy nie da się już uratować , a nie ulegać bieżącym gustom motłochu i "inwestorów". Mam nadzieję ,że ktoś pójdzie za to siedzieć bo takie postępowanie nie może być bezkarne , za głupotę też trzeba płacić. Całe szczęście ,że nawet w Polsce są miasta gdzie szanuje się historię i tam spacer nie prowokuje do odruchu wymiotnego.Ale dlaczego tak nie jest w naszym mieście? pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez mco » poniedziałek, 11 wrz 2006, 10:28

no tak...lepiej zeby ruiny w centrum staly ...inna sprawa ze wyburzyli ta ceglana fabryke
mco
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: BIELSKO BIALA

Postprzez stella21 » wtorek, 19 wrz 2006, 09:18

szczerze - te projekt jest do "taki se"
Czemu nie mogli zapropnowac jakiejs nowej fajnej wartości? Nowej fajnej przestrzeni publicznej?
Powiedzcie czujecie sie w na tej uliczne w Sferze jak na uliczce? Bo ja nie. Przestrzen publiczna to pewna swoboda.
Knajpom na parterze daleko do tych francuskich knajpek na ulicy. Brak klimatu!

Mam nadzieje, z eprzynajmniej wnetrza jakos fajnie potraktuja, czyms zaskacza.
stella21
nowicjusz
 
Posty: 14
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez BBA » wtorek, 19 wrz 2006, 17:54

Problem polega lezy po stronie inwestora - sfera I na planie wygladala nieco inaczej niz aktualnie w rzeczywistosci - o tej pseudo fontanie nie wspomne - architekt proponowal ciekawsze rozwiazania ale inwestor uznal je za zbyt kosztowne - a jak widac na liczebnosci klientow centrum taka uliczka czy inna - bez znaczenia.
BBA
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez sylwo2 » niedziela, 24 wrz 2006, 13:43

Projekt niczego sobie, przynajmniej choc czesc centrum nabierze nowoczesnego charakteru. Ciekawe tylko gdzie beda zlokalizowane przystanki autobusowe na ul mostowej, gdyz w ich miejscu przewidywane sa dwa ronda.. mogliby wymyslic cos innowacyjnego np. w Niemczech w Koblencji widzialem podobne centrum Lohr Center i tam przystanki autobusowe zlokalizowane byly na poziomie ulicy pod centrum handlowym. Wygladalo to super, taki mini dworzec autobusowy..
sylwo2
użytkownik
 
Posty: 447
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez ja01 » wtorek, 26 wrz 2006, 08:12

mieszkam tu od niedawna...moin zdanie dziwnie troche dziwnie to wygląda...
bielsko jest super
ja01
użytkownik
 
Posty: 24
Na forum od: 25 wrz 2006, 13:45

Postprzez Royal » wtorek, 26 wrz 2006, 16:07

Według mnie Sfera Bis i tak będzie lepsza od tych straszących hal włókienniczych. Zresztą ściany od strony rzeki Białej będą bodajże zrekonstruowane. To chyba dobrze, stare połączy się z nowoczesnością
:cool:
Avatar użytkownika
Royal
nowicjusz
 
Posty: 12
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości