Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Sfera 2 - co o niej myślicie?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez magda_s » wtorek, 5 wrz 2006, 11:30

Widzeliście może projekt Sfery 2 - wlasciwie tylko wizualizacje. Podoba Wam się.
Ciekawa jest czy uda się zapełnić tak wielką powierzchnię ciekawymi funkcjami, atrakcjami.
Ciekawę czy zaistnienie Sfery 2 ożywi ulicę 11 Listopada czy wręcz przeciwnie.
magda_s
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez mco » wtorek, 5 wrz 2006, 12:35

ja widzialem...i powiem ze ogolnie nie bedzie zle...jedynie dwie rzeczy mi sie nie podobaja:
- czesc od sfery1 ..zupelnie nie pasuje do reszty , szczegolnie czesc wejsciowa , wyglada jak z przed 15 lat ...no ale mozna to stosunkowo tanio zmienic ...natomiast apartamenty na gorze i wewnetrzne dziedzince sa super...
-brak bezposredniego polaczenia z ulica 11 listopada przez ten okropny barak wokulski...
mam nadzieje ze kiedys go wyburza i dobuduja reszte bo wlasnie to ozywilo by bardziej deptak tak jak teraz ulice cechowa jako dojscie do sfery 1

mysle ze zaistnienie sfery 2 bedzie dobre jesli ul 11 listopada i sfery beda sie uzupelniac ..czyli w sferach centra handlowe a na ul 11 list knajpki otwarte do pozna i fajne sklepiki ..a nie tak jak teraz ze tandetne sklepy .. ktore sa otwarte do 6 wieczorem ...
mco
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: BIELSKO BIALA

Postprzez magda_s » wtorek, 5 wrz 2006, 12:53

Co do Wokluskiego - to masz 100% rację. Mialam nadzieję, że inwestor wykupi ten fragment. Bo bedzie to trochę smiesznie wygladalo - calosc nowoczesna tylko jedno takie żółte... no nie powiem co.
Mysle, że jesli by coś jeszcze zrobić z Klimczokiem i Placem Wojska Polskiego (niech w końcu bedzie placem, a nie parkingiem) to nasze miasto dostałoby cos ekstra.
magda_s
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez bobi » wtorek, 5 wrz 2006, 13:53

Gdzie można zobaczyć projekt SFERY 2??
bobi
użytkownik
 
Posty: 185
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: B-B

Postprzez Dżół Duł » wtorek, 5 wrz 2006, 13:57

Tutey

A na przyszłość
USE GOOGLE LUKE :P
When I die, bury me upside down, so the World can kiss my ass!
Dżół Duł
użytkownik
 
Posty: 49
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez mco » wtorek, 5 wrz 2006, 14:12

Plac Wojska Polskiego tez bedzie odnowiony ( m. in. dobudowa brakujacej pierzei od strony klimczoka ) a parking bedzie podziemny... wreszcie centrum bedzie inaczej wygladalo
mco
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: BIELSKO BIALA

Postprzez GeN » wtorek, 5 wrz 2006, 14:30

Ja tam byłbym całkiem zadowolony, gdyby całe centrum miasta wyłączono z ruchu kołowego. Jak w każdym cywilizowanym mieście. Argumenty o potrzebie dojazdu są IMO chybione, bo i tak po upolowaniu miejsca parkingowego biega się na autonogach, co jest szybsze, zdrowsze i tańsze niż wożenie zadka co każde dwieście metrów. Tym bardziej że B-B to nie jakieś megapolis, z odległościami liczonymi w dziesiątki kilometrów.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Żyła » wtorek, 5 wrz 2006, 14:38

GeN ma racje. A co do meritum: wszystko lepsze od tych postindustrialnych zgliszczy. Zaorać i zapomnieć.
"PRECZ Z NIEWOLĄ STEREOTYPÓW"
Just do it and feel the kick! BE FREE !
My name is common sense
Żyła
użytkownik
 
Posty: 52
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez bobi » wtorek, 5 wrz 2006, 14:58

dzieki Dżół Duł :)

No całkiem niezle sie to prezentuje. Nie moge doczekac sie otwarcia. Niech skonczą Rynek, Sfere, Plac Wojska Polskiego, obwodnice:D, pobudzą 11 listopada do życia i to miasto bedzie całkiem calkiem...!!!;)
bobi
użytkownik
 
Posty: 185
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: B-B

Postprzez Ja » wtorek, 5 wrz 2006, 17:07

11 listopada czy się ożywi to jest dobre pytanie ;) Z jednej strony centrum przesunie się w kierunku sfery a z drugiej przyciągnie więcej ludzi do sfery 1 i 2, którzy mogą na 11 Listopada iść coś zjeść (w centrach handlowych jedzenie jest czystym szaleństwem), więc pewnie sklepy na 11 Listopada przekonwerterują się na knajpy tak samo jak miało to miejsce w innych dużych miastach - na rynku gastronomia itp a zakupy w centrach handlowych i tanszych hipermarketach. Skutek będzie taki, że będzie atrakcyjniej, miasto zmieni swój charakter, może studentów będzie więcej i wiecej ludzi z okolicznych wsi będzie Nas odwiedzać.
Ale prawda jest tez taka, ze ludzi tutaj ubywa... ale miejsce na sfere 2 jeszcze jest :)
BTW widzialem lepsze centra np. w wiedniu 20 lat temu. Z punktu widzenia europejczyka to wciąż mamy tu wiek XX z elementami średniowiecza.

Ciekawe, co bedzie wtedy np. w sarnim stoku??? Moze na osrodek wypoczynkowy to przerobia? Pasuje nazwą ;)
Ja
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 4 wrz 2006, 16:20
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez Merlin » wtorek, 5 wrz 2006, 17:12

przydałoby się jeszcze cóś zrobić z Białką... ten deptak nad nią jest git ale czy będzie to miłe przechadzać się nad rzeczką-ścieczką? - może marudzę - w Wenecji w kanałach płynie czarna maź i niby ludzie nie narzekają - ale za to w BB może być czyściutko. w końcu Białka już i tak nie ma kolorków barwników z zakładów włókienniczych i lakieru z FSM-u. ale zawsze może być lepiej - jakieś rybki...
So here I am once more, on the playground of my broken heart, one more experience, one more entry in a diary self penned...
/D.W.Dick-Fish,Marillion/
Merlin
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Ja » wtorek, 5 wrz 2006, 17:18

sztuczne rekiny ;)
Ja
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 4 wrz 2006, 16:20
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez Merlin » wtorek, 5 wrz 2006, 17:24

mco napisał(a):Plac Wojska Polskiego tez bedzie odnowiony ( m. in. dobudowa brakujacej pierzei od strony klimczoka ) a parking bedzie podziemny... wreszcie centrum bedzie inaczej wygladalo

ciekawe czy w stylistyce całego rynku bialskiego czy wsadzą jakąś "plombę" ze stali i szkła? i tym samym rozsadzą jednolity charakter placu - a swoją drogą - co budują przy Białce m/y Stojałowskiego a 11 L-pada???
So here I am once more, on the playground of my broken heart, one more experience, one more entry in a diary self penned...
/D.W.Dick-Fish,Marillion/
Merlin
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez mco » środa, 6 wrz 2006, 10:11

ja bym chcial zeby tam zbudowali cos nowoczesnego ale to trzeba bardzo umiejetnie zrobic zeby pasowalo do reszty ...najlepiej by bylo zeby zorganizowali konkurs architektoniczny na te budynki ...
mco
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: BIELSKO BIALA

Postprzez GeN » środa, 6 wrz 2006, 10:11

Merlin napisał(a):przydałoby się jeszcze cóś zrobić z Białką...
<C>
- jakieś rybki...

Za głębokiego Gierka w TV był sobie taki program (prekursor tokszołów) "Wszystko za wszystko", gdzie zapraszano co bardziej aktywnych gospodarzy z kraju. Był tam kiedyś taki dyrektor PGRu, co to nawet sobie śmigłowiec Mi-2 musiał wyrychtować, bo taki miał areał do doglądania. I był też Antoni Kobiela (ps. Burzyciel), ówczesny prezydent miasta Bielska-Białej. Między innymi obiecał, że w Białej (nie Białce! - rzeka nazywa się Biała) będą pływać pstrągi. :)
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości