Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Jakie wrażenia robi odrestaurowany rynek?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez kirgiz » środa, 6 wrz 2006, 08:29

Czy podoba wam się odrestaurowany rynek? Ostatnio po paru miesiącach przyjechałem do bielska i przechodziłem tamtędy. Nie powiem, wygląda inaczej, jest czysto, ale czy na pewno tak ma być - betonowa pustynia!! I to już druga w BB po wyremontowanym pigalu, gdzie też wykoszono drzewa i zlikwidowano trawnik (innych placów nie liczę bo beton i bruk i beton i brak remontów).
Druga sprawa - przechodząc przez plac rozmawiałem z jednym remontującym go pracownikiem i mówił, że mimo iż firma ma termin zakończenia prac do końca października to prezydent BB "poprosił" o możliwość oficjalnego otwarcia placu pod koniec września!! Ach te wybory!!
kirgiz
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Celt_ » środa, 6 wrz 2006, 08:47

kirgiz napisał(a):Czy podoba wam się odrestaurowany rynek? ...ale czy na pewno tak ma być -
... Ach te wybory!!

Tak miało być, ponieważ to jest rekonstrukcja historycznego wyglądu rynku

Och te wybory, do wszystkiego dorabia się politykę. Rynek jest i będzie i nie jest w tym ważne, kto zasiada na stołku w ratuszu. Ważne jest to, że robote wykonano
Celt_
użytkownik
 
Posty: 24
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez kirgiz » środa, 6 wrz 2006, 09:06

Celt! Zdaję sobię sprawę, że jest to rekonstrukcja historyczna, ale...
Według mnie nie jest konieczne, ba nawet jest niepotrzebne tak dokładne odtwarzanie wyglądu rynku z przed lat (wieków!). W tamtych czasach rynek pełnił funkcję targu - dlatego był cały wybrukowany. Obecnie powinien spełniać jak najlepiej funkcję rekraacyjną a to jest dla mnie wątpliwe (biorąc pod uwagę tylko beton). Na pewno jest on teraz dużo bardziej atrakcyjny niż poprzednio, ale razi mnie to, iż przeciwnie z tendencjami w innych miastach, w BB zmniejsza się tereny zielone (od klombów po drzewa i trawniczki) w centrum.
Ostatnio edytowano środa, 6 wrz 2006, 09:06 przez kirgiz, łącznie edytowano 1 raz
kirgiz
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez basianek » środa, 6 wrz 2006, 19:27

Celt napisał(a):Ważne jest to, że robote wykonano

Ale mimo wszystko mogliby siębardziej postarać. Porównajcie sobie nasz rynek do rynku w Wadowicach. :-)
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez PutSmileOnMyFace » czwartek, 7 wrz 2006, 07:49

No cóż. Ja też uważam, że im więcej zieleni tym lepiej.
I nie podoba mi się zarówno Pigal, jak i płyta rynku. Uważam, że ta stara, z chodnikami po przekątnych i małym placykiem na środku, była o wiele lepsza. Przyznajmniej jeżeli chodzi o efekt wizualny.
PutSmileOnMyFace
użytkownik
 
Posty: 436
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez mco » czwartek, 7 wrz 2006, 09:41

co ty mowisz ...to co do tej pory bylo to byl syf i dziadostwo z lat komuny ...teraz bedzie o niebo lepiej ...a z tego co widzialem na wizualizacjech to jakies drzewa maja tam byc ( o ile buduja to co widzialem )
mco
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: BIELSKO BIALA

Postprzez basianek » czwartek, 7 wrz 2006, 09:45

Napewno będzie o niebo lepiej. Masz rację. A jeśli chodzi o zieleń to zobaczymy co tam porobią. :/
A można wiedzieć gdzie zdobyłeś te informacje?
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez mco » czwartek, 7 wrz 2006, 09:56

Dawno temu w jednej z gazet architektonicznych ( chyba Architektura & Biznes ) byla prezentacja zwyciezkiego projektu na modernizacje bielskiego rynku ...ale jak mowie to bylo dawno i nie wiadomo czy ten projekt jest realizowany ....a moze mozna isc do wydzialu architektury zeby pokazali ...
mco
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: BIELSKO BIALA

Postprzez basianek » czwartek, 7 wrz 2006, 10:12

Aha, dzięki wielkie :)
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez bobi » czwartek, 7 wrz 2006, 11:31

Drzewa jak narazie sa:D
bobi
użytkownik
 
Posty: 185
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: B-B

Postprzez darqi » czwartek, 7 wrz 2006, 13:39

"betonowa pustynia" tyle można powiedzieć o nowym Rynku :/ Poczekajmy na rdzawe zacieki i psie odchody - wtedy możemy o tym porozmawiać. Wystarczy zobaczyc jak wygląda "pigalak" - żenada.
darqi nie Dolar - nie musi sie wszystkim podobać !
darqi
użytkownik
 
Posty: 1676
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: 2B

Postprzez kaligula » czwartek, 7 wrz 2006, 14:29

kirgiz napisał(a):Czy podoba wam się odrestaurowany rynek? Ostatnio po paru miesiącach przyjechałem do bielska i przechodziłem tamtędy. Nie powiem, wygląda inaczej, jest czysto, ale czy na pewno tak ma być - betonowa pustynia!! I to już druga w BB po wyremontowanym pigalu, gdzie też wykoszono drzewa i zlikwidowano trawnik (innych placów nie liczę bo beton i bruk i beton i brak remontów).
Druga sprawa - przechodząc przez plac rozmawiałem z jednym remontującym go pracownikiem i mówił, że mimo iż firma ma termin zakończenia prac do końca października to prezydent BB "poprosił" o możliwość oficjalnego otwarcia placu pod koniec września!! Ach te wybory!!

A ja słyszałem, że Pieta z Nikiel będa otwierać nowo odrestaurowany rynek?? i to jeszcze podobno pisali do firmy remontujacej go, aby nic krywultowi nie mowili, ze skonczyli, a oni sobie go wtedy oficialnie przed wyborami otworza... inforamcja pochodzi od sklepikarza handlujacego tam!!
kaligula
użytkownik
 
Posty: 169
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Royal » środa, 20 wrz 2006, 13:15

Ja jestem dobrej myśli, jeśli chodzi o odrestaurowanie Rynku. Myślę, że gdy płyta placu będzie gotowa, to będzie można się więcej wypowiedzieć. Drzewa są, przydałyby się jakieś ozdobne klomby kwiatowe, żeby było bardziej kolorowo. Niemniej jednak Rynek zbyt wielki nie jest i nie wiem, czy znajdzie się jeszcze miejsce na zagospodarowanie zielenią. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Royal
nowicjusz
 
Posty: 12
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez BBA » środa, 20 wrz 2006, 17:32

Dla mnie rynek bedzie sie prezentowal rewelacyjnie - stylowy bruk, ciekawe elementy malej architektury. Do tego wszystkiego zachowano okazale drzewa - super. Na rynku nie bedzie trawniczkow czy innych kwiatkow - to jest rynek a nie park - po tylu latach mamy prawdziwy rynek a nie pseudo placo-parkingi. Co do pigala to dlugo nie moglem sie przyzwyczaic ale teraz uwazam ze tez ma swoj urok - caly plac jest uporzadkowany - glownie mam na mysli ukald przejscia podziemnego w stosunku do schodow. A najwazniejszym elementem tak na prawde jest odslona zamku - wczesniej czy to sie komus podoba czy nie to jednak byl on przysloniety przez iglaki - teraz szczegolnie oswietlony prezentuje sie wybornie a nie wspomne co bedzie po remoncie elewacji :)
BBA
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez magda_s » środa, 20 wrz 2006, 17:51

z tego co widzialam to na rynku ta mala architektura nie prezentuje sie ciekawie.
Oczekiwalam nowoczesnych ciekawych ławek, a tu drewno i metal-plastyka, brakuje tylko napisu żywiec.
Caly projekt to brak pomyslu - mostek? po co ?rzeczka po co ?
Murki otaczjace fragmenty budynku starej wagi za wysokie i wlasciwie po co one tam są - czy nie mogla byc przeszklona posadzka?
Zgadzam sie z BBA, że rynek to nie jakis skwer i zielen jest nie wskazana. Czy ktos widzial trawnik na Rynku w Krakowie albo we Wrocławiu?
Zobaczymy jak to sie bedzie w calości prezentowalo....
magda_s
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości