Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ja chcę Franciszka!

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez GeN » czwartek, 7 wrz 2006, 12:15

Tak mnie naszło, przy okazji dysput o remontach i wyglądzie maista. Bo ile razy jestem na dworcu PKP B-B Główna i podziwiam renowacje polichromii, to zawsze razi mnie pusty owal na portrecik. I zaczynam sobie myśleć, żeby oficjalnie wystąpić do UM o cofnięcie idiotycznej decyzji, by Francisza Józefa nie malować. Najwyżej by go muchy obsrały. Tylko czy ktokolwiek byłby za, czy siła zła wrednego okupanta, zaborcy i rozbiorcy w jednym, alergizuje mieszkańców miasta na tyle skutecznie, by białą plamę zostawić?
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez mco » czwartek, 7 wrz 2006, 17:01

ja bym tam tez wolal zeby go namalowali...w koncu to kawal dobrej historii miasta
mco
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: BIELSKO BIALA

Postprzez Merlin » piątek, 8 wrz 2006, 15:32

lepiej niech czym prędzej pojawi się tam chociażby rzeczony Kaiser bo nuż komuś (komuch...) wpadnie do głowy żeby tam wymalować portret np. obecnie miłościwie nam panującego...
brrrrrr
So here I am once more, on the playground of my broken heart, one more experience, one more entry in a diary self penned...
/D.W.Dick-Fish,Marillion/
Merlin
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez wuzel » piątek, 8 wrz 2006, 15:36

Skoro budynek został odrestaurowany na podobieństwo czasów odległych to Franciszek rzeczywiście powinien tam spoglądać na podróżnych z góry :)
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez celt » piątek, 8 wrz 2006, 17:00

Cieszyn doskonale sie sprzedaje na plecach Franciszka Józefa. Może i czas jest na to, aby i w Bielsku Monarchię Austro-Węgierską wpisano do strategii promocji miasta
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Merlin » sobota, 9 wrz 2006, 20:08

wspaniały pomysł z tą strategią!!!
a Żywiec to co? póki mogli to Kaiser był na etykietach wody mineralne.
a Bielsko...
a przecież możnaby nawet pójść dalej i przywrócić dawną nazwę hotelu rzy ul 3-go Maja... bo mnie "Prezydent" do się znowu jakoś obecnie nieciekawie kojarzy...
Lechu - ok
Kwachu - be
Kwaku - ...
a może jeszcze Bolek Bierut albo Wojtek Spawacz bo przecież też był prezydentem...
brrr... już lepszy Kaiser Franz
So here I am once more, on the playground of my broken heart, one more experience, one more entry in a diary self penned...
/D.W.Dick-Fish,Marillion/
Merlin
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Anatol » poniedziałek, 11 wrz 2006, 09:55

Jak najbardziej jestem za Franciszkiem! Bo jak by tam malneli miłościwie nam panującego kaczorka to by dopiero było faux pas :/ . A druga sprawa to czy istnieje wogóle jakaś strategia promocji miasta, bo mnie się wydaję że bielsko nie posiada żadnej strategii.
Anatol
użytkownik
 
Posty: 107
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez kirgiz » poniedziałek, 11 wrz 2006, 10:57

Fakt! Cieszyn zawsze miał lepsze pomysły na promocję i lepiej i energiczniej je ralizował. Choćby festiwal Era - Nowe Horyzonty. Fakt, że go utracił, ale przez te lata świetnie go promował i pozwolił na powstanie nowych budynków (centrum festiwalowe - galeria na wzgórzu zamkowym). I pomyśleć, iż pierwotnie pan Gutek zapytał o możliwość powstania festiwalu władze bielska... ehhhh... Nic to - jesteśmy i będziemy miastem prowincjonalnym. I nic się nie zmieni póki do władz miasta nie dotrze, że można to zmienić.
kirgiz
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sylwo2 » niedziela, 24 wrz 2006, 14:09

"Hotel Cesarski" to brzmi dumnie. Franciszek na dworcu powinien byc. Przynajmniej z samego sentymentu prawdziwych bielszczan mieszkajacych tutaj od pokolen. W koncu byl milosciwie panujacym dla naszych pradziadow i prababek. Na pewno bylaby to swoista promocja miasta. Choc Prezydent z nieodswiezona elewacja wyglada brzydko i raczej odstrasza potencjalnych gosci.. a konkurencja nie spi
sylwo2
użytkownik
 
Posty: 447
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości