Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wyprzedaż gminnego mienia

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez celt » czwartek, 21 wrz 2006, 06:54

Nie dziwi Was, że duża miejska transakcja, polegająca na sprzedaży gminnych nieruchomosci odbywa się w ostatnich dniach urzędowania obecnej Rady Miejskiej i władz w Ratuszu? Mnie to dziwi i ciekawi, np dlaczego te, kto kupił te kamienice i za ile
Ostatnio edytowano czwartek, 21 wrz 2006, 08:05 przez celt, łącznie edytowano 1 raz
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez miro » czwartek, 21 wrz 2006, 08:00

Czy wyprzedarz nie powinna sie odbywac na publicznej aukcji?
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez kaligula » czwartek, 21 wrz 2006, 08:43

przeciez tak jest!! ze sa sprzedawane z przetargu.... oj celt, nie wprowadzaj hałasu...
kaligula
użytkownik
 
Posty: 169
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez celt » czwartek, 21 wrz 2006, 08:58

kaligula napisał(a):przeciez tak jest!! ze sa sprzedawane z przetargu.... oj celt, nie wprowadzaj hałasu...

Hałas? mnie ta sprawa nie krzyczy, a raczej śmierdzi...

Na tym forum sa ludzie znający miasto, politycy, dziennikarze, nauczyciele akademiccy, szefowie firm itd. Kto słyszał o wczorajszym przetargu? A to był przetarg?
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Nowszy » czwartek, 21 wrz 2006, 14:21

Kaligula - nie wypowiadaj sie jeżeli nie wiesz na pewno. Na lokale uzytkowe, o których mowa w tym watku nie są organizowane przetargi. Sprzedawane sa dotychczasowym najemcom za cene określona przez rzeczoznawcę. Sądzę, że powinien wypowiedziec sie w tej sprawie Wielki Śledczy - radny Józef Heczko.
Nowszy
użytkownik
 
Posty: 252
Na forum od: 6 wrz 2006, 00:27

Postprzez greg1 » czwartek, 21 wrz 2006, 15:01

Najpierw informacje, żeby było wiadomo o co chodzi. Podaję za mediami, wszystko ogólnodostepne. Nie chodzi o sprzedaż budynków, lecz o sprzedaż lokali użytkowych ich długoletnim najemcom. Nie w drodze przetargu, lecz prawa pierwokupu przez dotychczasowych najemców. Nic nie zostało sprzedane, tylko rada wyraziła zgodę na sprzedaż, teraz nastąpi wycena i najemcy bez żadnych bonifikat będą mogli zdecydować czy kupują czy nie. Zgoda rady miejskiej dotyczy niewielu lokali, bodajże 11. Sprawa stanęła dopiero teraz, ale toczy sie już od dwóch lat. Rada już dawno podjęła w tej sprawie decyzję, ale część radnych stawiała opór i konieczne było powtórne głosowanie. Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na mieniu gminy, więc żaden z nich (przynajmniej osobiście) nie może skorzystac na tej uchwale. O wszystkim (prawie) mówiło wczoraj radio Bielsko w relacji z sesji.
A teraz moja opinia: dobrze że sprzedają, prywatny właściciel lepiej dba o swoją własność, a poza tym bez aktu własności prywatni nie inwestują i nie moga brać kredytu. Gmina jako podmiot gospodarczy to nie jest dobry pomysł, to pozostałośc socjalizmu. Do miasta powinno należeć tylko to, co jest niezbędne do wypełniania zadań samorządu, np. wodociągi czy ulice, latarnie, szkoły itp. Napewno nie sklepy, bo samorząd to nie handlowanie.
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Ja » piątek, 22 wrz 2006, 17:34

Lepiej późno, niż wcale :)
Ja
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 4 wrz 2006, 16:20
Lokalizacja: Bielsko Biała


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron