Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ograniczenia do 50 km/ godz.

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez Szerszeń » niedziela, 24 wrz 2006, 20:11

Warszawa słusznie rezygnuje z ograniczenia prędkości do 50 km / godz. na niektórych ulicach, również tych w ścisłym Śródmieściu.

Kiedy wreszczie zmądrzeją bielscy władycy i przestaną się wydurniać z ograniczeniami na drogach dwujezdniowych, obwodnicach i czteropasowych, także tych w centrum miasta?
Przecież nikt nie jeździ po nich 50 km / godz. nawet limuzyna z Prezydentem Krywultem. Ostatnio jechałem za nią i pomykała przez 1 Maja około 90 km / godz. z dostojnym pasażerem w środku. Trzeba dodać iż nie było to ani w nocy, ani wieczorem.
Był to piękny przykład przestrzegania prawa przez elitę władzy. BRAWO
"Sposobem na uwolnienie ludzi z jarzma jest stopniowe poznawanie przez nich prawdy i wyzwolenie się z okowów ignorancji"
Avatar użytkownika
Szerszeń
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez basianek » poniedziałek, 25 wrz 2006, 14:50

No to właśnie o to mi chodziło z ograniczeniem na naszej obwodnicy zachodniej :) w wątku "Hulanka".
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez farmer » piątek, 6 paź 2006, 00:20

I dobrze że jest ograniczenie już byl kiedyś 1 wypadek w tunelu a dziś 2 koło 21 na skrzyżowaiu sobieskiego z obwodnicą chyba 6 strażaków ustawiało clio z dachu na koła, ale nikt się tym nie przejmuje i większość dalej gna.
farmer
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 6 paź 2006, 00:16

Postprzez basianek » piątek, 6 paź 2006, 08:10

Bo trza umieć jeździć ;)
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez Szerszeń » piątek, 6 paź 2006, 11:38

To, że trzeba umieć jeździć to jedno. To, że na "obwodnicy" na odcinku od Żywieckiej do Makro ustawiono jedenaście świateł to to drugi. Wlot z ronda Hulanka do wylotu z tunelu zgrażający życiu urzytkowników tych dróg to trzecie. Niestetyjest to tak spiepszone rozwiązanie, że czas aby poprzyglądął sie temu prokurator NIK, a nawet CBŚ z Urzędem Antykorupcyjnym włącznie.
"Sposobem na uwolnienie ludzi z jarzma jest stopniowe poznawanie przez nich prawdy i wyzwolenie się z okowów ignorancji"
Avatar użytkownika
Szerszeń
użytkownik
 
Posty: 206
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez kaasi » piątek, 6 paź 2006, 20:42

Basianek,trza również brać pod uwagę stan dróg.Co poniektórzy gnają tak przez miasto i nie tylko,jak gdyby jechali po najlepszych niemieckich autostradach.Jestem za tym,aby młodzi kierowcy (wiekiem i stażem)płacili większe składki .
kaasi
użytkownik
 
Posty: 72
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez basianek » piątek, 6 paź 2006, 21:11

Co do składek to nie.
Ale co do stanu dróg to masz racje :(
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez kaasi » piątek, 6 paź 2006, 22:09

Uważam ,że ze składkami to nie jest zły pomysł.Robiono badania i najwięcej wypadków powodują młodzi stażem i wiekiem kierowcy.Na zachodzie taką właśnie stosują taktykę na ostudzenie energii.
kaasi
użytkownik
 
Posty: 72
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez basianek » sobota, 7 paź 2006, 15:01

Przykład mojego kuzyna:
Od 5 lat ma prawo jazdy. Nie miał żadnego wypadku, a energiczny jest chłopak ;) Chciał dostać swój pierwszy mandat za np. przekroczenie prędkości. A tu grzyb, pojechał pod prąd na 11 listopada i go zgarnęli :D
Więc nie wszyscy tacy są
kassi napisał(a):młodzi stażem i wiekiem kierowcy.

:]
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez wojtek57 » sobota, 7 paź 2006, 21:12

wozy policyjne też gnają przez miasto grubo powyżej 70
wojtek57
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez lukass » wtorek, 10 paź 2006, 13:01

kaasi napisał(a):Uważam ,że ze składkami to nie jest zły pomysł.Robiono badania i najwięcej wypadków powodują młodzi stażem i wiekiem kierowcy.Na zachodzie taką właśnie stosują taktykę na ostudzenie energii.

To chyba nie placilas ubezpieczenia OC za samochód, bo wiem napewno ze wiekszosc ubezpieczalni karze placic więcej młodym i swierzym kierowcom.

Mam prawo jazdy od ponad 2 lat, przejechałem ponad 30 tys kilometrow, nie zdarzylo mi sie żebym kiedykolwiek byl w sytuacji zagrazajacej komukolwiek z uczestników ruchu czy pieszym z własnej winy. Kwestia wyobraźni, myślenia, przewidywania i patrzenia wokol siebie.

Kierowcy dlugoletni moga sie wyrozniac tylko doswiadczeniem i odruchami (ktore nie musza byc prawidlowe i dobre). Wielokrotnie spotykam sie z taksowkarzami (zwlaszcza) i starszymi kierowcami, ktorzy nie wiedza co to migacz i ze trzeba go wlaczyc przy zmianie pasa czy skrecaniu (zwlaszcza na rondach), nie patrza w lusterka boczne, czy nie upewniaja sie czy ktos nie znajduje sie w 'martwym punkcie'.
lukass
użytkownik
 
Posty: 112
Na forum od: 13 wrz 2006, 15:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron