Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Czystość Placu Chrobrego

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez katka2 » wtorek, 3 paź 2006, 10:23

Chciałabym poruszyć temat wyglądu i czystości Placu Chrobrego. Miał być on jedną z wizytówek miasta, a tymczasem gdy tamtędy przechodzę, to wcale buzia mi się nie uśmiecha - wręcz przeciwnie. Płyty placu mają już na sobie ślady wielu imprez, gołębi, czasu gdy żegnaliśmy Jana Pawła II i rocznicę jego śmierci (liczne ślady po świecach),a także taki pospolity miejski brud...
Być może nie tylko ja mam takie spostrzeżenia i mam nadzieję, że odpowiednie osoby zajmą się wyczyszczeniem tego placu, a jak nie, to chyba zbierzemy się na placu i każdy honorowo wyczyści jedną płytkę ;) (oczywiście to żart)

Pozdrawiam
katka2
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez BBA » wtorek, 3 paź 2006, 16:32

Dokladnie - ja tez nie rozumiem jak mozna bylo dopuscic do takiego stanu po tym jak wpompowano w plac 3 miliony? Zdecydowanie miasto powinno zajac sie ta sprawa - ogolnie na placu jest brudno, plamy po swicach - dramat, lawki sa odrapane a wieczorami przesiaduja tam albo drobne pijaczki - dziadki albo gowniarstwo 13-15 lat, gdzie wtedy jest nasza waleczna straz miejska? Jezeli w takim stanie jest plac przy glownej ulicy to co bedzie z lekko oddalonym rynkiem?
BBA
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez wuzel » wtorek, 3 paź 2006, 16:45

BBA/ a co ma zrobić Straż Miejska osobom które sierdzą na ławeczkach? Mandat, czy też chłosta?
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez BBA » wtorek, 3 paź 2006, 19:27

wuzel - ok - moze niezbyt dokladnie sprecyzowalem o co mi chodzi - jakies dwa albo trzy tygodnie temu bylem swiadkiem jak pewien pan uprawial zjazd slalom gigant siedzac na okraglej lawce pod drzewkiem - koles byl tak nawalony ze wywracalo go z jednej strony na druga, no i usiadz sobie kolo takiego gostka (zadanie dla strazy miejskiej - odtransportowac na izbe), natomiast w czwartek bedac na placu o 21:45 widzialem jak obok fontany bawila sie grupka dzieciakow - jestem pewien ze nie mieli wiecej jak 13 lat, jestem rowniez pewien ze nie bylo przy nich rodzicow (zadanie dla strazy miejskiej - ustalic miejsce zamieszkania, oddac rodzicom pod opieke, zawiadomic mops). W sumie wyszedl mandat - koles za izbe dostanie rachuneczek a niezaradni rodzice - trudno powiedziec - sam nie wiem.
BBA
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez wuzel » wtorek, 3 paź 2006, 19:42

OK Jeżeli gość próbuje siedzieć i nie wychodzi mu to specjalnie to rzeczywiście jego miejsce jest na izbie pod okiem pana doktora :) ale jest normalnym zjawiskiem to że jeżeli jest ładna pogoda to trzeba się liczyć z tym że będą tam przesiadywać bezdomni, narkomani, dzieci których rodzice zapomnieli że mają jakieś obowiązki. To jest u nas brzydka niestety norma. Inna sprawa że co ma zrobić Straż jeżeli siedzi na ławeczce znokautowany bezdomny? Izba odpada bo i tak nie zapłaci a choćby go i tam zawieźli to sprawią mu niezłą frajdę :(
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez katka2 » wtorek, 3 paź 2006, 20:58

No cóż - obecności takich czy innych osób nie unikniemy. Zawsze i chyba wszędzie na świecie w miejscach publicznych takich ludzi znajdziemy. Puki nie będą ewidentnie przeszkadzać innym, Straż Miejska się nie zainteresuje, a jak leżą czy śpią na ławeczkach to jest dobrze :( Niestety nie mamy na to wpływu i możemy jedynie nad tym ubolewać.

No ale do kogo w takim razie zwrócić się w sprawie wyczyszczenia placu? Przy nowym Starym Rynku będzie wyglądał jeszcze gorzej...
katka2
użytkownik
 
Posty: 64
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości