Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Manifestacja przeciwko Romanowi Giertychowi

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez MW » wtorek, 3 paź 2006, 20:25

7.10.2006 (tj. najbliższa sobota)o godzinie 12.00 odbędzie się na Placu
Ratuszowym w Bielsku-Białej legalna manifestacja przeciwko ministrowi
edukacji Romanowi Giertychowi. Zapraszamy wszystkich uczniów szkół
ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Chodzi o niekorzystne zmiany w systemie
oświatowym jakie wprowadził (przede wszystkim ustawa z dnia 8.09.2006).
Liczymy na liczne przybycie. Transparenty mile widziane...Manifestacja jest
jawna i legalna (zaakceptowana przez Urząd Miasta Bielska-Białej). Zapraszamy!
Ostatnio edytowano wtorek, 3 paź 2006, 20:28 przez MW, łącznie edytowano 1 raz
MW
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 3 paź 2006, 20:24

Postprzez peper » środa, 4 paź 2006, 12:33

Jaki są te niekorzystne zmiany ? Może w skrócie napiszesz coś o tej ustawie ? Zapraszasz na manifestację przeciw ministrowi nie precyzując co on właściwie złego zrobił. Nie myśl, że wszyscy wiedzą to co Ty wiesz. Ja np. nie wiem o żadnych niekorzystnych zmianach wprowadzonych przez ministra Giertycha. Wręcz przeciwnie zmiany, które ja kojarzę z Jego osobą oceniam pozytywnie - to on wszak walczy np. o podwyżki dla nauczycieli.
peper
użytkownik
 
Posty: 54
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Robert_BB » środa, 4 paź 2006, 13:56

A od kiedy to w polskim systemie prawnym minister wprowadza ustawy?!
Wygląda na to,że nie macie nawet pojęcia przeciwko czemu protestujecie,żałosne.
Robert_BB
nowicjusz
 
Posty: 12
Na forum od: 4 paź 2006, 13:52

Postprzez wuzel » środa, 4 paź 2006, 14:53

Nie Robert, to nie jest żałosne. Facet pokroju Girertycha nie może być ministrem Edukacji Narodowej! Co to znaczy że jeśli ktoś jednego przedmiotu nie zdał to należy mu się świadectwo dojrzałości? Albo zdał albo nie! Dlaczego wielki Roman swoje dzieci wysłał do szkół prywatnych? Z jego tłumaczenia wynika że spowodowane to było tym że w szkole tej nakazane jest ubieranie dzieci w uniformy które zapobiegają różnicom klasowym. Jakim różnicom skoro czesne w tej szkole wynosi 600zł/m-c? :( :mad: Dlaczego MEN obniłżył dostację do szkół wyższych? Czyżby zbyt dużo ludzi wybierało się na studia? Czesne na studiach niestacjonarnych podwyższone zostaną o 30% - dlaczego jest o tym tak cicho? Popieram pomysł i życzę powodzenia.
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Robert_BB » czwartek, 5 paź 2006, 00:21

MEN nie obniżył żadnych dotacji do szkół wyższych.A dlczego? Bo szkołami wyższymi zajmuje się Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ! kolejny gość,który nie wie przeciw czemu protestuje :/
Robert_BB
nowicjusz
 
Posty: 12
Na forum od: 4 paź 2006, 13:52

Postprzez wuzel » czwartek, 5 paź 2006, 15:03

OK Przepraszam za gafę. Szczerze mówiąc byłem pewien że jest to robota Romana G. Jednak zadałem sobie trud i poszukałem informacji na temat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. A oto kilka informacji:Michał Seweryński - Jest przewodniczącym Krajowej Rady Katolików Świeckich oraz byłym członkiem Papieskiej Rady ds. Świeckich. Jest odznaczony medalem Pro Ecclesia et Pontifice nadawanym przez Stolicę Apostolską.
Nie wiem dlaczego ale mam jakieś bliskie skojarzenia z Romanem G. Wiem jednak dlaczego nie wiedziałem nic o panu Sewryńskim Ministyerstwo to powstało 05 05 2006:( I jeszcze jedno. Nie bądź bezczelny.
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez MW » czwartek, 5 paź 2006, 16:35

Więc prosicie mnie o to, żebym napisał o jakiej ustawie. Więc proszę... 8.09.2006 została wprowadzona ustawa dt. nowelizacji przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku 2007. Jest to bardzo niekorzystna zmiana. Zostały rozdzielone poziomy podstawowy i rozszerzony. Z powodu faktu, iż uczelnie wyższe nie były na to przygotowane, ministerstwo przygotowało przelicznik punktów, który jest brany tak na prawdę z nikąd! Uczeń piszący maturę rozszerzoną z języka polskiego, który dostał np. 80% (wynik b.dobry, umożliwiający np. studiowanie polonistyki na UJ) zostaje przeliczony na 83 % z podstawy, której uczeń NIE PISZE! (wynik średni). Jeżeli ktoś na jeden kierunek musi zdawać rozszerzenie, ale zdaje też na inny kierunek, na którym obowiązuje podstawa jest w kropce. Przelicznik jest bardzo niekorzystny. Jest to polityka oszczędzania na papierze (sic!) i na egzaminatorach (mniej prac), ale kosztem uczniów. Min. Giertych mówi, że to ma być ułatwienie, ale dla nas jest to utrapienie! Jestem z Liceum im. Żeromskiego i jeśli masz ochotę zapytaj się każdego z nauczycieli uczących w tym liceum, że po prostu nam się rozszerzenia nie opłaca zdawać, bo wynik podstawy będzie wzięty z kosmosu... To jest prawda, o której społeczeństwo nie wie. Może jesteś człowiekiem pracującym, dorosłym, któremu problemy maturzysty są obce, ale nie feruj wyrokami, że MY, MATURZYŚCI nie wiemy przeciw czemu prostestujemy, bo jest to krzywdzące.

7.10.2006, 12:00, Pl. Ratuszowy! Zapraszam w imieniu humanistów Liceum Żeromskiego wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych i innego typu!
MW
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 3 paź 2006, 20:24

Postprzez che givera » czwartek, 5 paź 2006, 21:12

Robert_BB. Nie bądź drobiazgowy. Ustawę opracowało ministerstwo, Sejm ją tylko przyklepał. O tym, że w Sejmie mamy gigantów intelektu, dowiadujemy się na bieżąco. Po zaznajomieniu się ze szczegółam stwierdziłem, że gorszego gniota dawno nie widziałem. Na szczęście maturę mam już za sobą. Na manifestację zaglądnę z czystej ciekawości.
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Robert_BB » piątek, 6 paź 2006, 09:27

Nie jestem drobiazgowy,tylko śmieszy mnie to,że nie wiedzą przeciw czemu protestują.Nie ma czegoś takiego jak "ustawa dt. nowelizacji przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku 2007".
A co do przelicznika to jedni mówią,że jest korzystny,a inni że nie..
Robert_BB
nowicjusz
 
Posty: 12
Na forum od: 4 paź 2006, 13:52

Postprzez MW » piątek, 6 paź 2006, 16:47

Nie będę się kłócił. Nowelizacja jest. A jak Cię śmieszymy to wszystkiego dobrego. Śmiech to zdrowie! Cheers!
MW
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 3 paź 2006, 20:24

Postprzez MW » piątek, 6 paź 2006, 21:10

Ponieważ nie lubię ignorancji poniżej zamieszczam link z odpowiednim rozporządzeniem ministra z dnia 8.09.2006. Jest to plik pdf, na stronie 13 zamieszczony jest sposób przeliczania punktów...
http://www.men.gov.pl/prawo/wszystkie/rozp_407.pdf
MW
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 3 paź 2006, 20:24

Postprzez Robert_BB » sobota, 7 paź 2006, 23:05

Byłe dziś zobaczyć wasz protest.Jak to określił jeden z uczestników "żenada". Protestujący krzyczeli "wolny tybet" i mieli transparent "uwolnić krasnale ogrodowe". :lol: :rolleyes: :lol: :rolleyes:
Robert_BB
nowicjusz
 
Posty: 12
Na forum od: 4 paź 2006, 13:52

Postprzez MW » niedziela, 8 paź 2006, 22:23

Być może słyszałeś mnie mówiącego słowo ŻENADA. Bo tak było...Młodzież z Bielska jak zwykle zawiodła...Trudno... Ale tak nota bene: twój uśmieszek to dopiero Żenada! Pzdr!
MW
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 3 paź 2006, 20:24

Postprzez bik_BB » piątek, 13 paź 2006, 19:28

Ha ha ha ha ha ludzie to miała być manifestacja??!! Wybryk paru kolesi którzy się nasłuchali o IU i chcieli być fajni??!! hahaha nie no to było poniżej pasa... żenada to mało powiedziane... to było żałosne i każdy kto tam przyszedł jedynie się zbłaźnił... dobrze że przynajmniej "tybet" i "krasnale" były ale chłopaki daliście z krasnalami czasu.... hahaha... życze kolejnych tak udanych manifestacji<hahaha>
bik_BB
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 13 paź 2006, 19:22


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości