Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez Pyramide » wtorek, 19 sty 2016, 19:37

wg. mnie Rogata,najlepiej wcześniej uzgodnić tel. z nimi menu.Wszystko zrobią.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez ZIZ » środa, 20 sty 2016, 11:08

ona500 napisał(a):Co do Bułgara to sprawdziłam menu na ich stronie i napisane jest, że oferują kuchnię bałkańską. Stołował się tam ktoś?
Jakby się tak zastanowić nad knajpami w mieście to wydaje mi się, że stosunkowo niewiele jest takich z innych krajów (na tle wszystkich bielskich knajp). Meksykańskiej nie kojarzę...

Kiedyś często jeździłem do Bułgara i chwaliłem jego kuchnię. Nie wiem jak teraz, nie byłem ładnych parę latek więc i nici z rekomendacji...

>@Pyramide/ Ważne nie tylko co się jada ale też w jakim towarzystwie :lol: ;
W związku z tym Magnum 2B odpada (platfusy z Ratusza), Rogata w zasadzie też (Okrzesiki); nawet do dawnej Mimozy na Pigalu nie zaglądam ( złogi postkomuny i ratuszanie). W centrum to w zasadzie pierogarnie i naleśnikarnie :lol:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez davnbb » środa, 20 sty 2016, 21:32

ZIZ napisał(a): nawet do dawnej Mimozy na Pigalu nie zaglądam ( złogi postkomuny i ratuszanie)

Wypraszam sobie;-). Z drugiej strony do Epoki to się idzie na browara i jakiś mecz oglądnąć a nie na jedzenie.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez ona500 » środa, 20 sty 2016, 23:31

bez przesady z tą knajpką na Pigalu, posiedzieć można. Choć tak po prawdzie to najbardziej lubię Zamkową za to, że mają mnóstwo fajnych piwek :D

podnoszę swoje pytanie o dania śląskie, bo utknęło gdzieś w toku konwersacji...
profesjonalne video dla biznesu i YouTube
ona500
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 8 sie 2014, 09:50
Lokalizacja: B-B

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez Nebelwerfer » czwartek, 21 sty 2016, 06:13

Knajpa ze śląską kuchnią raczej nie miałaby w Bielsku szans. Raz,że się za tą kulturą tutaj dość umiarkowanie przepada, dwa, że to się, o ile wiem, opiera na takich bieda-daniach, przy których lasagne to szczyt finezji. Nie widzę opcji,żeby jakaś knajpa utrzymywała się z serwowania zupy z czerstwego chleba i wody, rolady z czerwoną kapustą, czy gara z duszoną całą zawartością resztek z lodówki. Może w jakimś barze przydrożnym, albo mlecznym ewentualnie.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez ZIZ » czwartek, 21 sty 2016, 11:04

davnbb napisał(a):
ZIZ napisał(a): nawet do dawnej Mimozy na Pigalu nie zaglądam ( złogi postkomuny i ratuszanie)

Wypraszam sobie;-). Z drugiej strony do Epoki to się idzie na browara i jakiś mecz oglądnąć a nie na jedzenie.

Na piwko możesz iść do Zamkowej a na meczyk do Grawitacji.
Ale jak Ci Epoka pasuje = -wolny wybór :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez davnbb » czwartek, 21 sty 2016, 17:08

ZIZ napisał(a):Na piwko możesz iść do Zamkowej a na meczyk do Grawitacji.
Ale jak Ci Epoka pasuje = -wolny wybór :)

Zamkową cenię sobie za asortyment i zaglądam tam od czasu do czasu. Nie wiedziałem, że w Grawitacji puszczają mecze. A do Epoki zaglądam bo zawsze spotkam tam kogoś znajomego ;-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez ona500 » czwartek, 21 sty 2016, 23:07

Nebelwerfer napisał(a):Knajpa ze śląską kuchnią raczej nie miałaby w Bielsku szans. Raz,że się za tą kulturą tutaj dość umiarkowanie przepada, dwa, że to się, o ile wiem, opiera na takich bieda-daniach, przy których lasagne to szczyt finezji. Nie widzę opcji,żeby jakaś knajpa utrzymywała się z serwowania zupy z czerstwego chleba i wody, rolady z czerwoną kapustą, czy gara z duszoną całą zawartością resztek z lodówki. Może w jakimś barze przydrożnym, albo mlecznym ewentualnie.

no więc właśnie... Też odnoszę takie wrażenie. Na szczęście jest sporo takich, w których się najesz klasycznie "po polsku" a portfela nie ogołocisz. niegdyś koło Pigala była taka mała stołówka w której serwowali obiady polskie i ukraińskie. Coś tam chyba nowego otworzyli. Brak mi w B-B klasycznych barów mlecznych. Wiem wiem, Pierożek, ale od kiedy zmienili wystrój, cała magia tego miejsca uciekła.

zadam dziwne pytanie... Epoka to dawna Mimoza/Warka? Warkę widziałam otworzyli w miejscu Nirvany.
profesjonalne video dla biznesu i YouTube
ona500
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 8 sie 2014, 09:50
Lokalizacja: B-B

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez davnbb » piątek, 22 sty 2016, 01:01

ona500 napisał(a):Epoka to dawna Mimoza/Warka? Warkę widziałam otworzyli w miejscu Nirvany.

Tak
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez necia55 » piątek, 22 sty 2016, 11:57

ona500 napisał(a):Co do Bułgara to sprawdziłam menu na ich stronie i napisane jest, że oferują kuchnię bałkańską. Stołował się tam ktoś?
Jakby się tak zastanowić nad knajpami w mieście to wydaje mi się, że stosunkowo niewiele jest takich z innych krajów (na tle wszystkich bielskich knajp). Meksykańskiej nie kojarzę...

"U Bułgara" ma złą opinię. Rozmawiałam kiedyś ze znajomymi, którzy byli tam raz i ...... nigdy więcej! :lol:
Ten lokal świeci pustką. Przechodzę lub przejeżdżam tamtędy od czasu do czasu - nigdy nie ma klientów. Jeszcze jak była pizzeria (przed remontem) to klienci bywali. Teraz - pustki.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez Jirzi Huba » wtorek, 26 sty 2016, 10:56

Kilka lat temu jadłem pizze "U Bułgara" a nazwa restauracji brzmiała jakoś tam po włosku. Była najbardziej włoska w BB, naprawdę bardzo dobra! Smaku nie popsuł mi nawet olewacki stosunek do klientów bo czekałem na złożenie zamówienia chyba z godzinkę (realizowali jakiś katering). A czy ta pizzeria to było http://www.alcaminetto.pl/?pizza,15 nie jestem pewien chociaż tak mi się kojarzy. Chyba zmienili lokal a co teraz jest u Bułgara to nie mam pojęcia.
Avatar użytkownika
Jirzi Huba
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 29 paź 2008, 22:10

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez ona500 » wtorek, 26 sty 2016, 20:51

najbardziej włoska pizza jest jak dla mnie w sferze Mammia Mia. I mają tam prawdziwego pana Włocha :D
profesjonalne video dla biznesu i YouTube
ona500
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 8 sie 2014, 09:50
Lokalizacja: B-B

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez samotnick » piątek, 29 sty 2016, 11:02

W Al Caminetto po przeprowadzce niestety zwyczaje obsługi zostały niezmienione. Wszedłem, usiadłem. Po 10 minutach poprosiłem o kartę, którą z pewną pretensją kelner mi przyniósł za kolejnych pięć. Po dziesięciu minutach czekania na zainteresowanie po prostu wyszliśmy. Dajcie spokój.
samotnick
użytkownik
 
Posty: 98
Na forum od: 8 maja 2009, 09:28

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez ona500 » poniedziałek, 1 lut 2016, 22:17

o, dobrze wiedzieć... nigdy tam nie jadłam. A ceny jakie?
profesjonalne video dla biznesu i YouTube
ona500
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 8 sie 2014, 09:50
Lokalizacja: B-B

Poprzednia strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron