Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez Arkon » wtorek, 14 paź 2014, 17:06

Na szczęście każdy ma prawo do własnej opinii, jedno według mnie nie podlega dyskusji- menu promocyjne składające się z DWÓCH dań głównych to lekka kpina, oczywiście moim zdaniem.
Arkon
użytkownik
 
Posty: 90
Na forum od: 29 maja 2010, 13:38

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez Jirzi Huba » wtorek, 14 paź 2014, 19:31

"Każdy biorący udział w plebiscycie musi ze swojej stałej karty wybrać co najmniej trzy potrawy, które zaproponuje za połowę ceny. "
Sorry, taki mamy regulamin...
Ale, fakt z bogatością promo-menu się nie popisali!
Avatar użytkownika
Jirzi Huba
użytkownik
 
Posty: 103
Na forum od: 29 paź 2008, 22:10

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez Arkon » wtorek, 14 paź 2014, 19:58

Szkoda, że w regulaminie nie zaznaczono, że te trzy potrawy to nie mogą być przystawki czy desery. Dlatego wybrałem Prezydenta, gdzie prawie całe menu było dostępne za połowę ceny. Tu duży plus dla tej znakomitej, moim zdaniem, restauracji. Co najciekawsze nawet bez zniżek ich ceny są niższe niż w BLU. Łosoś 42 w Prezydencie, 44 w Blu. Dla mnie to jest zaskakujące.
Arkon
użytkownik
 
Posty: 90
Na forum od: 29 maja 2010, 13:38

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez samotnick » środa, 15 paź 2014, 16:17

Arkon napisał(a): Co najciekawsze nawet bez zniżek ich ceny są niższe niż w BLU. Łosoś 42 w Prezydencie, 44 w Blu. Dla mnie to jest zaskakujące.


Dla mnie nie. Za coś trzeba opłacić te billboardy itp.
samotnick
użytkownik
 
Posty: 98
Na forum od: 8 maja 2009, 09:28

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez zuzet » poniedziałek, 27 paź 2014, 19:09

Co się stało z restauracją Napoli ??? z taka wielką pompą odbyło się otwarcie a gdy przejeżdżałam obok to zamknięte na cztery spusty i jakaś kartka wisiała na drzwiach.
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez Piotrek » sobota, 22 lis 2014, 15:20

Odwiedziliśmy ostatnio trattorię Tadeusza, w sumie jedzenie nijakie, średnio polecam. Natomiast bardzo profesjonalna była obsługa przez pana kelnera, wyróżniającego się posturą i uprzejmym traktowaniem klientów. Inni kelnerzy też bez zarzutu. Co do jedzenia, czy ktoś wie? może nowy kucharz?
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez Lelulila » poniedziałek, 24 lis 2014, 15:30

Bylismy wczoraj na obiedzie w Trattorii...Dobre domowe jedzenie, ale bez rewelacji...chyba za bardzo nakrecilismy sie "Kuchennymi rewelacjami"...Ceny niewspolmierne do jakosci dan. Raczej tam nie wrocimy. Wystroj przytlaczajacy- jakos tak ciemno i wrazenie zakurzonego, niesprzatanego wnetrza. Jedyne zaskoczenie na plus, to zupa serowa- bardzo, bardzo smaczna :)

Czytalam gdzies wyzej opinie o barze Country w Kobiorze. Wracalismy ostatnio z Katowic i- zacheceni reklama- wstapilismy na hamburgera. Na codzien nie jemy tego typu wynalazkow, przyzwyczajeni do wizji "hamburgerow z McDonaldsa", bylismy w szoku...Kobiorowski hamburger to zjawisko- ogromna bula, prawdziwa, soczysta wolowina, duzo dodatkow...Smak fantastyczny. Polecam.

Jezeli chodzi o bielskie knajpki, ostatnio zdarza sie nam jadac we Wrzosowej. Jedzenie niezmiennie pyszne. Jeszcze nigdy sie na tej restauracji nie zawiedlismy. O dziwo- smaczna pizza- ostatnie odkrycie, bo nigdy Wrzosowej z pizza nie kojarzylam :)
Lelulila
użytkownik
 
Posty: 693
Na forum od: 5 lut 2009, 09:58

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez darek-bb » poniedziałek, 24 lis 2014, 19:52

Lelulila napisał(a):Czytalam gdzies wyzej opinie o barze Country w Kobiorze. Wracalismy ostatnio z Katowic i- zacheceni reklama- wstapilismy na hamburgera. Na codzien nie jemy tego typu wynalazkow, przyzwyczajeni do wizji "hamburgerow z McDonaldsa", bylismy w szoku...Kobiorowski hamburger to zjawisko- ogromna bula, prawdziwa, soczysta wolowina, duzo dodatkow...Smak fantastyczny. Polecam.)

Jeden z kierowców kolegów z pracy wspominał mi że jadł ze 2 tyg temu, że hamburgery własnie Gdzieś w kobiórze jak takie dobre jak nigdzie indziej. Czas sie wybrać :P
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 24 lis 2014, 21:36

Pewnie nie wiecie, że Bufet Country w Kobiórze to jedna z rewolucji Magdy Gessler, jak widać udana. Nigdzie w Polsce nie jadłem prawdziwych frytek, oczywiście oprócz domowych, tylko mrożony, maszynowy syf, a tam frytki są ręcznie robione ze świeżych ziemniaków i smażone zgodnie recepturą doskonałej frytki a nie kupy. Oprócz burgerów bardzo chwalone są także żeberka. Ciekawe jak długo utrzymają ten poziom, pewnie trzeba się pośpieszyć z wizytą.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez GP » poniedziałek, 24 lis 2014, 22:03

Piotrek napisał(a):Pewnie nie wiecie, że Bufet Country w Kobiórze to jedna z rewolucji Magdy Gessler, jak widać udana. Nigdzie w Polsce nie jadłem prawdziwych frytek, oczywiście oprócz domowych, tylko mrożony, maszynowy syf, a tam frytki są ręcznie robione ze świeżych ziemniaków i smażone zgodnie recepturą doskonałej frytki a nie kupy. Oprócz burgerów bardzo chwalone są także żeberka. Ciekawe jak długo utrzymają ten poziom, pewnie trzeba się pośpieszyć z wizytą.
pozdrawiam

Dzięki Piotrku za rekomendację, aż mi ślinka pociekła i na pewno się tam wybiorę :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez Piotrek » wtorek, 25 lis 2014, 07:48

Mam nadzieję Grześku, że nie wpuściłem Cię w maliny, znaczy we frytki.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez B_B » środa, 26 lis 2014, 22:40

Jeśli mogę, to ja z innej - nieco bardziej plebejskiej - beczki, bo jak tak czytam to widzę, że wykwintne miejsca Państwo odwiedzają, a mnie natchnęła ikonka z podpisem Jirzi Huba i o Hospodzie w Białej chcę wspomnieć. Mimo że ich stronka internetowa słaba, słabiutka, to w jednym na tej stronie mają rację: zajęli miejsce po kultowej i ulubionej przez moją rodzinę restauracji Retro. I muszę przyznać, że coś to miejsce nie ma szczęścia do wystroju. W Retro było brudno i śmierdziało kurzem bo drewniany wystrój nie jest łatwy do utrzymania w czystości, ale był tam swoisty klimat i pewna atmosfera. Z kolei właściciel Hospody poszedł w drugą stronę i... wystroju praktycznie nie ma! Przerażająco pusto, zimno i "dworcowo", długie stoły w sali przejściowej z krzesłami twardymi, metalowymi i niewygodnymi. Żadnych obrusów, serwetek czy czegokolwiek co sprawiłoby choć złudzenie przytulności. Metal i plastik brrr... Natomiast jedzenie bardzo dobre choć troszkę zbyt tłuste i o zbyt dużych porcjach. Surówki świeże, ziemniaki gorące, świeżo gotowane, placki ziemniaczane też wyglądały jakby nie były mrożone lecz świeże więc moja propozycja jest następująca: Ludzie - jedzcie tam bo warto, a może właściciel się dorobi na tyle, by zainwestować w wystrój, który sprawi, że będzie się tam chciało wejść. Obecnie się powtórnie nie wybieram choć ceny posiłków zachęcające.
B_B
użytkownik
 
Posty: 91
Na forum od: 2 paź 2006, 10:14

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 15 gru 2014, 15:19

Spacerkiem po mieście trafiłem na Su-zette Naleśnikarnia na pl. Wolnosci. Całkiem dobre jadło. Brzydsza połowa zamówiła sobie naleśnik ze szpinakiem, serem białym i łososiem, a ja coś na kształt shoarmy z kurczakiem i z jakims sosem. Generalnie jestem wszystko zjadliwy i dla mnie było wyborne. Zdaniem mojej zony tez jedzenie było bardzo dobre, ladnie podane. Obsługa wg mnie na wysokiem poziomie. Pewnie wybiore sie tam jeszcze niejeden raz :)

A zapiekanka wyjątkowo mi smakowała na Piłsudskiego, w miejscu, gdzie był kiedys sklep ogrodniczy. Duza i mix z kebebem dla mnie extra. Dają tam podobno pizze, ale jak smakuje to nie wiem.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez vampire23 » wtorek, 16 gru 2014, 14:10

Del_Rey napisał(a):[...]Brzydsza połowa zamówiła sobie [...], a ja [...]. Generalnie jestem wszystko zjadliwy [...]

Uważaj żeby naleśnik brzydszej połowy (czytaj żony) - jak to nazwałeś - nie wylądował na twojej twarzy następnym razem za takie hasełka :)
vampire23
użytkownik
 
Posty: 80
Na forum od: 4 wrz 2008, 14:49

Re: Gdzie można w Bielsku dobrze zjeść?

Postprzez davnbb » wtorek, 16 gru 2014, 18:24

vampire23 napisał(a):
Del_Rey napisał(a):[...]Brzydsza połowa zamówiła sobie [...], a ja [...]. Generalnie jestem wszystko zjadliwy [...]

Uważaj żeby naleśnik brzydszej połowy (czytaj żony) - jak to nazwałeś - nie wylądował na twojej twarzy następnym razem za takie hasełka :)

Czyżby małżeńskie groźby na forum ;-)
A swoją drogą dobrze wiedzieć, że na dobre naleśniki nie muszę już śmigać do Ustronia.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron