Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

czy to prawda ze Bielsko-Biala liczy tylko 170tys mieszkanco

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez sylwo2 » niedziela, 29 paź 2006, 16:48

gdzie sie podziali ci wszyscy mlodzi ludzie? wymeldowali sie wyjezdzajac za granice a moze w mediach podaje sie zawyzona liczbe mieszkancow aby ukryc niewatpliwie istniejacy problem?
sylwo2
użytkownik
 
Posty: 447
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez lukass » niedziela, 29 paź 2006, 17:01

problemu nie ma powinnismy sie cieszyc, bezrobocie nam spada, wiecej zarabiamy i wogole pieniadze leza pod nogami wystarczy sie tylko schylic (wg rzadu oczywiscie).

A tak naprawde to niech jada, jak maja miec lepiej gdzie indziej to sie im nie dziwie ze stad uciekaja. A ten problem to sie nazywa "masowa emigracja" i byl od 81 roku sztucznie tamowany ale widac do czasu.
lukass
użytkownik
 
Posty: 112
Na forum od: 13 wrz 2006, 15:01
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez greg1 » niedziela, 29 paź 2006, 17:18

178 tysięcy i jest tendencja spadkowa od kilku lat. To nie ma związku z emigracją mlodych ludzi, tylko z tym, że coraz więcej bielszczan buduje się w miejscowościach podmiejskich, np. w Jaworzu, Janowicach, Bystrej,Kozach itp. Tak siędzieje na calym świecie, ludzie uciekają z miast na przedmieścia. W mieście pracują, chodzą do szkoly, robią zakupy, chodzą do teatru i kina, ale wieczorem wracają do swoich domów poza miastem.
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez gripen » niedziela, 29 paź 2006, 19:37

Z drugiej strony jednak w naszym mieście mieszka co nieco ludzi, którzy w ostatnich latach zjechali tu za pracą lub drugą połową, a w dowodzie wciąż mają adres gdzies w Polsce
gripen
użytkownik
 
Posty: 38
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez bielewa » piątek, 3 lis 2006, 22:01

tak zgadzam się ale po likwidacji wielu zakladow w Bielsku część ludzi wyjechała za pracą
bielewa
użytkownik
 
Posty: 102
Na forum od: 24 wrz 2006, 21:21

Postprzez basianek » sobota, 4 lis 2006, 15:27

Jednak mimo wszystko te 178 tysięcy to nie mało.
A co sądzicie o pomyśle przyłączenia do Bielska okolicznych miejscowości??
Wydaje mi się, że im więcej ludzi w naszym mieście tym lepiej :)
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez celt » niedziela, 5 lis 2006, 00:34

basianek napisał(a):Jednak mimo wszystko te 178 tysięcy to nie mało.
A co sądzicie o pomyśle przyłączenia do Bielska okolicznych miejscowości??
Wydaje mi się, że im więcej ludzi w naszym mieście tym lepiej :)

Pomysł przyłaczenia okolicznych miescowości to nieodpowiedzialna głupota. Myślę, jakby obecnie miasto miało ok. 70 tyś to wcale nie byloby za mało. BB bardzo dużo straciło przez przyłaczenie wiejskich dzielnic do miasta, wrecz można powiedzieć, ze zatraciło przez to swoją duszę. A niektóre dzielnice mimo upływu kilkudziesięciu lat nie do końca się zintegrowały...
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Piotrek » niedziela, 5 lis 2006, 10:21

Kolego celt , pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą . Dzielnice wiejskie , jeśli masz na myśli Mikuszowice , Wapiennicę , Lipnik , Komorowice sąsiadują z miastem od setek lat i są z nim powiązane tak kulturowo jak gospodarczo , nie mówiąc już o przemieszaniu się ludności i połączenie administracyjne i ich wchłonięcie było tylko naturalnym porządkiem rzeczy , więc o jaką integrację Ci chodzi ? Natomiast miasto " zatraciło swą duszę" zupełnie z innych powodów. Spowodował to napływ kilkudziesięciu tysięcy mieszanego elementu z całej Polski z zwłaszcza tej biedniejszej i zacofanej tak kulturowo jak gospodarczo. Nie żebym ich potępiał , ja też pracowałem zagranicą i wiem jak trudna jest integracja w obcym środowisku , ale wróciłem do swojego miasta a oni zostali tutaj . Zintegrowali się ? Sam odpowiedz. Jaka to tożsamość i charakter jeśli na jednej klatce mieszkają ludzie z kilku stron kraju , może od dwudziestu może więcej lat , to za krótki czas. pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez man » niedziela, 5 lis 2006, 11:38

obecna liczba mieszkańców: 172 909 osób
http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/wybRad ... jdn=246101

przyjmuje się że z kraju wyjechało za pracą ok 3 do 5 % obywateli, a więc proporcjonalnie z Bielska musiało wyjechac ok. 5 do 8 tys. osób - co zresztą widać i czuć + ci którzy wyprowadzili się do miejscowości ościennych (tańsze działki, spokój, itd.), więc jakby nie liczyć tak naprawdę bedzie nas w Bielsku ok. 160 tys. i spada ...
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez mad_moose » niedziela, 5 lis 2006, 11:56

Piotrek napisał(a):Kolego celt , pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą . Dzielnice wiejskie , jeśli masz na myśli Mikuszowice , Wapiennicę , Lipnik , Komorowice...

Błagam..WapieNica ;)
mad_moose
użytkownik
 
Posty: 351
Na forum od: 2 lis 2006, 12:34
Lokalizacja: wapienica

Postprzez Piotrek » niedziela, 5 lis 2006, 12:38

Wybacz Szalony Łosiu , dałem plamy , Twoje błaganie zostanie uwzględnione, pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez mad_moose » niedziela, 5 lis 2006, 12:41

Drogi Piotrku...Twoja łaskawość nie zna granic ;)
mad_moose
użytkownik
 
Posty: 351
Na forum od: 2 lis 2006, 12:34
Lokalizacja: wapienica

Postprzez tomo » sobota, 11 lis 2006, 20:43

kiedys chyba bielsko liczylo ok.220 tys.mieszkancow ale bylo to chyba ok. 1990r.
tomo
nowicjusz
 
Posty: 13
Na forum od: 5 paź 2006, 13:08

Postprzez wuzel » sobota, 11 lis 2006, 21:39

A jakie to ma znaczenie? Czyżby jakiś kompleks niższości ze względu na to że miasto ma poniżej 200 tyś? Ja to miasto kocham i nie zamieniłbym go na żadne inne. No chyba że zostanę tu sam ale to chyba nie grozi :)
Ostatnio edytowano sobota, 11 lis 2006, 21:40 przez wuzel, łącznie edytowano 1 raz
"UWAŻAJMY! LEKCEWAŻONY PRZEZ NAS ANALFABETA MOZE POSTAWIĆ KROPKĘ NAD i"

Stanisław Jerzy Lec
wuzel
użytkownik
 
Posty: 916
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg1 » sobota, 11 lis 2006, 22:33

tomo/ przykro mi, ale BB nigdy nie mialo więcej niż 185 tys. mieszkańców. Tak że jest lekki spadek o kilka tysięcy, ale jak już wczesniej pisalem, raczej z przyczyn naturalnych (migracja do jaworza, Bystrej itp.)
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości