Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Nowy ZWM

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez ja79 » wtorek, 14 lis 2006, 22:49

"Byłem dzisiaj na Rynku. Szyby nad studnią nadal pokryte od wewnątrz kroplami wody, z wyjątkiem dwóch na środku, ale te z kolei są tak daleko od krawędzi obudowy, że równiez przez nie nic nie mozna oglądnąc. Szyby nad fundamentami wagi miejskiej są tak brudne, że również nic przez nie nie mozna zobaczyć, a przez boczne szyby widać, że z samych murow sączy sie woda. Odniosłem wrażenie, że mokry cokól pod św. Nepomucynem "ciągnie" wodę z gruntu. Czy te wszystkie problemy (z wyjątkiem brudnych szyb) nie wynikaja ze złego lub niedostatecznego drenażu i takiejz kanalizacji deszczowej? Przyglądnąlem sie równiez temu słynnemu zegarowi. Ludziska stoją i debatuja w jaki sposób nalezy go odczytywać. Może przydałaby sie jakaś tabliczka z informacją? A czy może mi ktos wyjasnić dlaczego własnie taki zegar i w takim miejscu sie znalazł? Przy małej ilości ludzi na Rynku najbardziej widoczne są i przytłaczaja te wszystkie proste i duże elementy granitowe. Oczywiście Rynek wygląda zdecydowanie piekniej niż przed rewitalizacja, ale sądzę, że można było to wszystko atrakcyjniej i "lżej" zaprojektować."
podpisuje sie pod twoimi spostrzeżeniami rękami i nogami:)
a propos projektowania to strzał w 10 tke z tym lżej, wiem to bo zajmuje sie zawodowo projektowaniem
a z tym zegarem to są jaja, myślałam że dość logicznie myśle ale zegara nie rozgryzłam- powalił mnie na łopatki.....
ja79
użytkownik
 
Posty: 25
Na forum od: 12 wrz 2006, 23:22

Postprzez celt » wtorek, 14 lis 2006, 23:51

Ojj czepiacie się chyba tylko dla zasady. Mnie się nowy stary rynek podoba
celt
użytkownik
 
Posty: 3384
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Kajot » środa, 15 lis 2006, 20:19

ja79 napisał(a):"a z tym zegarem to są jaja, myślałam że dość logicznie myśle ale zegara nie rozgryzłam- powalił mnie na łopatki.....

Według mnie zegar pokazuje kwadransy.Ciągniemy ( w wyobraźni) linię do osi x i y z tego migającego kwadrata i orztczytujemy godzinę i który to kwadrans w danej godzinie ( 0-15, 15-30, 30-45, 45-60) . No chyba że jeszcze trzeba liczyć jakoś sekwencje mignięć by dokładnie odczytać kolejną minutę danego kwadransa, ale za krótko byłem , żeby dopatrzyć się jakiejś prawidłowości.
Kajot
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 12 lis 2006, 20:58

Postprzez figa » niedziela, 19 lis 2006, 22:38

I jak tam moi drodzy nasz nowy Stary Rynek...?Stoi i ładnie wygląda...?
Według opinii uczniów szkół podstawowych jest "super wypasiony"...
Padła tylko taka mała uwaga..."dlaczego woda nie płynie?"
...i co ja mam odpowiedzieć...?Przynajmniej w sposób zrozumiały i zadowalający ucznia szkoły podstawowej...
Poza tym,że rynek mi się podoba i napewno są jakieś ważne powody,dla których woda już nie płynie...niec nie przychodzi mi do głowy...

W odpowiedzi usłyszałam "to woda już płynęła? myśleliśmy,że dopiero popłynie...".
Na koniec dzieciaki dodały "już się coś popsuło...nawet nie zdążyliśmy zobaczyć".

Co do zegara-pomylony został z kalendarzem....
Szybko jednak dzieci zostały z tego błędu wyprowadzone...;)
figa
użytkownik
 
Posty: 47
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Poprzednia strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości