Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Unia dla Bielska-Białej - normalni ludzie

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez misko » poniedziałek, 6 lis 2006, 16:07

Unia dla Bielska-Białej to sensowna grupa ludzi, która już od dłuższego czasu działa poza układami partyjnymi. W ostatniej kadencji mieli dwóch radnych - Bogdana Dubiela i Janusza Okrzesika. Oni jako jedyni - z tego co wiem - prowadzili np. biuro porad dla obywateli.
Niczego nie obiecują - przedstawiają tylko swoje zobowiązania. Uważam, że to uczciwe zagranie. Startują z list Platformy Obywatelskiej. Mają kandydatów we wszystkich okręgach dobrych kandydatów. Na tym forum czytałem na przykład sporo dobrego o p. Olejaku z okręgu nr 1. Jerzy Kucharski to facet, który budował basen w imieniu Aquy, a Kazimierza Polaka - byłego dyrektora "piątki" chyba nikomu w tym mieście nie trzeba przedstawiać.
Polecam ich stronę
Ostatnio edytowano poniedziałek, 6 lis 2006, 16:12 przez misko, łącznie edytowano 1 raz
misko
użytkownik
 
Posty: 25
Na forum od: 6 lis 2006, 09:49

Postprzez greg1 » poniedziałek, 6 lis 2006, 16:10

Chyba jednak Bogdana Dubiela :-) Znam gościa, mój były nauczyciel, bardzo porządny facet i nie zasługuje na to by mówić o nim "ubiel" ;-)
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez misko » poniedziałek, 6 lis 2006, 16:13

greg1 napisał(a):Chyba jednak Bogdana Dubiela :-) Znam gościa, mój były nauczyciel, bardzo porządny facet i nie zasługuje na to by mówić o nim "ubiel" ;-)

Sorki, już poprawiłem. Oczywiście, że Bogdan Dubiel, uczył mnie w-f :)
misko
użytkownik
 
Posty: 25
Na forum od: 6 lis 2006, 09:49

Postprzez kaligula » poniedziałek, 6 lis 2006, 16:44

greg1 napisał(a):Chyba jednak Bogdana Dubiela :-) Znam gościa, mój były nauczyciel, bardzo porządny facet i nie zasługuje na to by mówić o nim "ubiel" ;-)

Dubiel :> sorry czy to ten co mieszka w szkole za w poł darmo???
kaligula
użytkownik
 
Posty: 169
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Robert_BB » poniedziałek, 6 lis 2006, 17:11

Byli działcze UW - to ich przekreśla ostatecznie.
Robert_BB
nowicjusz
 
Posty: 12
Na forum od: 4 paź 2006, 13:52

Postprzez misko » poniedziałek, 6 lis 2006, 17:15

Rzeczywiście część z nich była kiedyś w UW. Ale czasy rządów UW (prezydenta Leraczyka) to czas największego rozwoju naszego miasta. Nie mam nic przeciwko temu (wręćz przeciwnie :) ), aby Bielsko się znowu tak rozwijało jak 10 lat temu.
misko
użytkownik
 
Posty: 25
Na forum od: 6 lis 2006, 09:49

Postprzez Grzesiec » poniedziałek, 6 lis 2006, 18:27

Tak. Bogdan Dubiel to bardzo dobry kandydat. A sport trzeba popierać. Też mnie uczył w Sz.P 21 (jakieś 25 lat temu) ;). Pozdrowienia
Grzesiec
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez greg1 » poniedziałek, 6 lis 2006, 21:07

do Robertabb/ A dlaczego czonkostwo w UW ma kogos przekreslać? Nie podaleś żadnego argumentu, po prostu wyrazileś swoją niechęć i tyle. Akurat znajduje tu na liście nazwiska ludzi którzy mają jakiś dorobek i nigdy nie byli zamieszani w jakieś afery, np. Kazimierz Polak, dyrektor najlepszego w województwie liceum "piątki". Jesli masz do któregoś z kandydatów jakieś konkretne zarzuty, to napisz, teraz akurat jest najlepszy czas na ujawnianie jakichś blędów, ale nie rzucaj takich bezsensownych twierdzeń. Pomijam już to, że też kiedyś bylem związany z UW i większości kandydatów nie znam z tych czasów, więc oni się z UW raczej nie wywodzą. Chlopie, ta partia już nie istnieje a mimo to na niektórych dziala jak plachta na byka! Lepiej zwróć uwage na te "zobowiązania" i jak ci się nie spodobaja to merytorycznie skrytykuj, wtedy będzie możliwa jakaś rozmowa.
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Robert_BB » poniedziałek, 6 lis 2006, 22:46

Wyborcy pokazali już gdzie jest miejsce UW - na śmietniku. Samo utożsamianie się z tak skompromitowaną partią przekreśla kandydata.
Robert_BB
nowicjusz
 
Posty: 12
Na forum od: 4 paź 2006, 13:52

Postprzez misko » poniedziałek, 6 lis 2006, 22:51

Robert BB, chłopie! Jak się można utożsamiać z czymś czego nie ma?
Uparcie mówisz NIE, BO NIE nie mając żadnych argumentów.
Greg już pisał, że większość z tych ludzi nie ma nic wspólnego z partią, na którą się powołujesz i która od kilku lat już nie istnieje.

Czy nastaną u nas normalne czasy, kiedy będziemy dyskutowali i podejmowali decyzje na podstawie racjonalnych argumentów - dokonań tych ludzi oraz programu który prezentują, a z którego w przyszłości ich po prostu rozliczymy?
misko
użytkownik
 
Posty: 25
Na forum od: 6 lis 2006, 09:49

Postprzez che givera » poniedziałek, 6 lis 2006, 22:59

Im więcej takich Robertów, tym te czasy są odleglejsze!
XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
che givera
użytkownik
 
Posty: 1010
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez greg1 » poniedziałek, 6 lis 2006, 23:03

robertbb/ Potrafisz rozróżnić partię polityczną Unia Wolności od stowarzyszenia lokalnego Unia dla Bielska-Bialej? Jesli nie potrafisz, to masz chlopie problem ze wzrokiem, jak nie jakiś gorszy. A co do śmietnika historii: Churchill zaraz po wygranej wojnie przegral wybory w Anglii i przestal być premierem. Czy to przekreśla jego dokonania i oznacza, że jego miejsce jest na śmietniku historii? Bez obrazy, ale jesli tak interpretujesz historię, to znaczy raczej że masz sam śmietnik w glowie...
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez maciej » wtorek, 7 lis 2006, 21:48

W Unii startuje Kazimierz Polak - to dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego. To świetny kandydat - sprawdził się jako dyrektor najlepszej w Bielsku szkoły. Teraz jest na emeryturze i cieszę się, że kandyduje bo swoją energię i doświadczenie może wykorzystać dla Bielska. Wreszcie mam na kogo zagłosować i mam nadzieję, że zostanie radnym.
maciej
nowicjusz
 
Posty: 8
Na forum od: 7 lis 2006, 21:46

Postprzez Duvel » wtorek, 7 lis 2006, 23:15

Szanowny Robercie_BB,czemuż Pan tak nieracjonalnie ocenia ludzi. Logika nakazuje, by przed wydaniem osądu dokonać analizy faktów.Zdaje sie, że w Pana przypadku emocje biorą góre nad rozsądkiem. Paradygmat czarno-białego świata jest przestarzały!!!!
Duvel
nowicjusz
 
Posty: 5
Na forum od: 2 lis 2006, 23:29

Postprzez greg1 » środa, 8 lis 2006, 14:06

Czy ktoś z was wie coś więcej na temat Jana Olejaka? Słyszałem że ten gość w Hałcnowie ujął ostatnio dwóch włamywaczy, jeszcze zanim dojechała policja. Jesli to prawda, to lepiej zaufac takiemu, niz komus kto bedzie obiecywał "poprawe stanu bezpieczeństwa". Jak mawia Nasz Wielki Przywódca (nie wiem tylko który, bo ich nie rozróżniam): CZYNY, NIE SŁOWA
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości