Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Honorowe Krwiodastwo w B-B

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez twardzik.m » czwartek, 23 lis 2006, 21:33

A wracając do tematu do z tego co mi wiadomo to zasluzeni chonorowi dawcy moga jezdzic za free autobusami mzk Zgodnie z obowiązującą Uchwałą Nr XXXV/1080/2004r Rady Miejskiej w
Bielsku-Białej z dnia 12 października 2004r. w sprawie opłat za przewozy
osób i bagażu pojazdami komunikacji miejskiej - do korzystania z bezpłatnych
przejazdów na wszystkich liniach są uprawnieni między innymi: Zasłużeni
Honorowi Dawcy Krwi ustaleni na podstawie listy Rejonowej Rady Honorowego
Krwiodastwa w Bielsku-Białej - na podstawie biletu uprawniającego do
bezpłatnych przejazdów wraz z dowodem osobistym. a zeby zostac zasluzonym to trzeba oddac chyba z 6 litrow mezczyzna a 5 kobieta
twardzik.m
użytkownik
 
Posty: 246
Na forum od: 12 lis 2006, 18:00

Postprzez jon » piątek, 24 lis 2006, 07:43

chcioałbym oddawac krew. mam kila pytań -
1. cz yta słodka herbata to konieczność?
2. czy w godzinach popołudniowych mozna przyjsc oddac krew - czy punkt poboru dizała jak urząd - (zgodnie z zasadą "jeśli pracujesz nic nie załtwisz").
jon
użytkownik
 
Posty: 24
Na forum od: 5 wrz 2006, 12:46

Postprzez darqi » piątek, 24 lis 2006, 09:02

Krew w Bielsku oddasz w Stacji na Listopadowej od godz. 7 do 15 i powinno sie iść rano po śniadaniu a nie zmęczony po pracy popłudniu...... A co do herbaty czy kawy to absolutnie nie jest konieczne ale powinno się sporo wypić przed oddaniem krwi i nie muszą to być ww. trunki byleby nie były to napoje zawierające alkohol.
darqi nie Dolar - nie musi sie wszystkim podobać !
darqi
użytkownik
 
Posty: 1676
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: 2B

Postprzez darqi » piątek, 24 lis 2006, 09:09

..co do HDK, sporo informacji możnal uzyskać na http://www.krewniacy.pl/
darqi nie Dolar - nie musi sie wszystkim podobać !
darqi
użytkownik
 
Posty: 1676
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: 2B

Postprzez olek » piątek, 24 lis 2006, 16:09

A ciekawy jestem, czy jest jakas rozmowa z lekarzem czy pielegniarka na miejscu, przed oddaniem krwi? Czy tylko wypelnia sie formularz?
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez twardzik.m » piątek, 24 lis 2006, 16:23

Gdy jestes pierwszy raz wypelniasz ankiete pobieraja ci prosbki do badania i bada cie lekarz a pozniej to tylko ada cie lekarz i tez krew ale troche mniej
twardzik.m
użytkownik
 
Posty: 246
Na forum od: 12 lis 2006, 18:00

Postprzez olek » piątek, 24 lis 2006, 16:40

A czy lekarz, ktory bada, jest wciaz ten sam, na stale zatrudniony, czy co dnia zmienia sie inny, dochodzacy?
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez twardzik.m » sobota, 25 lis 2006, 23:01

wiesz tego niewiem nie zwracam na to uwagi tak masz zalozona kartoteke w Rck wiec co za roznica a i tak chodzac tam co 2 miechy Dziewczyny co 3 to i tak nie pamieta ale i tak nie rozumie sesnu twojego pytania
twardzik.m
użytkownik
 
Posty: 246
Na forum od: 12 lis 2006, 18:00

Postprzez Grzesiec » niedziela, 26 lis 2006, 14:38

W Bielsku jest wg mnie dwóch lekarzy badających przed oddaniem krwi. (lek.med. Graczynski i pani lek. med.Zamarska)
Grzesiec
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez olek » niedziela, 26 lis 2006, 19:19

twardzik.m, pytam o to, gdyz pelnie funkcje takiego lekarza-medyka dopuszczajacego dawcow do oddania krwi tutaj we Francji, albo odrzucajacego ich ze wzgledu na ich stan zdrowia lub na bezpieczenstwo przetaczanej krwi. Ciekawy jestem czy pracuja wedlug tych samych zasad, mianowicie czy stosuja sie do wytycznych Unii Europejskiej, i czy robia tez zbiorki krwi "na wyjezdzie", to znaczy czy udaja sie do pobliskich miejscowosci.
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez greg1 » niedziela, 26 lis 2006, 22:14

olek/ Tak, dzialają wg tych samych regulacji. Mają specjalny autobus i urządzają wyjazdowe "wampiriady", w sąsiednich miejscowosciach, ale także np. na uczelniach albo placu Wojska Polskiego.
greg1
użytkownik
 
Posty: 362
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez twardzik.m » niedziela, 26 lis 2006, 23:00

No dopisuje sie do tego jak napisal greg i nic wiecej
twardzik.m
użytkownik
 
Posty: 246
Na forum od: 12 lis 2006, 18:00

Postprzez olek » poniedziałek, 27 lis 2006, 23:43

Bylem dzisiaj na zbiorce krwi na przedmiesciach Clermont-Ferrand, ktore to miasto bardzo przypomina Bielsko, bo lezy u podnoza gor. Przyszlo 64 dawcow i dawczyn, wszyscy uprzejmi i o dobrotliwym wygladzie, w dobrej formie, czesc z wyrazem obowiazku do spelnienia na twarzy, ale wiekszosc z usmiechem, energia i dobrym humorem. Nawet ci nieliczni, ktorzy mieli nieco smetna mine, bo zmeczeni, zestresowani lub pod ciezarem jakichs zmartwien, dali sie latwo rozsmieszyc i rozluznic. A najpiekniejsze usmiechy u pan i panienek udaje mi sie zawsze na 100 % wyzwolic pytaniem, czy na ich ocene partner wydaje im sie wierny. Kwiat spoleczenstwa francuskiego..., wsrod ktorego sie obracam, i mam moze w zwiazku z tym wyidealizowany, zbyt rozowy poglad na rzeczywistosc i na ludzkie charaktery... Ale dzieki temu moja natura sie chyba uszlachetnia, w kontakcie z dobrocia i pieknymi, olsniewajacymi, bezinteresownymi rysami twarzy.
Na jednego dawce przypadlo mi i memu koledze po fachu 5 minut rozmowy za parawanem, polaczonej ze zmierzeniem cisnienia. Nie bylo ani jednego zaslabniecia. Ludzie ze stowarzyszenia Honorowego Daru Krwi za wczasu przygotowali sale, rozstawili stoly i krzesla, oraz nakryli do stolu. Podawali dawcom do stolu jedzenie, ktore przywiezlismy gotowe w celofanie. W wiekszosci miejsc okolicznych zbiorek jednak, to posilek, bardzo smaczny, jest przygotowywany przez samych czlonkow, czy raczej czlonkinie stowarzyszenia. Nasza ekipa pielegniarek, sekretarki, szofera, a szczegolnie "pan doktor" cieszy sie duzymi wzgledami i usluznozcia...
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości