Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ja tego nie rozumiem - moze ktos mi powie dlaczego tak jest?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez BBA » niedziela, 26 lis 2006, 17:46

Pare tygodni temu swietowalismy oddanie rynku - jednym sie podoba drugim nie - tak czy inaczej miasto zyskalo kolejne ciekawe miejsce, ktore spelnia swoja role, bo jakby na to nie patrzec to przyciaga ludzi. Poszla cala masa pieniedzy, niestety nie obylo sie bez wpadek - skroplona para wodna na przykryciu studnii - generalnie problem rozwiazano poprzez nawiercenie malych otworkow - oczywiscie znalezli sie juz jacys inteligenci ktorzy wykorzystuja otworki do wrzucania smieci - tym sposobem studnia wzbogacila sie juz o pety, papierki oraz ptasie pioro!!! Wyglada to koszmarnie - dodam tylko ze najprawdopodobniej nie ma mozliwosci zeby to sprzatnac. Nie wiem - moze ja jestem jakos inaczej zbydowany, bo zupelnie nie rozumiem dzialania takich osob - do tego wszystkiego jasna cholera mnie zalewa jak widze taki wandalizm bo nie znajduje innego slowa na takie zachowanie. Nic tylko czekac, az ktos pociagnie farba Nepomucena!!!
BBA
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Postprzez bielewa » niedziela, 26 lis 2006, 22:14

ja też nie rozumiem absolutnie tego typu zachowań komu radość sprawia niszczenie i marnowanie naszych pieniędzy?przecież jak by nie liczyć to masę kasy idzie na malowanie budynków naprawianie przystanków i innych szkód wyrządzanych przez chuliganów którzy chyba wychodząc z domu głowy zostawili a teraz nie maja czym myśleć szkoda słów...:(
bielewa
użytkownik
 
Posty: 102
Na forum od: 24 wrz 2006, 21:21

Postprzez Pedros » poniedziałek, 27 lis 2006, 09:47

Wielu z nas tego nie rozumie i nigdy nie zrozumie. Ale niesety sa ludzie którzy zamiast mózgu mają orzechy i lubią tego typu zabawy. Jedynym sposobem jest złapanie takiego delikwenta i poddanie go pałowaniu. To jeszcze jeden dowód na to że co niektórzy powinni mieszkać na pustyni - żeby nie mogli niczego zniszczyć. A swoją droga sprawców takiego wandalizmu powinno dać się namierzyć przez monitoring. Może to dowód że nie działa on dobrze?
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez stasia » poniedziałek, 27 lis 2006, 20:11

Nasze miasto wybrało już swoichludzi a do dzisiejszego dnia wiszą ich podobizny. Wstyd.
stasia
użytkownik
 
Posty: 69
Na forum od: 10 lis 2006, 23:13

Postprzez oliw » poniedziałek, 27 lis 2006, 21:04

Pedros - szubienice na rynku; przy okazji widowisko będzie, bielawa - czemu ludzie się po pyskach piorą. Przecież musi ich to boleć ja na prawdę nie rozumie. Są tacy ludzie. Część z nich wali tego kto im pod rękę podejdzie, część trafi do klubów gdzie swoich równie pokręconych ziomków zacznie okładać ku naszej uciesze. Jest różna młodzież a jak się będzie realizować tylko od możliwości im danych zależy.
BBA - temu co te dziury wywiercił zrobiłbym podobną i mógłbym się założyć że prędzej czy później coś do niej wpadnie albo jakiś ciekawski czterolatek piórko wsadzi. Inżyniery się znalazły!!!
oliw
użytkownik
 
Posty: 44
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pedros » wtorek, 28 lis 2006, 09:56

Oliw masz inne rozwiązanie??
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez oliw » wtorek, 28 lis 2006, 11:40

oglądnij sobie Padros super nianie. Tam nikt nikogo nie pałuje za wandalizm (nieraz miałoby się ochotę) a efekty są wybitne. Kara nie tylko ma przestrzegać na przyszłość, ma dać przede wszystkim zrozumienie wartości popełnionego czynu. Prawda nie znana w przypadku polskiej resocjalizacji. Najważniejsza jednak jest prewencja. Jak dziecku nie pokazałem jak fajne jest rysowanie na kartce malowało mi po ścianach.
oliw
użytkownik
 
Posty: 44
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Pedros » wtorek, 28 lis 2006, 12:04

To chodź po mieście i rozdawaj wandalom bloki rysunkowe i kredki żeby bi episali po ścianach. Życze powodzenia;) A i ubezpiecz się wcześniej na życie.
Pedros
użytkownik
 
Posty: 948
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Barth » środa, 29 lis 2006, 17:14

Można zasądzoną grzywnę zamienić na pracę społeczną - zbieranie śmieci, czy opieka nad chorymi. Tylko żeby ktoś tego delikwenta dopilnował. I tu by się przydały te elektroniczne obroże co je niedawno "odkryto". W zaostrzenie prawa to zbytnio nie wierzę - za jedne rzeczy wyostrzają a inne paradoksalnie "cięższe" nie - potem ma się dziwne wrażenie jeśli widzi się że tyle samo się zasądza za różne kalibry wykroczeń.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości