Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Stare, opuszczone budynki w Bielsku

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez westu » niedziela, 21 sty 2007, 10:25

Witam!
Jako, że interesuje mnie fotografowanie starych, opuszczonych budynków w niedalekiej przyszłości chciałbym się wybrać do Bielska zrobić kilka fotek.
Na stronie opuszczone.com znalazłem informacje, że znajdują się 2 tego typu miejsca:
- fabryka dywanów Merilana
- kurort wypoczynkowy Kozubnik

Mam kilka pytań nt. tych obiektów:
- czy są chronione (własność prywatna) ?
- którym autobusem i na którym przystanku wysiąść gdybym chciał jechać od stacji PKP BB Główna ?

Wiem, chciałbym wszystko 'na tacy', ale niestety nie znalazłem niczego konkretnego w internecie (oprócz zdjęć na stronie opuszczone.com, bo informacji na temat obiektów autorzy strony nie podają) a nie znam nikogo z tamtych okolic... Jeszcze pozostają mi grupy dyskusyjne, za które zaraz się zabiore ;-)

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam!
westu
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 21 sty 2007, 10:16

Postprzez Barth » niedziela, 21 sty 2007, 18:07

Budynek Merilany, jeśli dobrze pamiętam jest własnością prywatną.
Autobus - nr 7 (lub 18) w stronę Kamienicy (kierunek jazdy "w lewo" stojąc z dworcem za plecami) z przystanku na Piastowskiej. Na 4 z kolei przystanku "ul.Partyzantów-Apena".
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez bielewa » niedziela, 21 sty 2007, 19:23

natomiast kurort kozubnik nie jest w Bielsku tylko w miejscowosci Kozubnik o ile sie nie myle trza podjechac z dworca pks w kierunku na porabke- kozubnik ech szkoda ze tego kurortu juz nie ma pamietam go za jego swietnosci ale to ze 22 lata temu
bielewa
użytkownik
 
Posty: 102
Na forum od: 24 wrz 2006, 21:21

Postprzez basianek » niedziela, 21 sty 2007, 20:51

A tak w ogóle to po co są te budynki??
Po co jeszcze stoją??
ForzaFerrari! :D
basianek
użytkownik
 
Posty: 961
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Postprzez Barth » wtorek, 23 sty 2007, 14:04

Bo rozbiórka jest zbyt kosztowna. Czekają aż się same rozpadną - jeśli chodzi o Merilanę to chodziła plotka że ktoś chciał to kupić i wykończyć pod biura czy centrum handlowe. Chyba jednak koszt remontu byłby zbyt duży - a k... szkoda bo to niezły projekt był, a i dobrze zrobiony - skoro stoi i sam się nadal nie sypie.
Barth
użytkownik
 
Posty: 459
Na forum od: 10 lis 2006, 16:32

Postprzez ociec » środa, 24 sty 2007, 08:10

W Bielsku oprócz nowych niewykończonych budynków Merilany dobrze widocznych od ul. Kochanowskiego jest jeszcze stara siedziba Merilany na ul. Batorego za Mc Donaldem przy skrzyżowaniu Partyzantów i Michałowicza. Duża niedokończona inwestycja to biurowiec FSMu. Jest jeszcze koła Persa na Dmowskiego opuszczony budynek. Niedaleko jest jeszcze opuszczony zabytkowy budynek z końca XVIII w. pomiędzy Beskidzkim Domem Maklerskim a skrzyżowaniem Stojałowskiego i Dmowskiego.
Ostatnio edytowano czwartek, 25 sty 2007, 07:30 przez ociec, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ociec
użytkownik
 
Posty: 154
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez sekretarz » wtorek, 30 sty 2007, 12:53

Jest jeszcze dawna willa Rosta przy parku Rosta (autobus 3 w kierunku na Komorowice, wysiąść trzeba na przystanku Komorowicka Mostek i się zapytać)
sekretarz
użytkownik
 
Posty: 22
Na forum od: 4 sty 2007, 14:46
Lokalizacja: Biała Śródmieście

Postprzez Multi30 » wtorek, 30 sty 2007, 13:10

No i oczywiście straszy STALOWNIK, ale jest chyba prywatny juz. Na sempołowskiej za przejazdem kolejowym też jest jakiś stary dworek.
Multi30
użytkownik
 
Posty: 22
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości