Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez GP » piątek, 3 lip 2015, 22:54

tren_d napisał(a):Pozdrawiam Panie i Panów przejeżdżających a nie przeprowadzających rowery na rondzie Hulanka. Więcej kultury osobistej jeśli rodzice jej was nie nauczyli.

To jest plaga i kompletnie tego nie rozumiem :(
Ja osobiście zawsze przeprowadzam rower na przejściu dla pieszych i najczęściej ten fakt jest doceniany przez kierowców, gdyż bardzo chętnie mnie przepuszczają, za co im bardzo dziękuję :)

Kulturalne zachowania wyzwalają również kulturalne odruchy...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez tren_d » sobota, 4 lip 2015, 14:59

GP napisał(a):
tren_d napisał(a):Pozdrawiam Panie i Panów przejeżdżających a nie przeprowadzających rowery na rondzie Hulanka. Więcej kultury osobistej jeśli rodzice jej was nie nauczyli.

To jest plaga i kompletnie tego nie rozumiem :(
Ja osobiście zawsze przeprowadzam rower na przejściu dla pieszych i najczęściej ten fakt jest doceniany przez kierowców, gdyż bardzo chętnie mnie przepuszczają, za co im bardzo dziękuję :)

Kulturalne zachowania wyzwalają również kulturalne odruchy...


Więc jak zobaczycie tam przeprowadzających rower to duża szansa że będzie to GP albo tren_d. Może akurat będzie tam przejeżdżać necia55 i pomyśli sobie....oooo to tak wygląda tren_d?
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez janeczek » niedziela, 5 lip 2015, 12:41

A ja uważam, że dla bezpieczeństwa wystarczy sie zatrzymać/zwolnic przed przejściem. Nie będę zsiadał z roweru na każdym przejściu jak droga pusta, musiałbym upaść na głowę.

A teraz czekam na hejt :D
janeczek
użytkownik
 
Posty: 53
Na forum od: 5 sty 2012, 02:37

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Swiatogor » niedziela, 5 lip 2015, 14:32

janeczek napisał(a):A teraz czekam na hejt :D


Spoko; ja też czasami tak robię. Wszystko jest kwestią zdrowego rozsądku. Jak mawiał mój teść: "wódka pita z umiarem, nawet w największej ilości, nie szkodzi". :lol: Ze wszystkim jest podobnie.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez davnbb » niedziela, 5 lip 2015, 15:49

janeczek napisał(a):A ja uważam, że dla bezpieczeństwa wystarczy się zatrzymać/zwolnic przed przejściem. Nie będę zsiadał z roweru na każdym przejściu jak droga pusta, musiałbym upaść na głowę.

Dokładnie tak jest. Przepisy nie nadążają za realiami.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez staszeks » wtorek, 7 lip 2015, 22:08

pozdrowienia dla pani, która wjeżdżajac na rowerze na rondo koło ratusza o godz. 22.50 wymusiła pierwszeństwo
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 9 lip 2015, 14:10

Sytuacja z wczoraj: jadę ul. Michałowicza w dół, przede mną samochód, dojeżdżamy do przejścia dla pieszych na wysokości wyjazdu z Kamińskiego. Z lewej strony ludzi na chodniku czekają na wejście na pasy, samochód przede mną zatrzymuje się, ja za nim a "kierowcy" z naprzeciwka jadą dalej. Przejechały jeszcze 3 samochody zanim piesi mogli wejśc na przejście.
Ludzie czy wy mózgów nie macie ???? Naprawdę tak trudno patrzeć trochę szerzej niż tylko przed znaczek waszego samochodu??? Czy tak cieżko widzieć co dzieje się na pasie naprzeciwko i na poboczu/chodniku ??? Czego uczą na kursach po za sposobem na zdanie egzaminu?

Inna sprawa: ilu pieszych sprawdza czy samochód nie jedzie i czy mogą bezpiecznie wejść na przejście kiedy zapala się zielone światło na przejściu?? 5 czy 10%???
Przecież to są podstawy bezpiecznego poruszania się po drodze/chodniku.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez GrzegorzD » sobota, 11 lip 2015, 21:15

ja w piątek idę chodnikiem obok Partyzantów do roboty i o mało mnie nie potracił rowerzysta. Chodnik drodzy moi to nie droga rowerowa :?

Ciekawe co bybyło jakby we mnie wjechał... Raczej mało który rowerzysta ma OC
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Swiatogor » sobota, 11 lip 2015, 22:23

Ja tam bywam wszystkim. Kierowcą, pieszym, rowerzystą. Zdarza mi się śmigać rowerem po chodniku, bo czasami ulicami się nie da. I co? I nic. Gdy widzę pieszego to zwalniam do jego prędkości. Jeśli zrobi mi miejsce, to grzecznie dziękuję i w 99% słyszę uśmiechnięte „nie ma sprawy! :D ”. I to niezależnie od tego, czy chodnikiem idzie sobie akurat nastolatek, kark, czy starsza pani.

Zwyczajnie: jeśli człowiek człowiekowi człowiekiem, to wszystko działa sprawnie i bez żadnych tarć.

Prawo tu na nic. Zwyczajne ludzkie odruchy załatwiają całą sprawę w wystarczający sposób.

Problem tylko z tymi ludzkimi odruchami. Wszystkiego teraz w bród, lecz ludzkie odruchy to ostatnio towar jakby coraz mniej dostępny.

BTW: dziś zasapał do mnie jakiś koleżka, który z kumplem i jakąś lady urządził sobie spacer środkiem ścieżki rowerowej :)
Czepiał się, że jeździmy tymi rowerami zbyt szybko i oni się stresują :) I co z takimi zrobić? :twisted:
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 13 lip 2015, 14:50

Zawsze rozwalała mnie naklejka typu: http://www.kamienskie.info/wp-content/u ... ebfcbb.jpg


Sytuacja z dzisiaj - droga po za miastem, po za terenem zabudowanym jadę sobie 90, kończy się łuk drogi, podwójna ciągła, z naprzeciwka jedzie osobówka ... po linii wyprzedza mnie jeden motocykl (pan + pani) a za nimi na 3 centralnie między dwa samochody drugi motocykl.

Kochani motocykliści nie wymagajcie od "puszkarzy" rzeczy niemożliwych skoro jeździcie jak debile. Chcecie się zabić polecam rozpędzić się i jebnąć w drzewo a nie mieszać w te wasze plany innych ludzi.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez oliho » wtorek, 14 lip 2015, 20:07

...a z Kustronia tak wyjeżdżam !
gościowi chyba nie bardzo się spodobało to ,że do skrętu na olszówkę i na Partyzantów prowadzi tylko jeden pas.

Obrazek
oliho
użytkownik
 
Posty: 55
Na forum od: 7 lis 2007, 20:15

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez davnbb » wtorek, 21 lip 2015, 18:44

davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 2 sie 2015, 19:44

No ja już straciłem nadzieję że będzie lepiej ...

Znowu Michałowicza jadę w górę, dojeżdżam do przejścia dla pieszych, widzę stoi kobitka i chce przejść to się zatrzymuję aby przeszła. Z góry ciśnie L-ka więc jestem pewny że się zatrzyma ... a gdzie tam, przeleciała przez "zebry" i po temacie. Blachy SCI - dla porządku informacji.

I znowu Michałowicza, tym razem na dole, obok stacji Sta.... Jest jak byk zakaz zawracania. Jedzie motorek L-ka za nim instruktor w samochodzie. Kierunkowskaz w lewo ... i zawracają oba pojazdy. Blachy SB.

Miasteczko Ruchu rowerowego na Błoniach - tatuś na pojeździe z 4 kołkami wozi najmłodsze dziecię z tyłu, ściga się z synem na quadzie z napędem elektrycznym. Może nie wiem ale miasteczko to powstało lata temu aby dzieci nauczyły się przez zabawę poruszania się po drodze, jazdy na rowerze po drodze itd. Tatuś ma to w nosie - jeździ jak dzik, ściga się z młodym, światła znaki inni uczestnicy ruchu nie istnieją. Liczy się zabawa. Przerywa ją tylko wywrotka młodego bo jeździć umie ale hamować już nie bardzo.
A przykład idzie niestety z góry :(
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez bch » wtorek, 4 sie 2015, 10:42

Międzyrzecka i spotkanie z "blondi"
Samochód terenowy jedzie dziwnie - przyspiesza, zwalnia, zjeżdża na boki. Max prędkość 40km/h - w końcu udało mi się wyprzedzić - a za kółkiem - najprawdziwsza blondynka rozmawiająca przez telefon...
Druga sprawa - i to niestety nie jedyny przypadek, na który natrafiłam: rowerzyści na wypasionych rowerach, z ubrankami za parę dobrych setek i brak jakiegokolwiek oświetlenia!
Sama też jeżdżę rowerem, nie mam jakiegoś super hiper pojazdu, ale kurczę, na światłach nie oszczędzam. A tu np: kilka dni temu jedzie sobie mały peletonik, kilku osobników w sportowych wdziankach, a na cały ten skład rowerowy jest jeden komplet świateł - zamykający mrugał czerwonym tyłem, lider na biało - wszyscy w środku byli bez świateł.
Wczoraj podobna sytuacja - jechałam przez Wilkowice już grubo po 20:00, więc szarówka, pierwszy z napotkanych z mozołem pnie się w górę mrugając czerwonym światłem, z ciekawością popatrzyłam w lusterko - pan bez przedniego światła. Za zakrętem minęłam kolejnego "kolarza", który szybciej pokonał wzniesienie - i jakie miał oświetlenie? Oczywiście tylko przód...
Totalne bezmózgowie jak dla mnie. Czy naprawdę wydatek ok 20 pln za najbardziej proste z prostych świateł to aż tak dużo?
bch
nowicjusz
 
Posty: 17
Na forum od: 27 paź 2011, 12:10

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez tren_d » piątek, 11 wrz 2015, 15:58

Typowy objaw buractwa za autem w Bielsku - ręka na godzinie 12-tej, postawiony kołnierz i komóra przy uchu, tym ostatnim słyną turbo leminżyce w stringach.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości