Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez davnbb » niedziela, 29 mar 2015, 15:30

darek-bb napisał(a):Co prawda droga bielsko-żywiec, ale myśle że warte pokazania. I kolejny dowód że kierwocy SZY (bo i takie miało to Audi) nie myślą
https://youtu.be/3MUzHaZPML8

Teraz to dość częsty przypadek - ludzie przyzwyczaili się, że ktoś za nich odłącza przewód.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Colin » niedziela, 29 mar 2015, 15:40

Mam nadzieję, że SZYita stracił prawo jazdy po tym pokazie swoich umiejętności za kółkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=KCJ-mPojjw4
Avatar użytkownika
Colin
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 6 sty 2010, 19:33
Lokalizacja: B-B

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Del_Rey » sobota, 4 kwi 2015, 19:57

Jazda na zakładke :) w Sosnowcu https://www.youtube.com/watch?v=kHR5RKBdwp0
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez banan.eu » niedziela, 5 kwi 2015, 11:26

wczoraj byłem świadkiem pewnej sytuacji przed kościołem na ul NMP

idzie sobie środkiem drogi małżeństwo + dziecko około 6 lat,z dołu najeżdża samochód który używa klaksonu gdyż nie może przejechać .I jaka jest reakcja pana z dzieckiem : ty ch*** c*** p***** j**** (całą sytuacja ma miejsce przed kościołem :mrgreen: )
i tekst iz nie ma miejsca na chodniku(ja na nim byłem ...) pan kierowca prosi grzecznie żeby pan szedł z rodziną na chodnik i dalej słyszy k**** itp
Końcem po wymienia zdań gdy już kierowca tez zaczął puszczać wiązanki pan łaskawie zszedł z drogi jeszcze mamrotać pod nosem ze nie ma miejsca na chodniku i pan kierowca na pewno też tak parkuje

pomijam Święta gdyż nie każdy musi je obchodzić,pomijam kościół ale poziom świadomości ludzi iż środkiem drogi nie chodzimy mnie poraził..duże wzniesienie gdzie trzeba się trochę rozpędzić żeby wyjechać,gdyby trafił na niedoświadczonego kierowce mógł by razem z rodzina skończyć w szpitalu jak nie kostnicy..

stałem chwile i czekałem czy nie trzeba będzie panów rozdzielać i wzywać policji,ogólnie :lol: :shock: :cry:

rejestracja SB,uważam iż niektórym pieszym naprawdę potrzeba zapisać leki lub zamykać w odosobnieniu.
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 5 kwi 2015, 20:20

banan.eu - i tylko dziecka szkoda że ma takich rodziców i wielkie szanse wyrosnąć na podobnych do nich.
ehhhh co z tą Polską ???? co z tymi polakami ??? Czy naprawdę nie potrafimy inaczej - z szacunkiem do siebie nawzajem. Czy to takie trudne umieć zachować się na ulicy ???? Czy tak trudno używać chodnika, wrzucić śmiecia do kosza na śmieci itd itd
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 6 kwi 2015, 14:39

Wracając do tematu: pozdrawiam panią którą miałem okazję wyprzedzać na drodze nr 1 kilka dni temu około godziny 23 na wysokości Czechowic-Dziedzic. Proszę panią o godz. 23 w PL wypada jechać na światłach bo bez nich chyba słabo widać co jest przed samochodem ;) Pomijam że była pani niemal niewidoczna ale tego nie miała pani prawa widzieć.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez tren_d » poniedziałek, 6 kwi 2015, 15:55

Pan Kazimierz napisał(a):Wracając do tematu: pozdrawiam panią którą miałem okazję wyprzedzać na drodze nr 1 kilka dni temu około godziny 23 na wysokości Czechowic-Dziedzic. Proszę panią o godz. 23 w PL wypada jechać na światłach bo bez nich chyba słabo widać co jest przed samochodem ;) Pomijam że była pani niemal niewidoczna ale tego nie miała pani prawa widzieć.


Może wracała od chłopaka i z przejęcia zapomniała włączyć swiatła haha
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez staszeks » wtorek, 7 kwi 2015, 15:42

Może nie bielskie ulice, ale naprawiać zegarek prowadząc mikroautobus ?????
http://www.politnavigator.net/video-ne- ... chasy.html
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez kjs40 » czwartek, 9 kwi 2015, 14:10

Ja ponowię apel do kierowców korzystających z ekspresówki i przypomnę im, że ekspresówka jak nazwa wskazuje nie jest drogą po której jeździmy 60-80 lewym pasem.
Ekodrajwing uprawiamy na prawym pasie proszę państwa.
Zgodnie z kodeksem za taką jazdę grozi mandacik (zapis o jeździe możliwie najbliżej prawej krawędzi jezdni jest tu łamany)
Pamiętajcie, że ludzie maja kamerki rejestrujące i moga wysłać wasze wyczyny na policję i wtedy będzie się trzeba tłumaczyć.

Drugi apel to światła - dzienne nie zastępują świateł mijania i nie służą do oświetlania drogi po zmroku a przeciwmgielne szczególnie tylne wielu stosuje bez sensu. Proszę zgłębić wiedzę w temacie stosowania oświetlenia w zależności od warunków atmosferycznych.
Oczywiście wielu nadal nie wie do czego służą kierunkowskazy i jak zachować się na ruchu okrężnym.


Zwracam szczególną uwagę na to aby nie wyprzedzać na przejściu dla pieszych kiedy ktoś ustępuje pieszyn pierwszeństwa.
Kiedyś rozpędzony autobus PKS na Warszawskiej zdmuchnął ludzi na maskę mojego bolidu.
Cud, że nikomu nic się nie stało. Pomijam to, że miał czerwone....

A no i jeszcze jedno spostrzeżenie - notorycznie skrzyżowanie cieszyńskiej z wapienicką jest miejscem gdzie ktoś jadący Cieszyńską na Bielsko wali na czerwonym. Podobnie na skrzyżowaniu Ciesyńskiej z Regera. Zastanawia mmnie czy to ludzie tak mają czy sygnalizacja działa nieprawidłowo?
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 9 kwi 2015, 21:24

Jakiś oszołom pewnie podciągnie to pod seksizm ale cóż taki numer widziałem pierwszy raz w życiu na drodze.
"Pozdrawiam" panią która śmigała dziś ulicą Cieszyńską jakoś lekko po 17 chyba Corsą. Wiem że chce pani sprzedać swój samochód ale litości naklejanie kartki A4 na przednią szybę z tą informacją i jeżdżenie z nią jest bardzo NIEBEZPIECZNE. Kobieto zacznij myśleć !!!

Czy prawo jazdy daję teraz do płatków śniadaniowych czy naprawdę mamy tak zidiociałe społeczeństwo ???
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez tren_d » piątek, 10 kwi 2015, 16:02

kjs40 napisał(a):Ja ponowię apel do kierowców korzystających z ekspresówki i przypomnę im, że ekspresówka jak nazwa wskazuje nie jest drogą po której jeździmy 60-80 lewym pasem.
Ekodrajwing uprawiamy na prawym pasie proszę państwa.
Zgodnie z kodeksem za taką jazdę grozi mandacik (zapis o jeździe możliwie najbliżej prawej krawędzi jezdni jest tu łamany)
Pamiętajcie, że ludzie maja kamerki rejestrujące i moga wysłać wasze wyczyny na policję i wtedy będzie się trzeba tłumaczyć.

Drugi apel to światła - dzienne nie zastępują świateł mijania i nie służą do oświetlania drogi po zmroku a przeciwmgielne szczególnie tylne wielu stosuje bez sensu. Proszę zgłębić wiedzę w temacie stosowania oświetlenia w zależności od warunków atmosferycznych.
Oczywiście wielu nadal nie wie do czego służą kierunkowskazy i jak zachować się na ruchu okrężnym.


Zwracam szczególną uwagę na to aby nie wyprzedzać na przejściu dla pieszych kiedy ktoś ustępuje pieszyn pierwszeństwa.
Kiedyś rozpędzony autobus PKS na Warszawskiej zdmuchnął ludzi na maskę mojego bolidu.
Cud, że nikomu nic się nie stało. Pomijam to, że miał czerwone....

A no i jeszcze jedno spostrzeżenie - notorycznie skrzyżowanie cieszyńskiej z wapienicką jest miejscem gdzie ktoś jadący Cieszyńską na Bielsko wali na czerwonym. Podobnie na skrzyżowaniu Ciesyńskiej z Regera. Zastanawia mmnie czy to ludzie tak mają czy sygnalizacja działa nieprawidłowo?


Nie bądź śmieszny, ktoś kto jedzie 80 km/h po lewym pasie ma prawo jechać - może po prostu wyprzedza z taką prędkością.
Szczytem buractwa i chamstwa jest natomiast trzymanie się "dupy" na lewym pasie przez "narwaną szarańczę ze słomą w butach" którym się śpieszy bo "Pan i władca" musi dalej pędzić. Szczytem chamstwa i buractwa jest mruganie światłami z tyłu co jest oczywiście jeśli się nie mylę wykroczeniem. Proponuję trochę cierpliwości jadąc lewym pasem.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez YoShi » piątek, 10 kwi 2015, 17:57

Wyprzedzac kogoś, a jechac lewym, to dwie różne sprawy. Dzis jechałem Iveco z blokada prawym pasem 90/h. Na lewym od okolic macro jakies 100 m przede mną wjechał z podobną predkoscia Zafira SCI w kierunku na Cieszyn. Chyba z 40 samochodów, albo lepiej wyprzedzala go z prawej, aż dopiero przed Skoczowem jakiś uparty siadl mu na dupe i tak długo trąbil, aż oszołom zjechal, by za moment znów ustawić sie na lewym. W ktorym momencie zwolnil , tak ze sie z nim zrównałem i widzę kolesia z 30 lat, co by wskazywalo, ze teoretycznie powinien mózgu używać. Ale jednak nie.
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez tren_d » piątek, 10 kwi 2015, 18:41

YoShi napisał(a):Wyprzedzac kogoś, a jechac lewym, to dwie różne sprawy. Dzis jechałem Iveco z blokada prawym pasem 90/h. Na lewym od okolic macro jakies 100 m przede mną wjechał z podobną predkoscia Zafira SCI w kierunku na Cieszyn. Chyba z 40 samochodów, albo lepiej wyprzedzala go z prawej, aż dopiero przed Skoczowem jakiś uparty siadl mu na dupe i tak długo trąbil, aż oszołom zjechal, by za moment znów ustawić sie na lewym. W ktorym momencie zwolnil , tak ze sie z nim zrównałem i widzę kolesia z 30 lat, co by wskazywalo, ze teoretycznie powinien mózgu używać. Ale jednak nie.


to prawda co piszesz, ale nikt nie powinien mieć pretensji do kogoś kto np. wolno wyprzedza inne auto na prawym pasie? Ma prawo wyprzedzać? Ma prawo. Siadanie na dupie takiemu autu to szczyt chamstwa i buractwa, a poza tym zwykłe stwarzanie niebezpieczeństwa. Ludzie zachowujcie odpowiednią odległość pomiędzy poprzedzającym autem a wami - czy to jesteście na prawym czy lewym pasie. Poza tym trąbienie i oślepianie z tyłu to też szczyt buractwa i chamstwa. NIkt lewym pasem nie zamierza jechać z taką prędkością jaką wy jedziecie bo się "wielkim paniskom" śpieszy! Opamiętać się! Ostatnio zdarzyło mi się często jeździć do Cieszyna. Notorycznie było że ja np. wyprzedzam jadąc 110 na lewym pasie a tu mi na dupie wisi auto, w dodatku mrugając światłami - szczyt buractwa i chamstwa. BEZPIECZEŃSTWO JAZDY A ODLEGŁOŚĆ POMIĘDZY POPRZEDZAJĄCYM POJAZDEM - CZŁOWIEK Z PODSTAWOWYM WYKSZTAŁCENIEM MA TEGO ŚWIADOMOŚĆ. Nie mam zamiaru przyśpieszać na lewym pasie bo "wielkim paniskom" się do jasnej cholery śpieszy!!!!!
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez YoShi » piątek, 10 kwi 2015, 19:41

Ja akurat mam w nosie tych migających. Jadac 90 ciężko wyprzedzić tira w dwie sekundy.Wiadomo, ze nie wjeżdżam na lewy pod jadącego szybko na lewym pasie, ale tez nie dumam pól godz by sie zebrać na wyprzedzanie. Pewien szeryf Eclasse chcial mnie pouczyć i to w sytuacji kiedy calkiem szybko kogoś wyprzedzilem, a on nawet nie dojechał mi do tylka. Zjechal na prawy i dal po hamulcach. W ostatniej chwili uciekl na pobocze, bo brakło mu mocy na odejscie, gdy zobaczyl, ze z mojej strony nie ma reakcji. Kamerka dwa razy mi tyłek uratowala i w tym przypadku tez by sie tak stalo. Ale chyba szkoda bylo mu nowego merca bić.
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez GP » sobota, 11 kwi 2015, 20:08

YoShi napisał(a):Chyba z 40 samochodów, albo lepiej wyprzedzala go z prawej, aż dopiero przed Skoczowem jakiś uparty siadl mu na dupe i tak długo trąbil, aż oszołom zjechal, by za moment znów ustawić sie na lewym. W ktorym momencie zwolnil , tak ze sie z nim zrównałem i widzę kolesia z 30 lat, co by wskazywalo, ze teoretycznie powinien mózgu używać. Ale jednak nie.

Za długo na emigracji pewnie ;)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron