Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez davnbb » niedziela, 19 paź 2014, 18:35

Pan Kazimierz napisał(a):Wobec tego pytanie: czego teraz uczą na kursach skoro ludzie jeżdżą w ten sposób???? Strach ...

Uczą jak zdać egzamin a nie uczą jak jeździć....
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 19 paź 2014, 19:22

davnbb napisał(a):Uczą jak zdać egzamin a nie uczą jak jeździć....


Kurcze zawsze uczyli jak zdać egzamin (tyczka w tym miejscu to pełny skręt itd) ale mam wrażenie że coraz więcej debil... na drogach. Czyżby łatwa dostępność samochodów potęguje takie wrażenie?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez staszeks » wtorek, 21 paź 2014, 15:02

Czego teraz uczą albo nie uczą?
Teraz uczą - masz więcej grosza niż inny to możesz z nim zrobić co zechcesz.
to przenosi się na inne dziedziny życia (w tym na drogi)

a zaczyna się w najniższych klasach szkoły ( to dziecko musi mieć promocję bo tatuś sponsoruje szkołę) albo jeszcze prędzej.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 21 paź 2014, 17:17

staszeks napisał(a):Teraz uczą - masz więcej grosza niż inny to możesz z nim zrobić co zechcesz.
to przenosi się na inne dziedziny życia (w tym na drogi)

a zaczyna się w najniższych klasach szkoły ( to dziecko musi mieć promocję bo tatuś sponsoruje szkołę) albo jeszcze prędzej.


Masz rację staszku. Ostatnio słyszałem np że obecnie w klubach sportowych w drużynach (dziecięcych) trampkarskich to nie umiejętności decydują o wystawieniu chłopaka do drużyny na mecz a układy, znajomości itd. Do czego to jest k.... podobne aby młodych chłopaków od małego uczyć takich rzeczy. A sport niby ma wychowywać ...
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez sweeper » wtorek, 21 paź 2014, 17:39

Pan Kazimierz napisał(a):Masz rację staszku. Ostatnio słyszałem np że obecnie w klubach sportowych w drużynach (dziecięcych) trampkarskich to nie umiejętności decydują o wystawieniu chłopaka do drużyny na mecz a układy, znajomości itd...

nazwę klubu poproszę
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez staszeks » wtorek, 21 paź 2014, 18:32

Pan Kazimierz napisał(a):
staszeks napisał(a):Teraz uczą - masz więcej grosza niż inny to możesz z nim zrobić co zechcesz.
to przenosi się na inne dziedziny życia (w tym na drogi)

a zaczyna się w najniższych klasach szkoły ( to dziecko musi mieć promocję bo tatuś sponsoruje szkołę) albo jeszcze prędzej.


Masz rację staszku. Ostatnio słyszałem np że obecnie w klubach sportowych w drużynach (dziecięcych) trampkarskich to nie umiejętności decydują o wystawieniu chłopaka do drużyny na mecz a układy, znajomości itd. Do czego to jest k.... podobne aby młodych chłopaków od małego uczyć takich rzeczy. A sport niby ma wychowywać ...

Może trochę generalizowałem ale w tym właśnie kierunku to zmierza.
Nie wiem jak jest w klubach sportowych, ale wiem, że w szkołach prywatnych takie zjawisko można zaobserwować.
P.S.
Już po napisaniu powyższego posty usłyszałem opowieść jak to uczeń chyba pierwszej klasy gimnazjum w odpowiedzi na
zwróconą uwagę potrafił wstać i zwrócić się do nauczycielki słowami :pani jeszcze nie wie kim jest mój ojciec.
(a tatuś faktycznie jest - powiedziano mi kim jest ale nie podano nazwiska a w tym wypadku to mało do identyfikacji)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 28 paź 2014, 11:35

Ronda turbinowe - kolejne pole do popisu dla niedouczonych kierowców.
Np. rondo PCK-Sempołowskiej - nagminna jazda lewym pasem na PCK, zmiana pasa na rondzie (chyba nawet niezauważona przez kierowcę oczywiście bez sygnalizowania) i siup wyjazd z ronda prawym pasem na nowy most. Masakra jakaś co ludzie tam robią. Przypadek zaobserwowany kilka razy z rzędu :(

Radzę uważać :(
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez darek-bb » wtorek, 28 paź 2014, 15:09

Pan Kazimierz napisał(a):Ronda turbinowe - kolejne pole do popisu dla niedouczonych kierowców.
Np. rondo PCK-Sempołowskiej - nagminna jazda lewym pasem na PCK, zmiana pasa na rondzie (chyba nawet niezauważona przez kierowcę oczywiście bez sygnalizowania) i siup wyjazd z ronda prawym pasem na nowy most. Masakra jakaś co ludzie tam robią. Przypadek zaobserwowany kilka razy z rzędu :(

Radzę uważać :(

Norma, jak ma ktoś w samochodzie do naprawy bok to wystarczy tam się pokrecić kilka - kilkanaście minut. Po cześci jest to spowodowane geometrią ronda która ma spowalniać ruch a ze względu 2 pasy można to "oszukać" np wieczorami jak jest mały ruch jeżdżąc po krawęznikach, i niektórzy tak robią. Nie mówiąc jak "fajnie" tamtędy się przejeżdza autobusami jest dosłownie na styk i to trzeba jechać 10-15 km/h
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez tren_d » piątek, 19 gru 2014, 19:55

Pozdrawiam mądrali rozmawiających przez komórkę podczas jazdy przez centrum miasta. Gdzie tak się śpieszycie?
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez staszeks » sobota, 20 gru 2014, 23:55

tren_d napisał(a):Pozdrawiam mądrali rozmawiających przez komórkę podczas jazdy przez centrum miasta. Gdzie tak się śpieszycie?

Oni własnie pytają znajomych przez komórkę jak trafić na cmentarz.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 22 gru 2014, 00:20

Ciekawe, jaki mandat dostał za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze i ile punktów.
W Uwaga Pirat,wnerwiajacy lektor by powiedzial, ze 300 zł i 6 pkt i dorzucił jakąś ciętą ripistę o ostudzeniu głowy, czy coś innego w ten deseń.
Człowiek, jest człowiek, nawet Policjant nie jest idealny.

http://www.rmf24.pl/foto/zdjecie,iId,16 ... ad-image-0
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez staszeks » czwartek, 1 sty 2015, 16:14

Co prawda nie o poleskiej kulturze ale nie chcę zakładać nowego wątku, a tem materiał ,wydaje mi się,
nie powinien umknąć uwadze naszych kierowców.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/potraci ... hala/9vt4d
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez tren_d » czwartek, 8 sty 2015, 16:45

Ręka na godzinie dwunastej, telefon przy uchu, chamskie mruganie światłami bo się śpieszy burakom, trzymanie się "dupy" poprzedzającego pojazdu a w radiu muzyka "homogenizowana" - szczyt prowincjonalnego buractwa.

Przedwczoraj po 20-tej jechałem sobie Żywiecką wyjeżdżając z Bielska - jakiś burak z rejestracją wiadomą - nowy model BMW terenowy trzymał mi się "dupy" - ja uruchomiłem tylne wycieraczki - buraka to tak rozsierdziło że wyprzedzając mnie o mało mnie nie zachaczył. Ot typowe buractwo z wiadomą rejestracją. A pomyśleć ilu takich "zj****ych" typów jeździ po drogach.
Ostatnio edytowano czwartek, 8 sty 2015, 20:00 przez GP, łącznie edytowano 1 raz
Powód: ...zjechanych ;)
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez Prima50 » sobota, 10 sty 2015, 10:26

Myślę, że nie ma potrzeby zakładać nowego tematu...

Zauważyliście, że Droga Wojewódzka 942 zmieniła przebieg? Wcześniej była przedłużeniem DK 1 przez ul. Warszawską - 3 maja - Partyzantów. Aktualnie zaczyna się przy węźle S1 w Wapienicy i leci Międzyrzecka - Cieszyńska - Andersa - Partyzantów. Co o tym sądzicie? Będzie to ważne w kontekście odciążenia centrum, ewentualnie jakiś pierwszy krok w kierunku zamknięcia 3 maja, Partyzantów w ciągu np. od Piastowskiej do Michałowicza?
Prima50
użytkownik
 
Posty: 315
Na forum od: 8 wrz 2007, 20:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Postprzez darek-bb » sobota, 10 sty 2015, 11:37

Prima50 napisał(a):Myślę, że nie ma potrzeby zakładać nowego tematu...

Zauważyliście, że Droga Wojewódzka 942 zmieniła przebieg? Wcześniej była przedłużeniem DK 1 przez ul. Warszawską - 3 maja - Partyzantów. Aktualnie zaczyna się przy węźle S1 w Wapienicy i leci Międzyrzecka - Cieszyńska - Andersa - Partyzantów. Co o tym sądzicie? Będzie to ważne w kontekście odciążenia centrum, ewentualnie jakiś pierwszy krok w kierunku zamknięcia 3 maja, Partyzantów w ciągu np. od Piastowskiej do Michałowicza?

Ma to związek tylko i wyłacznie z tym, że nie było innego sposobu żeby uzyskać z UE dofinansowanie na przebudowę Cieszyńskiej i Międzyrzeckiej.
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości