Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kultura na bielskich drogach a raczej antykultura!

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez darek-bb » wtorek, 28 kwi 2009, 16:46

lupus napisał(a):można zauwazyc patrol drogowki stojacy na poczatku przystanku autobusowego, zwykle spisujacych jakiegos kolesia, mysle, ze czekaja wlasnie na takich co nie zatrzymuja sie na stopie ;)

Sami nie mają prawa stać w tej zatoce, ale to szczegół ;)
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ojciecbb » wtorek, 28 kwi 2009, 17:12

MADE IN HUNGARY napisał(a):
lupus napisał(a):można zauwazyc patrol drogowki stojacy na poczatku przystanku autobusowego, zwykle spisujacych jakiegos kolesia, mysle, ze czekaja wlasnie na takich co nie zatrzymuja sie na stopie ;)

Sami nie mają prawa stać w tej zatoce, ale to szczegół ;)

Mają.
ojciecbb
użytkownik
 
Posty: 117
Na forum od: 11 lis 2007, 16:42

Postprzez darek-bb » wtorek, 28 kwi 2009, 17:32

Nie zostało to ściśle określone. A zatoka to miejsce dla autobusów.
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ojciecbb » wtorek, 28 kwi 2009, 21:49

Jest ściśle określone. Trzeba sobie rozporządzenia czytać.
ojciecbb
użytkownik
 
Posty: 117
Na forum od: 11 lis 2007, 16:42

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 29 kwi 2009, 06:18

sweeper napisał(a):a ja pamiętam kiedyś taką sytuację na Stojałowskiego - prawym pasem przede mną jechał sobie jakiś tam gość polonezem
z lewego szybki Pan stwierdził, że przed światłami wciśnie się jeszcze przez poldka
oczywiście miejsca już nie było więc odbyło się trąbienie (szybki Pan) oraz pisk opon (poldek)
jakież było moje zdziwienie kiedy kierowca poldka wysiadł na skrzyżowaniu z samochodu, wyciągnął gumową pałę i podszedł do szybkiego Pana
ten na szczęście w ostatniej chwili zamknął drzwi więc kierowca poldka nie wytargał gościa z samochodu ale pałą zdzielił mu drzwi :)

a drugie zdarzenie to jak stałem na przystanku - do świateł podjechał samochodu X, pasażer uchylił okno i wyrzucił na drogę wypaloną fajkę
zanim zatrzymał się samochód Y z którego wysiadł dość potężny gość, podszedł do samochodu X, wyciągnął pasażera siłą i kazał mu to zbierać ;)

być może takie praktyczne metody egzekwowania przepisów coś zmienią ;)
inna sprawa, że jazda staje się coraz bardziej uciążliwa a to może powodować wzrost ciśnienia

Niestety ale czasem jest to jedyne rozsądne rozwiązanie żeby nauczyć co niektórych kultury.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez jigoku » środa, 29 kwi 2009, 07:28

Niestety na niektórych nie ma innej rady. Też miałem przypadek, że jeden "sportowy kierowca", upodobał sobie rozpędzanie swojego auta i hamowanie z piskiem opon na żyletki za poprzedzającym go autem - co jak widziałem bardzo go bawiło (zanim doszedł do mnie zrobił to kilku innym kierowcom). Dopiero delikatne "klepnięcie w potylicę" przez otwarte okno jego auta sprawiło, że z pana powietrze uszło, kozaczyć przestał, jego żona strasznie mnie przepraszała a pan potem karnie 50siąteczką sunął przez miasto aż miło było patrzeć na to jaki porządny z niego kierowca:). Witać takie podejście dydaktyczne bywa czasem baaardzo skuteczne;)
jigoku
użytkownik
 
Posty: 65
Na forum od: 13 wrz 2006, 06:55

Postprzez Ronja » środa, 29 kwi 2009, 07:53

Takie zachowanie jakie wychowanie. Chowamy dzieci na cwaniaków, bo takim łatwiej i bezstresowo przejść przez życie, zamiast uczyć własnym przykładem uprzejmości, cierpliwości i poszanowania przepisów.
Mamusia przebiega z dzieckiem na "czerwonym", albo poza przejściem, bo "jak nic nie jedzie to można". Tatuś pokonuje miasto na wyścigi klnąc na "przepisowych" kierowców, bo "blokują ruch". Potem stają przed sklepem na miejscu dla inwalidy, bo "jeszcze nigdy nie widzieli inwalidy". A jak zdarza im się podziękować awaryjnymi, za "marginesik" na podwójnej ciągłej to uważają się za kulturalnych. Dziecko obserwuje takie zachowani, przyjmuje to za normę i powiela.
Uczciwy i uprzejmy to frajer. Cóż takie czasy.
Ronja
użytkownik
 
Posty: 214
Na forum od: 10 lut 2008, 19:35

Postprzez GeN » środa, 29 kwi 2009, 10:19

Wczoraj, pod sklepem "Czantoria", widziałem jednego takiego miszcza. Zaparkował na miejscu dla inwalidy, zapewne na chwilę. Ale to było mu mało. Więc aby zwrócić powszechną uwagę na ten wyczyn robił to jeszcze w sposób... hm, ekstrawagancki. Otóż samochód (jakiś złom marki Rover) stał z włączonym silnikiem (i światłami, choć zapewne istniał tu bezpośredni związek), tyle że nie dla klimatyzacji, bowiem miał opuszczone szyby, raczej żeby lepiej propagowało "umc-umc-umc", co było o tyle potrzebne, że kierowca stał sobie obok samochodu i zaciągał się dumnie papierosem. I wszyscy wokoło mogli sobie podziwiać owego młodzieńca w pełnej krasie, żeby nikt przypadkiem nie pomylił go z jakimś inwalidą. Ot i wiocha w całej okazałości.
Ostatnio edytowano środa, 29 kwi 2009, 11:46 przez GeN, łącznie edytowano 1 raz
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Krzysztof » środa, 29 kwi 2009, 12:10

Już kiedyś pisaliśmy na temat jełopów udających inwalidów. Teraz jest uproszczona sprawa każdy posiada telefon z aparatem. Małe zdjęcie, krótki filmik i można zamieścić na stronie internetowej http://akcjareakcja.blox.pl/html. Bądź przyłączyć się do akcji http://cia.bzzz.net/akcja_w_obronie_niepelnosprawnych.
Może coś poskutkuje w jakimś nieznacznym stopniu, ale coś trzeba zrobić. Ale prawda jest taka, z chamstwem mamy coraz więcej do czynienia na naszych ulicach i nie tylko.
Poprawnych zachowań poszczególnych ludzi nie sposób wpoić na kursach nauki jazdy.
Co do używania klaksonu na naszych ulicach. Jakoś nie przyjął się jako sygnał pozdrowienia, raczej większość kojarzy go z wyrażeniem krzyku czy zwyczajowo "spieprzaj dziadu". Dzisiaj też nerwowo drgnąłem gdy ktoś na mnie t rąbnął na ulicy. Już miałem w myślach rzut ciężkim młotem w tamtym kierunku. A to tylko kumpel mnie pozdrawiał :-))).
Krzysztof
użytkownik
 
Posty: 863
Na forum od: 16 lut 2007, 06:20

Postprzez sky » środa, 29 kwi 2009, 12:55

Dobrze że bielsko to nie KRK.

Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 29 kwi 2009, 13:14 przez sky, łącznie edytowano 1 raz
Wszyscy wielcy odeszli dwudziestego trzeciego dnia jakiegos miesiaca,dwudziesty trzeci to dobry dzien na smierc..
sky
użytkownik
 
Posty: 271
Na forum od: 29 kwi 2009, 08:21

Postprzez ppiotr » czwartek, 21 maja 2009, 22:15

iwett81 napisał(a):
lupus napisał(a):Generalnie w Bielsku nie jest tak zle, moim zdaniem najgorszymi kierowcami sa Ci z rejestracja SZY.

zgadzam się z tym też to już dawno zauważyłam, nie wiem czemu ale zawsze jak ktoś zrobi coś nie tak to zwykle jest to rejestracja SZY

Faktycznie coś w tym jest. Zwróciłem uwagę na to po przeczytaniu tego posta i faktycznie duża część to z blachami SZYbownika
ppiotr
użytkownik
 
Posty: 553
Na forum od: 10 kwi 2007, 22:22

Postprzez GeN » piątek, 22 maja 2009, 07:47

No... muszę się przyłączyć. Co widzę jakiegoś szczególnego mutanta na drodze, to w większości wypadków SZY ma tablicy. Zjawisko obserwowane od pewnego czasu, a ostatnio jakby przybierające na sile.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Del_Rey » piątek, 22 maja 2009, 08:26

To tak jak z szczekającym psem.Nie przeszkadzało mi to i nie reagowałem, dopoki ktoś nie powiedział,że go wnerwia.I teraz cały czas go faktycznie słyszę i SZY widzę:) Wczoraj na Żywieckiej jechało Cinque 700- bo pyrczał niemiłosiernie.Na dwójce chyba zasuwał,załadowane 3 odbrzymimi babami i jednym dziadkiem za sterami.Baby to aż na szybach siedziały.Chyba jakieś siatki posrodku,albo cos.Gosć ciął 40 km/h (rozumiem,bo światła itd, mógł sie pogubić), bez kierunkowskazów zmieniał pasy, bo pewnie myslał,że przy tym speedzie go nikt nie dojdzie.W pewnym momencie wali sie na mnie, na prawo, to mu trąbie.Ale kulturalnie, bez gestów, tylko z usmieszkiem,by się zastanowił, co czyni.A tu baba w chustce na głowie,wzrok na mnie, myslałem,że tylko machała zfrustrowana, ale za kilka sekund to samo i to był... palec środkowy :D
Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2009, 08:27 przez Del_Rey, łącznie edytowano 1 raz
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez kipi » piątek, 22 maja 2009, 09:17

Panowie i Panie nie wszyscy powinni (w myśl równości) miec prawo jazdy. Jeśli ktoś nie ma predyspozycji to nie powinien jeździć bo nawet jadąc 40km.h stanowi zagrożenie dla ruchu!
Ja preferuje styl jazdy dynamiczny - dynamiczny ale nie piracki. Jak jam jechac jadę, jak stać stoję i tyle albo aż tyle. Krew mnie zalewa jak jadąc przedemna auto zatrzymuje się 2 metry od skrzyżowania i usiłuje włączyć się do ruchu!!!! Kolejny przypadek skrzyżowanie Dmowskiego-Stojałowskiego, skręt w kierunku kościoła. Kobieta mając pas dojazdowy do włączania do ruchu wolny staje zaraz za pasami i czeka czeka czeka choć mogłaby 10 razy już przejechać, ale już pomijając to - podjechałaby dalej niech ci sprawniejsi ja wyprzedzą i włączą się szybciej a ona niech czeka. Ale NIE tak PANI woli stać zaraz na skręcie i ani ona nie przejedzie ani nikt za nią! SKANDAL! Kolejka samochodów do skrętu w prawo ciągnie się aż pod Czantorie. Ludzie........... to woła o pomstę do nieba. Nie wspominam że rejestrajcje na SZ nie powinny jeździć. Brak kierunkowskazu przy zmianie pasa ruchu to juz katastrofa. Mam już dośc w ruchu kobiet które albo gadają przez telefon albo trzyma kierownice lewą ręką a drugą usiłuje odkręcić jakąś tubke (ciekawe co to za tubka?????). Dobrze że choć jeszcze przez miesiąc Barlickiego będzie zamknięta a szkoda że nie na zawsze. Na tym skrzyżowaniu nagminne jest że kierowcy wyjeżdzający z Barlickiego dzięki niefrasobliwości uprzejmych kierowców ich puszczających tarasują całą drogę bo chcą wjechać na pas do skrętu w kierunku pl. Żwirki i Wigury. Pisząc niefrasobliwość kierowców uprzejmych mam na myśli fakt że skoro kierowca-niefrasobliwiec widzi (a powinien widzieć i się rozglądać) że pas do skrętu w lewo jest zajęty nie powinien puszczać i doprowadzać do takich sytuacji. Korek od razu tworzy się przynajmniej do mostu nad Białą. O jeździe 40km/h lewym pasem już nie wspomnę bo, ech... Szkoda gadać. Jak ktoś się boi jeździć niech nie jeździ, jeśli nie umie niech się doszkoli. Pamiętam jak dzisiaj instruktor cały czas od pierwszego wyjazdu maluchem na miasto powtarzał mi: JAZDA DYNAMICZNA, JAZDA DYNAMICZNA.
Ile razy chcę skręcić do siebie na parking to sie nie da bo jakiś koziołek-matołek tarasuje wjazd żeby nikt mu się nie wcisłął choć jeśli nie ma zjazdu ze skrzyżowania to nie powinien na nie wjeżdzać, prawda ? I jeszcze jak bije mu brawo za pomysłowośc jeszcze się oburza!
Inny zaś skręcając w lewo nie pomyśli że ktoś może chcieć go wyminąć i skręca w lewo spod prawego krawężnika. Sami się korkujemy sami i sami się topimy we własnym sosie.
Mamy sygnalizację kretyńsko ustawioną powodującą że na wielu skrzyżowaniach przejadą 3 auta i czerwone. I jak widzę że (stojąc któryś w kolejce)jest zielone część aut ruszyła a przedemną jakiś ŻENTELMEN dopiero wrzuca bieg to krew mnie zalewa. Część ruchu możemy sami suprawnić ale trzeba patrzeć, patrzeć i widzieć że jak jest pomarańczowe to włączamy bieg a nie czekamy z tym aż ruszy ten przed nami. Ludzie nie piszcie takich bzdur o piratach i chamstwie bo wiele z tych rzeczy jest uzasadniona (i nie chodzi tu o prędkość bo jak ją rozwinąć w takich korkach).

Panu z Poldka życzę aby trafił na takiego samego jak on który pokaże mu miejsce w szeregu. Jeśli jesteś zawalidrogą to bądz ale z tego wszyskiego złego pozwól się innym wyprzedzić i dodatkowo nie utrudniaj ruchu.
Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2009, 09:26 przez kipi, łącznie edytowano 1 raz
kipi
nowicjusz
 
Posty: 14
Na forum od: 22 maja 2009, 09:00

Postprzez oliho » niedziela, 31 maja 2009, 12:31

nie żebym pakował wszystkich z pod znaku "SZY" do jednego worka ,ale jak widzę TAKIEGO WIEŚNIAKA to aż krew mnie zalewa !
4 miejsca ten pajac zajmował !
Obrazek
oliho
użytkownik
 
Posty: 55
Na forum od: 7 lis 2007, 20:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron