Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

WOŚP- w B-B

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez man » czwartek, 16 gru 2010, 10:42

Pan Kazimierz napisał(a):trzeba mieć jaja żeby ruszyć ten naród w środku zimy do działania

nie jaja tylko kasę i znajomości, poza tym po co ruszać naród skoro z zebranych w 2009 - 36 mln zł
- 3 mln idzie na Przystanek Woodstock
- 2 mln na WOŚP
- 2 mln zł na wypłaty
- 1 mln na tzw. usługi obce
że o 2 mercedesach nie wspomnę
czyli koszty to prawie 25% - więc chyba rzeczywiście trzeba mieć jaja żeby tak oszukiwać ludzi
http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf

ale nie o tym mowa tylko o BB
sugerujecie, że miasto powinno z naszych podatków sfinansować organizację WOŚP - przecież to byłoby już okradanie naszego miejskiego budżetu
O ile rozumiem sytuację, że gdy ktoś swoje własne pieniądze wrzuca do puszki, to liczy się z tym, że prawie 25% idzie na mercedesa, ale kasa z podatków ma iść na dziurawą drogę, czy nawet na stadion miejski, a nie pośrednio na mercedesa Owsiaka ..........

skoro WOŚP chce imprezy w BB to niech inwestuje swoje pieniądze
obawiam się jednak, że koszty wtedy przekroczyły by zyski - stąd trwają intensywne poszukiwania jelenia, który zapłaci za światełko do nieba w BB i koncert

rozumiem, że bcf studio nic w tej sytuacji nie zarobi i chyba stąd ten post ?
spokojnie - imprezę zrobi jak w ubiegłym roku Gemini i RudeBoy - pierwszym wzrosną obroty i PR, drugim sprzedaż piwa

i tylko smutne jest w tym to, że ze szczytnej idei zrobił się po prostu zwykły biznes
Ostatnio edytowano czwartek, 16 gru 2010, 10:46 przez man, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez pozzy » czwartek, 16 gru 2010, 10:59

Myślę że impreza powinna być zorganizowana ze środków łączonych, czyli częściowo miasta a częściowo prywatnych firm i reklamodawców( na pewno byliby chętni). Trochę martwe to miasto będzie i potwierdzi się to co mówi moja żona ( nie bielszczanka) TO MIASTO TO DZIURA.- TU NIC SIĘ NIE DZIEJE. Koncert nawet najbardziej amatorski zawsze przyciągał trochę ludzi. A co do szlachetnego CARITASU to bardzo dziękuję ale nie mam ochoty żeby moja kasa trafiła do jakiejś ultrakatolickiej rodzinie- bo właśnie według takiego klucza jest przyznawana, czyli jak ktoś jest w ogromnej potrzebie ale nie chodzi do kościółka albo nie przyjmuje klechy po kolędzie to nie ma na co liczyć. W Dup...e mam taką organizację!!!!
<<KTOKOLWIEK BIERZE MIECZ- ZGINIE OD MIECZA, A KTOKOLWIEK NIE BIERZE MIECZA ALBO Z RĄK GO WYPUSZCZA- UMRZE NA KRZYŻU>>
Avatar użytkownika
pozzy
użytkownik
 
Posty: 38
Na forum od: 17 gru 2006, 16:58

Postprzez danielstrefa » czwartek, 16 gru 2010, 11:05

man napisał(a):rozumiem, że bcf studio nic w tej sytuacji nie zarobi i chyba stąd ten post ?
spokojnie - imprezę zrobi jak w ubiegłym roku Gemini i RudeBoy - pierwszym wzrosną obroty i PR, drugim sprzedaż piwa

BCF Studio niestety nie posiada takiego zaplecza technicznego na dzień dzisiejszy.
Natomiast robiliśmy dla WOŚP mniejsze sztuki I innych . I nie patrzyliśmy przez pryzmat polityki oraz innych chorych poglądów...
Niestety trzeba mieć jaja nie wydmuszki...
danielstrefa
użytkownik
 
Posty: 84
Na forum od: 6 gru 2009, 09:35
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez zuo » czwartek, 16 gru 2010, 11:27

man napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):trzeba mieć jaja żeby ruszyć ten naród w środku zimy do działania

nie jaja tylko kasę i znajomości, poza tym po co ruszać naród skoro z zebranych w 2009 - 36 mln zł
- 3 mln idzie na Przystanek Woodstock
- 2 mln na WOŚP
- 2 mln zł na wypłaty
- 1 mln na tzw. usługi obce
że o 2 mercedesach nie wspomnę
czyli koszty to prawie 25% - więc chyba rzeczywiście trzeba mieć jaja żeby tak oszukiwać ludzi
http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf

A jakzes to wyliczył? Bo ja widze to:
a) Przychody z XVII finału z wpłat pieniężnych : 42.191.283,90
b) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych : 7.841.055,69
c) Przychody z 1% podatku 4.473.931,18



- wydatki na zaopatrzenie placówek służby zdrowia i grup ratownictwa,
hospicja i pomoc indywidualną 26.176.505,13
- wydatki na Program Powszechnych Przesiewowych
Badań Słuchu u Noworodków 2.695.422,33
- Program Infant Flow 82.664,38
- Program leczenia cukrzycy pompami insulinowymi 38.988,59
- wydatki na szkolenia medyczne i ośrodek wolontariatu 2.365.318,21
- wydatki na działalność propagatorską i informacyjną i pożytku publicznego:
- wydatki na organizację XVII Finału 2.275.545,45
- wydatki na organizację koncertu Przystanek Woodstock 2.661.877,57
- wydatki na działalność pożytku publicznego 702.305,98

Pozostałe koszty finansowe- ujemne różnice kursowe 2997628,22 złotych

i przynajmniej udostepniaja sprawozdania finansowe. Caritas jako organizacja koscielna ma to w dupie i uwaza ze nie musi byc transparentna. A jak juz cos sie uda znalezc to wychodza takie kwiatki:
http://www.caritas.gniezno.pl/site/joom ... zdanie.pdf

Suma przychodów:
1.649.408,11

A w kosztach
Ogółem koszty biura CAG 589.682,22
Koszty zbiórek 150.725,13
Koszty projektów 272.587,31


Udzielona pomoc 516.687,13 vs sumy przychodów 1.649.408,11
Ostatnio edytowano czwartek, 16 gru 2010, 11:46 przez zuo, łącznie edytowano 1 raz
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez man » czwartek, 16 gru 2010, 11:30

nemo20 napisał(a):impreza powinna być ... Trochę martwe to miasto będzie ... nie mam ochoty żeby moja kasa trafiła do jakiejś ultrakatolickiej rodzinie ... W Dup...e mam taką organizację!!!!

ot i sedno sprawy .... chcecie imprezy, a nie komukolwiek pomóc

danielbcfstudio napisał(a):robiliśmy dla WOŚP mniejsze sztuki I innych ... nie patrzyliśmy przez pryzmat polityki oraz innych chorych poglądów

tylko przez pryzmat kasy, i OK - każdy ma wolny wybór i kieruje się tym co dla niego najważniejsze. przynajmniej uczciwie stawiasz sprawę
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez man » czwartek, 16 gru 2010, 11:41

zuo napisał(a):A jakzes to wyliczył? ... Caritas ma to w dupie i uwaza ze nie musi byc transparentna

ale o co chodzi ?
chodzi Ci o to która fundacja bardziej oszukuje ?

wszystkie Fundacje kradną i żerują na naiwnych
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zuo » czwartek, 16 gru 2010, 11:48

man napisał(a):
zuo napisał(a):A jakzes to wyliczył? ... Caritas ma to w dupie i uwaza ze nie musi byc transparentna

ale o co chodzi ?
chodzi Ci o to która fundacja bardziej oszukuje ?

wszystkie Fundacje kradną i żerują na naiwnych

O to ze:
1- cos nie tak z dodawaniem/odejmowaniem u Ciebie
2- mamy fajne argumenty na "szlachetna organizacje Caritas" mira.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez danielstrefa » czwartek, 16 gru 2010, 11:58

man napisał(a):tylko przez pryzmat kasy, i OK - każdy ma wolny wybór i kieruje się tym co dla niego najważniejsze. przynajmniej uczciwie stawiasz sprawę

man Ty sobie widzę sam dopowiadasz ile potrzebujesz i interpretujesz posty innych. Więc proszę Cię. Oczywiście każdy sądzi według siebie....
Kolego robimy parę sztuk w roku za które 1 zł nie bierzemy. Może tak
bo, chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem!!!
Ostatnio edytowano czwartek, 16 gru 2010, 12:08 przez danielstrefa, łącznie edytowano 1 raz
danielstrefa
użytkownik
 
Posty: 84
Na forum od: 6 gru 2009, 09:35
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 16 gru 2010, 12:24

Nie wiem czy zauważyliście ale MIRO zachowuje się tutaj na forum jak typowy przedstawiciel pewnej partii - pracuje z całej siły nad tym aby poróżnić swoich rodaków. Wobec tego proponuję ignorować jego zaczepne wpisy. Jest ktoś za?
Pozdrawiam
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez banan.eu » czwartek, 16 gru 2010, 12:50

obie ręce do góry ^^
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez man » czwartek, 16 gru 2010, 12:52

zuo/ bilans WOŚP ma kilkadziesiąt stron i nie chce mi się teraz kopiować tu wszystkich tych pozycji by udowodnić Ci, że cwaniacy pracujący tam puszczają na inne cele nie 7,5 mln zł tylko 8 mln zł - dla mnie to nie ma znaczenia ........ liczy się to, że są to ogromne kwoty

nie mam zamiaru tu bronić Cartiasu bo wg. mnie nie jest on w niczym lepszy od WOŚP
obie fundacje są nastawione na zarabianie pieniędzy i to co im zostaje przeznaczane jest dopiero na statutowe cele

daniel/ czyli mam rozumieć, że podobnie jak amatorskie zespoły, chciałeś się tylko podszkolić na solidnym profesjonalnym sprzęcie, na czyjś koszt i wpisać to sobie w CV ?
dla wielu okazja wystąpienia i nabycie doświadczenia na takiej imprezie to jedyna taka możliwość - normalnie nie ma na to szans

myślę, że wielu by wręcz zapłaciło, żeby móc wystąpić na poważnej imprezie
dlatego rozumiem, że jesteś niezadowolony ...........
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zbożowy » czwartek, 16 gru 2010, 13:07

Jest to okazja by dla mieszkańców miasta zorganizować coś w środku zimy, miasto i tak organizuje koncerty na których nie zarabia więc co jest gorszego w tym?
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez danielstrefa » czwartek, 16 gru 2010, 13:15

man napisał(a):daniel/ czyli mam rozumieć, że podobnie jak amatorskie zespoły, chciałeś się tylko podszkolić na solidnym profesjonalnym sprzęcie, na czyjś koszt i wpisać to sobie w CV ?
dla wielu okazja wystąpienia i nabycie doświadczenia na takiej imprezie to jedyna taka możliwość - normalnie nie ma na to szans

Żarty sobie stroisz :-). Normalnie posiadamy sprzęt pro i uwierz mi mam się gdzie szkolić...oraz ma mnie kto z odpowiednim pojęciem oraz nie chodzi o żaden prestiż.
Co do zespołów "amatorskich" każdy gdzieś kiedyś był i nie wszyscy są zawodowcami od razu.... Ważne że chcą a coś się może z tego zawsze urodzić....
Idąc dalej. Mam sporo swoich sztuk i mam co wpisywać w CV a podczas pracy nie ma miejsca na szkolenia za bardzo.
"dla wielu okazja wystąpienia i nabycie doświadczenia na takiej imprezie to jedyna taka możliwość - normalnie nie ma na to szans"
dla Ciebie może tak dla mnie już nie....
danielstrefa
użytkownik
 
Posty: 84
Na forum od: 6 gru 2009, 09:35
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez man » czwartek, 16 gru 2010, 13:31

no to o co Ci chodzi ?
w RudeBoy będzie WOŚP, w Gemini jak rok temu pewnie też
po co trzecia impreza za kasę miejską z Tobą ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez danielstrefa » czwartek, 16 gru 2010, 13:37

Ze mną?? to o co Tobie Chodzi. Przecież to jest dla ludzi a nie dla mnie.
Przecież pisze w 1 poście że nie będzie...ŻADNEJ chyba jasno pisze nie!!!
A w rudym to już inna bajka raczej.
P.S Jednak masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Tu jest organizator WOŚP u w B-B który podał mi info wczoraj..
Bielsko-Biała Grupa Ratownictwa Drogowego Sobieskiego 6 43-300 Janusz Głaz 033 822 82 11
Ostatnio edytowano czwartek, 16 gru 2010, 13:42 przez danielstrefa, łącznie edytowano 1 raz
danielstrefa
użytkownik
 
Posty: 84
Na forum od: 6 gru 2009, 09:35
Lokalizacja: Bielsko Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości