Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

WOŚP- w B-B

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez zuo » poniedziałek, 20 gru 2010, 14:39

man napisał(a):dobrze myślicielu Ty nasz :)
w wolnej chwili przemyśl jeszcze komu prawie tydzień zajęło by doczytać i zrozumieć ten bilans WOŚP - choć do końca nie jestem pewien czy zrozumiałeś - ważne że dotarło

Aż tyle Ci to zajeło? Współczuje. Niemniej jednak ciesze się ze mogłem Ci pomóc w tym arcytrudnym zadaniu.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 20 gru 2010, 14:40 przez zuo, łącznie edytowano 1 raz
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez man » poniedziałek, 20 gru 2010, 15:21

zbożowy napisał(a):Ciekaw jestem ja wygląda z kosztami w NFZ, 50% na działalność własną?

50% ?
na sprzęt i samo leczenie to pewnie zostaje jakieś 10-15%

a tu nawet sam prezes NFZ przyznaje że 20% wyrzucają w błoto
http://www.tvn24.pl/12692,1683002,0,2,p ... omosc.html
Ostatnio edytowano poniedziałek, 20 gru 2010, 15:30 przez man, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez man » poniedziałek, 20 gru 2010, 17:06

widocznie się coś zmieniło
teraz WOŚP krytykują nawet Ci, którzy ją wiele lat wspierali :)

a o co chodzi z tym miro ?
cóż Wam zrobił, że go tak nienawidzicie ?
coś przeoczyłem ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 20 gru 2010, 18:49

Santos napisał(a):Podobny mój post został usunięty co nie zmienia moich spostrzeżeń że WOŚP tak zajadle krytykują ci w czarnych sukienkach i wywyższają działalność Caritas. Jakoś dziwnie podobnie robi niejaki miro i widzę man. Pisałem również ze jestem za olewaniem bezczelnego mądrali nawiedzonego miro.Proponuję tym co mają czas pogrzebać w portalach Polonii w USA i Tea Party za niejakim miro.
Za chwile post zostanie usunięty.

Linki podaj a nie owijaj w bawełnę ;)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez miro » wtorek, 21 gru 2010, 05:22

Sądzę, że idea WOŚP była na początku pięknym gestem. Jednak rosnący apetyt Owsiaka na famę i pieniądze zniszczyła koncepcje inicjatywy. Jego prostackie wyzwiska na wszystkich, którzy nie uczestniczą w jego powszechnym zachwycie, potwierdza jego awanturniczy charakter.
Przeglądając dziś wiadomości znalazłem tysiące publikacji potwierdzające moje poglądy.
Jedna z nich:
"A kulisy WOŚP są ciekawe. Samorządy zwykle wydaja na organizację tego dnia sporą kasę PUBLICZNĄ ? Prąd, zespoły, ustawianie/demontaże scen, ochrona, policja (budżet państwa), straże miejskie, fajerwerki - zwane światełkami do nieba, itp. ? Przecież nie ma nic za darmo ... Z powietrza to się wszystko nie bierze. Tak się składa, że znam te kulisy to całkiem spora PUBLICZNA kasa. Ba raz nawet wyszło w sporej wielkości mieście wojewódzkim, że mniej zebrano niż wydano na organizację. No, ale każdy prezio, czy burmistrz miasta, miasteczka. gminy chce krzyknąć ze sceny SIE MAAAA bo przecież wystartuje w kolejnych wyborach.... więc PUBLICZNA KASA leci. A niech tylko nie da kasy to zaraz mu GW dowali, a zaraz z kasą ktoś leci:

Ile kosztuje czas antenowy i miejsce poświęcone w różnych tiwi i innych mediach WOŚP ? Sporo. Ba znienawidzony oszołom (oczywiście JKM) policzył kiedyś, że gdyby czas antenowy poświęcony WOŚP przeznaczyć na reklamy pod tym samym hasłem - czyli pomocy chorym dzieciom (a firmy by chętnie się reklamowały wtedy ze względu na tzw. pijar) to nawet więcej by zebrano niż zebrała WOŚP. I tu dochodzimy do sedna - wtedy "straszne". Ani razu być może Jurek by nie wystąpił. Więc jak chodzi o zebranie jak największej ilości pieniędzy, czy o darmową coroczną promocję Jurka i tego co głosi ? Tudzież promocję corocznego Przystanku Woodstock, gdzie już Jurek może uprawiać czystą ideologię i politykę, bo tego lubią zaproszeni przez niego a tamtego nie lubią. I sam zaprasza wtedy tylko tych co lubi ...."
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez nalesnik9997 » niedziela, 9 sty 2011, 09:10

Ciekawe czy będzie "światełko do nieba"? Ktoś coś wie na ten temat?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota, choć co do tej pierwszej to nie mam pewności.
~A. Einstein
nalesnik9997
użytkownik
 
Posty: 444
Na forum od: 15 mar 2008, 16:02

Postprzez man » niedziela, 9 sty 2011, 14:20

jeszcze Ci fajerwerków mało ?
przy każdej durnej imprezie masz fajerwerki ......
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez GP » niedziela, 9 sty 2011, 15:01

nalesnik9997 napisał(a):Ciekawe czy będzie "światełko do nieba"? Ktoś coś wie na ten temat?

Wygląda na to, że nie będzie - www.bielsko.biala.pl/18882,aktualnosci
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez nalesnik9997 » niedziela, 9 sty 2011, 16:25

man napisał(a):jeszcze Ci fajerwerków mało ?
przy każdej durnej imprezie masz fajerwerki ......

A co Ci do tego? Mam dwu letniego syna i to jemu chciałem pokazać!
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota, choć co do tej pierwszej to nie mam pewności.
~A. Einstein
nalesnik9997
użytkownik
 
Posty: 444
Na forum od: 15 mar 2008, 16:02

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 9 sty 2011, 16:30

nalesnik9997 napisał(a):A co Ci do tego? Mam dwu letniego syna i to jemu chciałem pokazać!

9 dni temu mu mogłeś pokazać :)
Lepiej mu poczytaj bajkę a nie pokazuj głupoty :P
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez nalesnik9997 » niedziela, 9 sty 2011, 16:38

No tak Panie Kaziu będę dziecko o dwunastej w nocy targał po mieście. A bajki mu czytam i najbardziej lubi o kaczce dziwaczce ;)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota, choć co do tej pierwszej to nie mam pewności.
~A. Einstein
nalesnik9997
użytkownik
 
Posty: 444
Na forum od: 15 mar 2008, 16:02

Postprzez zbożowy » niedziela, 9 sty 2011, 17:27

Jak wszyscy wiemy bajka o Kaczce Dziwaczce jest o jaraniu. Nad rzeką opodal krzaczka. Krzaczka, czaisz?
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez zuo » niedziela, 9 sty 2011, 17:49

zbożowy napisał(a):Jak wszyscy wiemy bajka o Kaczce Dziwaczce jest o jaraniu. Nad rzeką opodal krzaczka. Krzaczka, czaisz?

Jarasz dziką różę? Dziwni są Ci ludzie :D
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez nalesnik9997 » niedziela, 9 sty 2011, 17:55

Nigdy nie słyszałem o takiej interpretacji, no ale cóż...
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota, choć co do tej pierwszej to nie mam pewności.
~A. Einstein
nalesnik9997
użytkownik
 
Posty: 444
Na forum od: 15 mar 2008, 16:02

Postprzez Prima50 » niedziela, 9 sty 2011, 17:56

Czas surferów o ile się nie mylę ;D

a tu link: http://www.youtube.com/watch?v=ZXKT21odb-M

A ten temat, to kolejny z serii "wszystkim nie dogodzisz" ;)
Ostatnio edytowano niedziela, 9 sty 2011, 17:57 przez Prima50, łącznie edytowano 1 raz
Prima50
użytkownik
 
Posty: 315
Na forum od: 8 wrz 2007, 20:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości