Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

WOŚP- w B-B

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez danielstrefa » sobota, 18 gru 2010, 11:42

Pozwoli Pan Panie Miro że, się wtrącę. Na jakiej podstawie Pan twierdzi że, WOŚP to sekta oraz w czym tkwi obłęd tej instytucji??
danielstrefa
użytkownik
 
Posty: 84
Na forum od: 6 gru 2009, 09:35
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez banan.eu » sobota, 18 gru 2010, 12:29

Dla mnie tak dyskusja pokazuje z jakimi ludźmi mamy na co dzień do czynienia...szkoda mi was.WOŚP to jest akcja charytatywna i gdy ktoś nie chce nie musi nic wkładać do puszki...określenie "żebrzą" jest co najmniej nie na miejscu.Ponad 23 mln dolarów i ponad 400 mln zł...na sprzęt medyczny który jest w szpitalach i pomaga ludziom.Ktoś chce pomagać a polaczki jak zwykle szukają dziury w całym.Gdyby nie wosp wiele szpitali nie miało by możliwości ratowania wcześniaków i nie piszcie ze jest od tego państwo.
Jesteście żałośni,nie podoba się MIRO wosp? a wiem ze masz dziecko,jak byś się czuł gdyby np w szpitalu powiedzieli ze nie maja sprzętu który mógł by uratować twoje dziecko?

edit

@man

niech król i jego świta chodziła co roku z puszkami...skoro tak cie to boli to idź do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku...popatrz ile sprzętu kupił ten "król" i ile "wyżebrał" kasy od takich osób jak TY żeby kupić ten sprzęt.A potem zapytaj lekarza czy szpital kupił by to wszystko ze środków własnych...odpowiedz będzie jedna.
Ale idąc twoim tokiem rozumowania : odwołajmy wosp,niech dzieci umierają gdyż nie ma kasy na sprzęt.Do kogo wtedy będziesz miał halo?

dracoone napisał(a):jeszcze dodatkowo trzeba robić zrzutkę na WOŚP

nie trzeba a można,szkoda ci 5 zł wrzucić do puszki to nie wrzucaj,nikt Ci głowy nie urwie za to.
Ostatnio edytowano sobota, 18 gru 2010, 12:47 przez banan.eu, łącznie edytowano 1 raz
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez Piotrek » sobota, 18 gru 2010, 13:12

Banan.eu - w większości - mamy do czynienia ze wspaniałymi ludźmi - w większości -nieznanymi , którzy wspomagają Orkiestrę i to ich datki ratują dzieci, nie jest źle bo jest ich wielu mimo prowadzonej nagonki z wielu stron, ale na zwykłych obywateli to już nie działa, przekonały się o tym niektóre partie, bazujące na nienawiści i przegrywające kolejne wybory.
I masz rację jeśli ktoś ma czelność krytykować WOŚP, niech wykaże się, że zrobił więcej i lepiej dla tych, których życie ratuje Owsiak, jeśli nie zrobił nic: to morda w kubeł i tylko wstyd a nie puste gadanie.
PO zabrało sobie 20 mln zł dla najbardziej potrzebujących, mam nadzieję,że zostanie to udokumentowane, PiS pazurami walczyło żeby te nasze, moje, pieniądze mieć, i tak została im połowa, a ja się pytam po co tym partyjnym watażkom 18 mln zł z moich ciężko zarobonych pieniędzy. Mają składki, mają miliony w ukradzionych nieruchomościach rozmytych w różnych spółkach od "Telegrafu" począwszy. Zostanie zaoszczędzone 60mln zł, to już coś. Ale to i tak to mało w porównaniu do WOŚP.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez nalesnik9997 » sobota, 18 gru 2010, 13:41

miro napisał(a):WOŚP nie jest działalnością charytatywną, a wielkie nieporozumienie i nabijanie ludzi w butelkę. Zagraniczne akcje charytatywne nijak się mają do obłędu Owsiaka.

To co ty piszesz na temat KrK jest chore, a tego cie uczą w twojej sekcie.

Następny bałwan który nie rozumie idei tego przedsięwzięcia.
Gdy mój synek mając trzy m-ce zachorował na zapalenie oskrzeli i przebywał na oddziale pediatrycznym w szpitalu nr.3 to prawie połowa sprzętu była zakupiona właśnie przez WOŚP!
A w innych krajach nam zazdroszczą że potrafimy coś takiego zorganizować i w tym uczestniczyć. No ale żeby to zrozumieć to trzeba mieć troszkę więcej IQ niż miro i inni mu podobni.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota, choć co do tej pierwszej to nie mam pewności.
~A. Einstein
nalesnik9997
użytkownik
 
Posty: 444
Na forum od: 15 mar 2008, 16:02

Postprzez Razor 688 » sobota, 18 gru 2010, 13:49

nemo20 napisał(a):Myślę że impreza powinna być zorganizowana ze środków łączonych, czyli częściowo miasta a częściowo prywatnych firm i reklamodawców( na pewno byliby chętni). Trochę martwe to miasto będzie i potwierdzi się to co mówi moja żona ( nie bielszczanka) TO MIASTO TO DZIURA.- TU NIC SIĘ NIE DZIEJE.

Podziękuj pewnemu Panu...

miro napisał(a):WOŚP nie jest działalnością charytatywną, a wielkie nieporozumienie i nabijanie ludzi w butelkę. Zagraniczne akcje charytatywne nijak się mają do obłędu Owsiaka.

To co ty piszesz na temat KrK jest chore, a tego cie uczą w twojej sekcie.

Podaj dokładne a nie zmyślone dane i zobrazuj gdzie brakuje sprzętu zakupionego dzięki WOŚP. Jeżeli nie masz takich danych to nie zabieraj głosu i nie jęcz tyle każdy zrobi jak będzie uważał. Ja zawsze wspomagam WOŚP bo wiem że choć tyle mogę zrobić dla rodziców czy też tych dzieciaków którzy potrzebują pomocy. Zresztą zrozumiesz jak nie daj Boże Twoje dziecko będzie potrzebować pomocy i okaże się że WOŚP akurat pomoże tobie... Najlepiej przekonać się na własnej skórze a potem komentować..
#711 , #051

http://www.nowymig.cba.pl/ Bielski Informator Komunikacyjny
Razor 688
użytkownik
 
Posty: 402
Na forum od: 1 kwi 2008, 19:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez miro » sobota, 18 gru 2010, 19:40

Z tego co widzę, to działalność charytatywna poniektórych polega na daniu złotówki raz na rok za koncert za milion, bez tego koncertu to już nie obowiązuje ich nic.
Jakby kazać im zapłacić jak za bilet na koncert, to krzyczeliby, że to nie ich sprawa i państwo powinno, jak zawsze, za wszystko płacić.

Nie będę pisać, że wiele szpitali nie chce sprzętu Owsiaka, bo nie ma komu zapłacić za obsługę owego. Miejcie żal do NFZ.
Aby nie było, że nic nie wiem na ten temat, bom nie miejscowy, to odsyłam do publikacji mądrych ludzi mieszkających w Polsce.
Na czym polega oszustwo Owsiaka
Wielka Orkiestra Świątecznej Przemocy
F-16 Owsiak
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez zołza » sobota, 18 gru 2010, 20:44

Miro, skoro wiesz wszystko najlepiej to wracaj tu i poprawiaj rzeczywistość na miejscu. Takich odważnych z daleka znamy wielu, wszak taka odwaga nic nie kosztuje, żadnego ryzyka a ile poczucia ważności i misji!
Proponuję słuchanie różnych stacji radiowych, nie tylko tej jednej i czytanie gazet nieco ambitniejszych niż Fakt.
zołza
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 20 lut 2009, 18:01

Postprzez Razor 688 » sobota, 18 gru 2010, 22:29

No tak faktowy szmatławiec i dziennikarz który ledwo skończył studia i chciał się pokazać. Miro jeżeli Ty w to wierzysz to serdecznie gratuluje. Szmatławiec faktowy jest tak wiarygodny jak jak super-nowa czy inne gazety które tylko szukają sensacji..
#711 , #051

http://www.nowymig.cba.pl/ Bielski Informator Komunikacyjny
Razor 688
użytkownik
 
Posty: 402
Na forum od: 1 kwi 2008, 19:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez man » niedziela, 19 gru 2010, 08:52

Dlaczego tak trudno Wam uznać fakty ?

1. WOŚP to forma żebractwa
2. WOŚP kupuje sprzęt, który powinno kupić NFZ (może właśnie dlatego od 20 lat nie można nic zrobić z ochroną zdrowia w Polsce i z każdym rokiem jest gorzej)
3. WOŚP przeznacza ponad 20% zebranej kasy nie na dzieci lecz na wakacyjny koncert, wypłaty i mercedesy

Czyżbyście byli aż tak nietolerancyjni i pełni nienawiści ?
Ostatnio edytowano niedziela, 19 gru 2010, 08:52 przez man, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zołza » niedziela, 19 gru 2010, 11:36

Czyżbytś Man był naiwny czy niedoinformowany? Nie wiesz, że każda fundacja musi opłacić sama koszta funkcjonowania? A w Bielsku nawet nie ma zniżki na wynajem lokalu, który jest wymagany w momencie rejestracji. Nie mówiąc o innych kosztach administracyjnych.
No i oczywiscie na złość babci niech szpitale nie mają żadnego sprzętu bo NFZ nie kupi! Tylko dlaczego w ukochanych Mira USA też robi się akcje charytatywne, a milionerzy tamtejsi wszystko co dadzą odliczają sobie od podatku?
zołza
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 20 lut 2009, 18:01

Postprzez banan.eu » niedziela, 19 gru 2010, 12:06

man napisał(a):Dlaczego tak trudno Wam uznać fakty ?


2. WOŚP kupuje sprzęt, który powinno kupić NFZ (może właśnie dlatego od 20 lat nie można nic zrobić z ochroną zdrowia w Polsce i z każdym rokiem jest gorzej)


Czyżbyście byli aż tak nietolerancyjni i pełni nienawiści ?

ale nie kupuje i co? dzieci mają umierać w szpitalach przez brak sprzętu?
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Postprzez man » niedziela, 19 gru 2010, 13:24

cóż z tego, że jest sprzęt skoro limity kończą się w lutym ?
dzięki WOŚP winni sytuacji notorycznie unikają odpowiedzialności

ale z czasem sytuacja i tak się rozwiąże bo ilość prywatnych szpitali i klinik rośnie jak na drożdżach i tam nikt nie będzie potrzebował pomocy WOŚP bo zdrowie to najlepszy biznes na świecie i tylko w Polsce nikt nie umiał do tej pory na tym zarabiać ...........

po za tym nikt nie wraca uwagi na to, że wysyłając dzieciaki żeby żebrały z puszkami degenerujemy całe pokolenia ...... a potem dziwicie się, skąd tylu żebraków pod sklepami, dworcami, centrami handlowymi, ogródkami piwnymi, Festiwal Woodstock to chyba największe skupisko żebrzącej młodzieży w Europie - bo czym skorupka za młodu nasiąknie ...........
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zołza » niedziela, 19 gru 2010, 13:56

Man - zrób coś sam dobrego dla innych, zakasuj Owsiaka i będziemy Ci bardzo wdzięczni wszyscy. A Ty jak prawdziwy Polak w modlitwie: ten Kowalski ma taki piękny dom, sportowy samochód a ja nie. Daj Boże, zeby mu dom spłonął i samochód ukradli, wtedy będzie sprawiedliwie.
zołza
użytkownik
 
Posty: 40
Na forum od: 20 lut 2009, 18:01

Postprzez zuo » niedziela, 19 gru 2010, 13:56

man napisał(a):Dlaczego tak trudno Wam uznać fakty ?

1. WOŚP to forma żebractwa
2. WOŚP kupuje sprzęt, który powinno kupić NFZ (może właśnie dlatego od 20 lat nie można nic zrobić z ochroną zdrowia w Polsce i z każdym rokiem jest gorzej)
3. WOŚP przeznacza ponad 20% zebranej kasy nie na dzieci lecz na wakacyjny koncert, wypłaty i mercedesy

Czyżbyście byli aż tak nietolerancyjni i pełni nienawiści ?

man, masz raport fundacji. Podlicz i udowodnij te 20%. Chyba ze masz swoje zródła wiedzy na ten temat wiec tez poprosimy. Jesli jest tak jak jest to sprawa powinna zostac nagłośniona. Prosimy o dowody.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez man » niedziela, 19 gru 2010, 14:15

zołza napisał(a):zrób coś sam dobrego dla innych, zakasuj Owsiaka i będziemy Ci bardzo wdzięczni

a cóż Owsiak jest Ci winny ? chcesz to go sobie kasuj

zuo/ no masz ten raport to sobie wylicz
WOŚP zebrała w 2009 roku 33 mln zł - http://news.money.pl/artykul/wosp;zebra ... 14531.html
a na Woodstock, koszty, organizację i merole wydała 8 mln zł ....... i co tu nagłaśniać skoro Owsiak sam mówi śmiejąc się, że z odsetkami może sobie robić co chce, a jak się komuś nie podoba to nie musi wpłacać :)

Jerzy Owsiak " odsetki możemy wydać na to, na co chcemy. Jak to się komuś nie podoba, to może nie wrzucać następnym razem "
Ostatnio edytowano niedziela, 19 gru 2010, 14:18 przez man, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości