Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

WOŚP- w B-B

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez dracoone » piątek, 17 gru 2010, 13:31

monika44 napisał(a):WOŚP to unikat w skali światowej.Jak by wyglądały nasze biedne szpitale gdyby nie Orkiestra właśnie.

Unikat ukazujący nieporadność rządów kolejnych kadencji ...
----
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze , teraz z wzajemnością ...
dracoone
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 13 sty 2010, 11:32

Postprzez man » piątek, 17 gru 2010, 16:46

monika44 napisał(a):WOŚP to unikat w skali światowej

No tak
Nigdzie indziej nie zobaczysz tylu żebrzących ludzi w ciągu 1 dnia
Może tylko w krajach III świata
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez monika44 » piątek, 17 gru 2010, 17:22

Chodziło mi bardziej o narodowy , szlachetny zryw.Powtarzany co roku.Gdzie indziej dzieje się coś takiego?
monika44
użytkownik
 
Posty: 161
Na forum od: 29 wrz 2010, 20:58

Postprzez nalesnik9997 » piątek, 17 gru 2010, 17:24

man napisał(a):
monika44 napisał(a):WOŚP to unikat w skali światowej

No tak
Nigdzie indziej nie zobaczysz tylu żebrzących ludzi w ciągu 1 dnia
Może tylko w krajach III świata

Wiedziałem że jesteś chory ale nie że aż do tego stopnia...
Ostatnio edytowano piątek, 17 gru 2010, 17:36 przez nalesnik9997, łącznie edytowano 1 raz
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota, choć co do tej pierwszej to nie mam pewności.
~A. Einstein
nalesnik9997
użytkownik
 
Posty: 444
Na forum od: 15 mar 2008, 16:02

Postprzez man » piątek, 17 gru 2010, 18:00

Wyobraź sobie co myśli sobie Norweg czy Szwajcar spacerujący po mieście w dniu WOŚP ?
Co sobie myśli gdy widzi te dziesiątki żebrzących dzieciaków z puszkami ?

Nawet gdy ktoś mu wytłumaczy o co chodzi to i tak pewnie nie zrozumie po co wysyła się te tłumy żebrzących dzieciaków bo w normalnym kraju szpitale i kliniki pełne są sprzętu, przynoszą zyski, a pacjenta traktuje się jak króla - bez wysyłania swoich dzieci z puszkami w miasto ..................

więc kto tu jest chory ?
Ostatnio edytowano piątek, 17 gru 2010, 18:04 przez man, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez nalesnik9997 » piątek, 17 gru 2010, 18:14

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, pooglądaj sobie w ten wieczór wiadomości, mówią o tym w całej europie i nie tylko. Jest to ewenement na skale światową!
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota, choć co do tej pierwszej to nie mam pewności.
~A. Einstein
nalesnik9997
użytkownik
 
Posty: 444
Na forum od: 15 mar 2008, 16:02

Postprzez zbożowy » piątek, 17 gru 2010, 18:51

Wskaż mi Manie jeden kraj w którym służba zdrowia nie ma kłopotów finansowych.

Poza tym to nie jest akcja żebrania, to są zabawy, koncerty, ludzie z serduszkami przyklejonymi do puchówek. Raczej taki Norweg czy Szwajcar by się dziwił gdyby wsiadł w intercity w Warszawie, wysiadł w Krakowie a tam nadal to samo święto trwa.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez danielstrefa » piątek, 17 gru 2010, 19:56

zbożowy napisał(a):Wskaż mi Manie jeden kraj w którym służba zdrowia nie ma kłopotów finansowych.

Poza tym to nie jest akcja żebrania, to są zabawy, koncerty, ludzie z serduszkami przyklejonymi do puchówek. Raczej taki Norweg czy Szwajcar by się dziwił gdyby wsiadł w intercity w Warszawie, wysiadł w Krakowie a tam nadal to samo święto trwa.

Zgadza się. Jak oglądałem transmisje to, obcokrajowcy byli zaskoczeni całą sytuacją oczywiście w pozytywnym znaczeniu.
W Polandi jak komuś się uda się coś osiągnąć to, zawsze znajdą się ludzie którzy muszą to skrytykować o tak z zasady....Był już taki pan który chciał żeby nic nie było...Kononowicz chyba o ile dobrze pamiętam. Więc lepiej żeby jednak coś było i szło w przód.
danielstrefa
użytkownik
 
Posty: 84
Na forum od: 6 gru 2009, 09:35
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez buraczek » piątek, 17 gru 2010, 21:04

ale niestety ten z Was kto nie ma dziecka lub komu sprzęt WOŚP nie uratował życia lub zdrowia nigdy nie zruzumie dobra ile ten "oszołom" Owsiak daje. Pokażcie mi kraj w którym wszystkie dzieci urodzone w pierwszej dobie mają np badanie słuchu. W momencie w którym to wprowadzono do szpitali to byliśmy chyba pierwszym krajem o tak szeroko zakrojonej akcji badania słuchu u noworodków. Niech ten który tak opluwa Owsiaka wejdzie na jakikolwiek OIOM i nie tylko dla noworodków to zobaczy sprzęt z serduszkiem.
buraczek
użytkownik
 
Posty: 41
Na forum od: 13 maja 2010, 13:39

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 17 gru 2010, 22:25

man napisał(a):Wyobraź sobie co myśli sobie Norweg czy Szwajcar spacerujący po mieście w dniu WOŚP ?
Co sobie myśli gdy widzi te dziesiątki żebrzących dzieciaków z puszkami ?
więc kto tu jest chory ?

A co nas obchodzi co myśli Norweg i Szwajcar? Typowe polskie myślenie: co ludzie powiedzą?
Ważne że się pomaga:)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Piotrek » sobota, 18 gru 2010, 06:25

I o to właśnie o to chodzi. Można nie lubieć Owsiaka, zazdrościć mu popularności, umiejętnośći organizacyjnych, skuteczności i "mercedesa", ale najbardziej liczy się efekt końcowy i za to ja i wielu ludzi w Polsce jest mu bardzo wdzięcznym. Ale ważny jest też ten moment kiedy Polacy mogą się zjednoczyć w czymś dobrym i poczuć coś pozytywnego, innego od codzienności, od wzajemnej nienawiści i opluwania się, od partyjnej pazerności i obłudy kościoła katolickiego. Te organizacje tak nienawidzą Owsiaka bo same nie potrafią zrobić nic dobrego i to widać właśnie na tle tego co robi Owsiak, najlepiej więc żeby nikt nic nie robił, taka nasza polska mentalność i zawiść. Ale większość zwykłych obywateli popiera tą akcję, widać to zresztą także na tym Forum, więc jeszcze jest przyszłość przed Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez miro » sobota, 18 gru 2010, 09:28

Piotrek, jakbyś nie był zaślepionym antykatolicyzmem, to nie plótł byś takich bzdur.
A jakby w szaleństwie WOSP inne państwa cokolwiek dobrego zauważyli, to by z pewnością to naśladowali.
Teraz już wiesz dlaczego za granicą nabijają się z mądrości Polaka?
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Piotrek » sobota, 18 gru 2010, 10:03

Miro, to co ja piszę na temat Kościoła katolickiego to nic w porównaniu do tego co napisał ojciec Ludwik Wiśniewski, a chyba trudno mu zarzucić, że jest antykatolicki.
Inne kraje - "normalne " jak napisał Man, też mają swoje akcje chrytatywne, może nie na taką skalę jak WOŚP, ale są. W krajach zachodniej demokracji i USA istnieją na wielką skalę organizacje, które wspomagają służbę zdrowia i bez tych darów i dotacji wiele szpitali, domów pomocy, szkół mogłoby zniknąć, mimo, że to są bogate kraje. U nas albo nasi milionerzy są zbyt biedni albo zbyt chciwi więc Owsiak wypełnia tą lukę.
Może i się nabijają, ale też cenią Polaków. Ale na świecie śmieją się także z Niemców, Francuzów, Anglików a zawłaszcza najśmieszniejsi są Amerykanie.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Postprzez miro » sobota, 18 gru 2010, 10:11

WOŚP nie jest działalnością charytatywną, a wielkie nieporozumienie i nabijanie ludzi w butelkę. Zagraniczne akcje charytatywne nijak się mają do obłędu Owsiaka.
Honest differences of views and honest debate are not disunity. They are the vital process of policy-making among free men.
miro
użytkownik
 
Posty: 3057
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Piotrek » sobota, 18 gru 2010, 10:49

Miro, doskonale wiesz, że rodzice tysięcy dzieci, których uratowała WOŚP, mają inne zdanie niż Ty, i właśnie te dzieci są najważniejsze a nie Twoje poglądy na temat Orkiestry, i tak na szczęście pozostanie.
Co do Kościoła katolickiego, naprawdę uważasz, że trzeba należeć do sekty żeby widzieć wady tego Kościoła. Popatrz tylko na gładką buzię niewinnego niejakiego Juliusza Paetza, no sam powiedz, gdybyś Ty był klerykiem a on biskupem, uprawiałbyś z nim seks jeśli by tego chciał? Bo ja, gdyby spróbował, wyrwałbym mu kutasa z korzeniami, ale ja jestem antykatolicki a Ty? Gdyby proboszcz z Twojej parafii molestował dzieci od lat, w tym Twoje dziecko, kryłbyś to i udawał,że nie ma sprawy, jak robiło większość rodziców w Tylawie, bo ja użyłbym wszystkich możliwych środków prawnych żeby ukarać tego człowieka, ale ja jestem antykatolicki, a Ty? http://pedofiliawkosciele.blogspot.com/ ... ylawy.html Przecież w Stanach masz mnóstwo przykładów, ile spraw się toczy przeciwko zboczeńcom z Kościoła katolickiego, ile odszkodowań, ile diecezji zbankrutowało?
A rozkradanie naszego wspólnego majątku przez Komisję,która odpowiada tyko przed Bogiem i jest ponad prawem?
I wiele innych przykładów. Naprawdę nie potrzeba wymyślonej przez Ciebie sekty, wystarczy mieszkać tutaj, w Polsce.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości

cron