Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Internet B-B

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez anty » wtorek, 21 gru 2010, 12:08

Witam wszystkich, parę dni temu zamieszkałem w B-B przy ulicy Bohaterów Warszawy, z tego co zdążyłem się zorientować to dostawcami internetu mogą być tylko TPSA lub Dialog. Proszę o pomoc w wyborze operatora, oferty itp. Dziękuję
anty
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 21 gru 2010, 12:02

Postprzez Damian.Lutowski » wtorek, 21 gru 2010, 12:14

Wszystko zależy od tego ile planujesz przeznaczyć funduszy i do czego potrzebujesz internet, czy po prostu do surfowania po stronach internetowych czy do zasysania dużych partii plików z internetu.
Nie wiem jak jest teraz z TPSA, dawniej sporo awarii, problemów. Sam korzystam z dialogu i jestem zadowolony.
Hotel Beskid Bielsko-Biała - nocleg w komfortowym miejscu!
Aranżacja wnętrz - Bielsko-Biała - Project by MA.PA
Damian.Lutowski
użytkownik
 
Posty: 208
Na forum od: 13 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez anty » wtorek, 21 gru 2010, 12:21

Internet jako przeznaczenie to "zasysanie" dużych partii plików, kino online, gry w sieci. Myślę, że 100zł miesięcznie mogę przeznaczyć na zapłatę za internet.
Ostatnio edytowano wtorek, 21 gru 2010, 12:25 przez anty, łącznie edytowano 1 raz
anty
nowicjusz
 
Posty: 2
Na forum od: 21 gru 2010, 12:02

Postprzez padoda » wtorek, 21 gru 2010, 12:53

Ja miałem TP-sę ale zrezygnowałem na rzecz Netii. Korzysta z tych samych kabli co TP ale ma nowoczesne centrale. Necik śmiga ja ta lala bez zacięć-polecam.
TP dostarczała mi tylko 1mb ( bo technicznie więcej się nie dało) a Netia 8mb.
Ostatnio edytowano wtorek, 21 gru 2010, 12:54 przez padoda, łącznie edytowano 1 raz
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Postprzez belet » wtorek, 21 gru 2010, 12:56

Spróbuj Netię i Dialog

Na stronach internetowych operatorów znajdziesz ofertę cenową.

Sam do niedawna miałem DSLa z TP SA. Teraz za tę samą prędkość płacę 2x mniej w Netii.

Niestety prawdą jest, że na pomoc techniczną z Netii nie ma co liczyć i wszystko trzeba skonfigurować samemu, zwłaszcza jeżeli chcesz postawić łącze na swoim sprzęcie. Jak już się z tym uporasz, to przynajmniej u mnie, łącze jest stabilne i ma parametry zgodne z ofertą.

Co ciekawe Netia ma lepszą ofertę cenową od TP SA, nawet na łączach TP SA :)

Nie mam doświadczenia z Dialogiem, ale z cennika wynika, że ceny mają zdecydowanie lepsze niż TP SA.

powodzenia....

PS. nie bierz za pewnik tego, co na stronach internetowych operatorzy piszą o dostępności łącza w określonej lokalizacji. Zadzwoń na infolinię i upewnij się.
belet
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 15 lip 2010, 18:08

Postprzez Alinoe » wtorek, 21 gru 2010, 13:02

http://www.vectra.pl/internet/flashnet/
http://www.speed-net.com.pl/cennik.html
http://www.sferanet.pl/
http://www.euro-lan.pl/index.php?modul=strona&id=19

wybór oferty polega na porównaniu tego co dostępne na rynku, w BB jest tego sporo, kolega google chętnie pomoże

TPSA ma teraz promocje świąteczną, ja na nich działam i awarii raczej nie odnotowałem (przy zmianie prędkości był problem ale do 48 h usunięty)


poza tym włącz opcję "szukaj" a wątków związanych z internetem jest kilka - trzeba tylko chcieć
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez zuo » wtorek, 21 gru 2010, 13:16

belet napisał(a):Co ciekawe Netia ma lepszą ofertę cenową od TP SA, nawet na łączach TP SA :)

Miała. Jakościowo tez są na gorszej pozycji niż TP. Innymi słowy: jeśli działa Ci TP nie bierz Neti. Jesli nie działa Ci tp tym bardziej nie bierz Netii. (mowie o bsa)
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez darqi » wtorek, 21 gru 2010, 13:19

Ja korzystam z Dialogu (mają swoje łącza) i jestem zadowolony.
darqi nie Dolar - nie musi sie wszystkim podobać !
darqi
użytkownik
 
Posty: 1676
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: 2B

Postprzez zbożowy » wtorek, 21 gru 2010, 13:20

belet napisał(a):Niestety prawdą jest, że na pomoc techniczną z Netii nie ma co liczyć i wszystko trzeba skonfigurować samemu, zwłaszcza jeżeli chcesz postawić łącze na swoim sprzęcie.

No chyba się nie spodziewasz że przeszkolą swoich pracowników by znali każdy dostępny na świecie sprzęt? Powiedzą ci co masz wpisać a gdzie to musisz sam znaleźć. Poza tym Netia po linii TP ma lepszą obsługę niż natywna TP czy Netia bo nawet w weekendy i święta gwarantują ci szybką naprawę. Mnie bardzo cieszy że jeśli zgłoszę że mam problem to potem do mnie oddzwaniają by się zapytać czy nadal problem występuje. No i mam gratis 0,3 Mb na łączu co przy jednym megabicie dawało 30% nadwyżki.
zbożowy
użytkownik
 
Posty: 1585
Na forum od: 1 cze 2009, 14:53

Postprzez zuo » wtorek, 21 gru 2010, 13:39

zbożowy napisał(a):
belet napisał(a):Niestety prawdą jest, że na pomoc techniczną z Netii nie ma co liczyć i wszystko trzeba skonfigurować samemu, zwłaszcza jeżeli chcesz postawić łącze na swoim sprzęcie.

No chyba się nie spodziewasz że przeszkolą swoich pracowników by znali każdy dostępny na świecie sprzęt? Powiedzą ci co masz wpisać a gdzie to musisz sam znaleźć. Poza tym Netia po linii TP ma lepszą obsługę niż natywna TP czy Netia bo nawet w weekendy i święta gwarantują ci szybką naprawę. Mnie bardzo cieszy że jeśli zgłoszę że mam problem to potem do mnie oddzwaniają by się zapytać czy nadal problem występuje. No i mam gratis 0,3 Mb na łączu co przy jednym megabicie dawało 30% nadwyżki.

Bardzo dziwne jest to co mówisz ponieważ w przypadku BSA mamy do czynienia z nastepującą sytuacją:

- zgłoszenie problemu zwiazanego z siecia TP Netia i tak przekazuje do TP i dopiero TP deleguje technika bądź w inny sposób rozwiązuje problem.
- TP tez juz nauczyla sie kultury i ladnie informuje o statusie awarii (SMS, telefonicznie)
- nie masz zadnego gratisa ponieważ synchronizacje i tak zestawia TP, chyba ze mowisz o obserwowanym transferze a w TP nie mogles wysycic łącza.

Jeśli chodzi o moje doswiadczenia z Netia to z 6Mb mam niecaly 1Mb. Netia spławia mnie tekstem "Prace sa prowadzone, nie znamy terminu zakonczenia prac"(sic!). Faktury opłacać trzeba, umowy rozwiazac nie chcą. Moze UKE cos pomoze.

Reasumując: w zwiazku z tym ze aktualnie TP ma nizsze ceny niz Netia to jesli nie narzekasz na TP nie bierz Netii, jesli zaś narzekasz na TP to tez nie bierz Netii bo to nic nie zmieni. Problemem TP sa aktualnie przeciazone DSLAMy, biorac Netie po BSA bedziesz korzystał z tych samych łącz.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez ganela » wtorek, 21 gru 2010, 14:28

Ja polecam Vectre, 89 zl..8 internet, plus podstawowy pakiet tv cyfrowej. jak ktos woli sam internet, tez mozna...korzystam z niej 5 miesiecy, bo TP maks 2 mi oferowala, netia..2 miesiace oczekiwania na podlaczenie, plus na koniec sie okazalo, ze 8 nie pojdzie tylko 2..wiec stracilam kupe czasu. Vectra przez te 5 miesiecy moze 2 razy na 2 godz. mi sie net zwiesil..poza tym predkośś poniżej 7 nie spada...w nocy oczywiście ponad 10-12 prędkośc...Mi wystarczy.
Błogosławieni szurnięci, albowiem już tu, na ziemi są w raju.
Avatar użytkownika
ganela
użytkownik
 
Posty: 458
Na forum od: 26 cze 2007, 16:23

Postprzez ANAN7 » wtorek, 21 gru 2010, 15:44

ja mam TP i jestem zadowolona, żadnych problemów a mam już chyba 4 rok :)
ANAN7
użytkownik
 
Posty: 51
Na forum od: 24 sie 2007, 09:24

Postprzez GP » wtorek, 21 gru 2010, 16:55

Ja przez około 6 lat miałem łącze z TPSA i przez ten czas zdarzyła się JEDNA awaria, która trwała około 15 minut. Poza tym stabilność łącza perfekcyjna!
Teraz niestety przesiadłem się na Dialog i póki co nie jestem zadowolony - kilka razy dziennie jestem rozłączany... :/
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez belet » wtorek, 21 gru 2010, 17:28

zbożowy napisał(a):No chyba się nie spodziewasz że przeszkolą swoich pracowników by znali każdy dostępny na świecie sprzęt? Powiedzą ci co masz wpisać a gdzie to musisz sam znaleźć...

Po kilku rozmowach z konsultantami Netii, nie spodziewam się już niczego dobrego.

Oni nie rozróżniają nawet modemu od routera!!
Zrobienie na modemie bridgea, brzmi dla nich jak tajne zaklęcie.
Enkapsulacja myli się im z modulacją.
Zapominają, że inne ustawienia są na łączach TP SA, a inne na łączach Netii.

W każdym razie takie mam doświadczenia po kontaktach z pracownikami technicznymi Netti.

Faktem jest, że oddzwaniają, ale.... to chyba nie jest najważniejsze ;)
belet
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 15 lip 2010, 18:08

Postprzez zuo » wtorek, 21 gru 2010, 17:57

belet napisał(a):Faktem jest, że oddzwaniają, ale.... to chyba nie jest najważniejsze ;)

Wiesz staraja sie jak mogą i pomagają na ile potrafią Tak, to jest złośliwa ironia :)
A to poniżej to jest Netiowe 6Mb. I uwazaja ze wszystko gra bo przeciez świadczą usługę do 6Mb

Obrazek
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości