Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Internet B-B

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez marian777 » czwartek, 13 sty 2011, 18:49

Dzięki za odp.
Hmm to jak raz wiem. Ale może ktoś z użytkowników tego forum orientuje się jaki net najlepiej śmiga na krakowskiej (bliżej Kóz niż miasta).Może to być mobilny lub radiowy zadowoli mnie każdy który dobrze śmiga :)
Pozdrawiam.
marian777
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 12 sty 2011, 17:54

Postprzez Tom » niedziela, 4 wrz 2011, 18:54

odświeżam temat
Czy ktoś może coś doradzić, za trzy miesiące kończy się umowa netu z Tp, a że jak na Tp przystało nic nie robią żeby net był szybszy ( w Kamienicy) chciałbym się zapytać czy znacie jakoś alternatywę netu w moim rejonie górna Kamienica, może być radiowy, ważne dla mnie żeby to było stabilne łącze i szybsze niż mam teraz czyli 1mb.
Tom
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 12 wrz 2006, 19:33

Postprzez davnbb » wtorek, 14 lut 2012, 01:04

Stream włączył podwajanie prędkości internetu od 00:00 do 12:00.
Obrazek
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Postprzez csr » wtorek, 14 lut 2012, 09:55

marian777 napisał(a):Dzięki za odp.
Hmm to jak raz wiem. Ale może ktoś z użytkowników tego forum orientuje się jaki net najlepiej śmiga na krakowskiej (bliżej Kóz niż miasta).Może to być mobilny lub radiowy zadowoli mnie każdy który dobrze śmiga :)
Pozdrawiam.

MNI Telecom - Radiowka :)
Obrazek
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Postprzez GP » wtorek, 14 lut 2012, 10:59

Czy jest tu ktoś, kto może mi udzielić informacji, co ciekawego można podłączyć w najbliższych okolicach Hulanki (ul. Kwiatowa)? Czy TP w granicach 10-20Mbit tam lata, czy brakuje "możliwości technicznych"?
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Chudyseusz » środa, 22 lut 2012, 17:32

ja też mieszkam na Hulance i mam net z Aero2 ...

Obrazek

wiem wyniki nie są powalające, szczególnie dla anty_ACTA'owców którzy używają neta do zasysania_kontentu_bez_opamiętania gromadząc tony płytek do których nigdy dwa razy nie zaglądną ...
ale A2 jest gratis ...nic się nie płaci żadnego abonamantu i działa w całej Polsce , sprawdziłem też w pociągu do Wrocka, do FB, maila czy GG jest w sam raz !
Chudyseusz
użytkownik
 
Posty: 27
Na forum od: 13 sie 2007, 14:44

Postprzez GP » środa, 22 lut 2012, 20:15

Osiągi zdecydowanie za niskie, jak dla mnie.
Internetu potrzebuję do pracy, a moja praca wymaga przesyłu dużych ilości danych multimedialnych.

6Mbit downloadu to absolutne minimum, upload najchętniej w okolicach 1Mbit lub więcej.
Ping na poziomie max 80ms ;)

Akurat ściąganie filmów, czy empetrójek mnie nie interesuje :)
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez csr » środa, 22 lut 2012, 20:18

no tak tylko tak jak pisal wyzej przedmowca - to jest dobry net do netbooka do wyjazdow zeby sprawdzic gg, fb czy maila a nie do codziennego uzytku. Szalu bym dostal jakbym mial na takim czyms siedziec na codzien. Po roku uzywania podwyzszaja do 512, moze w przyszlosci jeszcze wiecej - warto miec taka karte sim.

Na nasze czasy i juz nie chodzi o scaiganie - to 10mbit to jest tak optymalnie.
Totalnie nie rozumie polityki dostawcow zanizajacej tak drastycznie upload.
Juz jakby dawali upload z polowy downloadu to dalo by sie przezyc. Ja mam szczescie bo upload mam praktycznie taki jak DL, ale wiekszosc firm nawet przy necie 10mbit daje 1mbit uploadu co jest wrecz SMIESZNE.
Ostatnio edytowano środa, 22 lut 2012, 20:21 przez csr, łącznie edytowano 1 raz
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Postprzez thermalfake » środa, 22 lut 2012, 23:29

Dobre i te 3 lata

dla Bezpłatnego Dostępu do Internetu z wykorzystaniem częstotliwości 900MHz od dnia 22 grudnia 2011r. liczony jest 36 msc. okres Bezpłatnego Dostępu do Internetu (Data Osiągnięcia Zobowiązania Pokryciowego dla Bezpłatnego Dostępu do Internetu dla Urządzenia Telekomunikacyjnego 900MHz). Łącznie w zasięgu mobilnego Internetu Aero2 znajduje się blisko 29 mln mieszkańców Polski.

22.12.2011r. - Data Osiągnięcia Zobowiązania Pokryciowego dla Bezpłatnego Dostępu do Internetu dla Urządzenia Telekomunikacyjnego 900MHz, tj. dzień w którym Aero2 zapewniła 75% pokrycia ludnościowego obszaru Rzeczpospolitej Polskiej nieodpłatnego powszechnego dostępu do sieci Internet z wykorzystaniem częstotliwości 900MHz.

21.12.2014r. - Data Wygaśnięcia Bezpłatnego Dostępu do Internetu – dzień w którym upływa 36-miesięczny okres Bezpłatnego Dostępu do Internetu dla 900MHz.
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez zuo » czwartek, 23 lut 2012, 08:14

rojber napisał(a):ja też mieszkam na Hulance i mam net z Aero2 ...

wiem wyniki nie są powalające, szczególnie dla anty_ACTA'owców którzy używają neta do zasysania_kontentu_bez_opamiętania gromadząc tony płytek do których nigdy dwa razy nie zaglądną ...

Panie, jakich płytek? My juz nie nadazamy nagrywac, zwyczajnie sciagamy, kasujemy i znowu sciagamy.

PS. Co Cie boli?
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez php_symfony2 » wtorek, 28 lut 2012, 20:02

Myślę ze możesz wziąć sobie netię skoro jest tam tp .ak napewno możęśz i to będzie najlepszy pomysł.
php_symfony2
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 28 lut 2012, 10:50

Postprzez GP » sobota, 23 cze 2012, 20:02

Odświeżę nieco wątek...
Otóż w końcu wyrwałem się od Dialogu, bo się przeprowadziłem i na szczęście Dialog nie sięga do nowego miejsca zamieszkania. Natomiast TP/Orange owszem i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy :D

Osiągi zgodne z zamówieniem i co najważniejsze - od momentu instalacji, do tej pory nie było ani jednej zwiechy! TP trzyma poziom, który znam sprzed lat, kiedy korzystałem najpierw z SDI (ehh, to były czasy), a potem DSL.

Obrazek

No, teraz poproszę o jakiś bonus od TP... :lol:
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez thermalfake » sobota, 23 cze 2012, 21:03

GP napisał(a):No, teraz poproszę o jakiś bonus od TP... :lol:

20Mbit w tej samej cenie :)
thermalfake
użytkownik
 
Posty: 577
Na forum od: 23 mar 2009, 21:36
Lokalizacja: B-B

Postprzez Anke » sobota, 23 cze 2012, 21:11

GP napisał(a):Odświeżę nieco wątek...
Otóż w końcu wyrwałem się od Dialogu

Możesz napisać dlaczego Dialog jest nie teges? Przymierzam się do zmiany netu, narazie mam Vectrę 16 mb/s, up 1mb i ping w okolicach 20 ms ale cenowo mi nie pasuje i rozglądam się za czymś innym. Z opinii znajomych Dialog w Bielsku nie jest zły (ale to opinia sprzed 2 lat, dlatego dopytuję).
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Postprzez GP » sobota, 23 cze 2012, 22:16

thermalfake napisał(a):
GP napisał(a):No, teraz poproszę o jakiś bonus od TP... :lol:

20Mbit w tej samej cenie :)

Nie samymi megabitami człowiek żyje :P

Anke napisał(a):Możesz napisać dlaczego Dialog jest nie teges? Przymierzam się do zmiany netu, narazie mam Vectrę 16 mb/s, up 1mb i ping w okolicach 20 ms ale cenowo mi nie pasuje i rozglądam się za czymś innym. Z opinii znajomych Dialog w Bielsku nie jest zły (ale to opinia sprzed 2 lat, dlatego dopytuję).

Już trochę ponarzekałem na tym forum, na Dialog :rolleyes:

Ogólnie nie jest najgorzej, ale jak ktoś szuka naprawdę STABILNEGO łącza, to raczej bym omijał. Aczkolwiek na pewno wiele zależy od lokalizacji instalacji łącza. U mnie niestety było tak sobie...
Oczywiście parametry takie jak "szybkość" były zachowane, jednak bywało, że kilka razy dziennie internet się rozłączał i nie chciał powrócić bez restartu modemu. Mowa o modemie dostarczonym przez Dialog.
Na moim prywatnym sprzęcie, mimo że lichym, stabilność się nieco poprawiła, jednak do ideału nadal wiele brakowało. Zdarzało się, że tydzień internet popracował bez żadnych problemów, ale bywało też, że przynajmniej 10 razy dziennie byłem rozłączony (niestety połączenie nie chciało samodzielnie wstać - trzeba było resetować router za każdym razem). Czysta loteria :)

Odnośnie ping'u - okolice 20ms to science fiction... :(
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości