Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Internet B-B

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Internet B-B

Postprzez strzelec » poniedziałek, 26 sie 2013, 04:20

W Bielsku miało być HSPA+ DC z Orange:
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/-akt ... 20864.html
strzelec
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 23 maja 2010, 19:43

Re: Internet B-B

Postprzez Kozo » poniedziałek, 26 sie 2013, 08:04

strzelec napisał(a):W Bielsku miało być HSPA+ DC z Orange:
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/-akt ... 20864.html


wszystko ok, ale ja u siebie w domu z modemu na USB mam ok. 15Mb/s i mi to wystarcza ;)

gdzie neostrade mam 6Mb/s i warunki techniczne (jak to mówi były telepies) nie pozwalają na więcej.
Kozo
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 2 sty 2010, 17:01

Re: Internet B-B

Postprzez murgen » środa, 11 wrz 2013, 14:41

Póki temat jest ;)

Na złotych łanach kto najlepiej daje rady ;)? do 50zł/ms.

netia ze swoimi 20mb/s ?
Dlaiog?

Czy jeszcze ktoś inny ;?
Pozdrawiam
murgen
użytkownik
 
Posty: 38
Na forum od: 7 sie 2009, 10:24

Re: Internet B-B

Postprzez mel_on » środa, 11 wrz 2013, 20:09

Nie polecam Netii - w razie jakichkolwiek problemów po prostu leżysz. A w ofercie "do 20mb" możesz mieć 1mb i jest to zgodne z umową.
Dialog - był bez zastrzeżeń kiedy był autonomiczny. Teraz tonie w bagnie zwanym Netia...
Na dotychczasowych umowach i własnych liniach jeszcze działa ok. Oby jak najdłużej.
Avatar użytkownika
mel_on
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 16 cze 2012, 07:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Internet B-B

Postprzez GP » czwartek, 12 wrz 2013, 08:20

mel_on napisał(a):Nie polecam Netii - w razie jakichkolwiek problemów po prostu leżysz. A w ofercie "do 20mb" możesz mieć 1mb i jest to zgodne z umową.

Z TP jest podobnie... Miałem wcześniej wykupione 6Mbit/s (maksimum możliwości łącza) i tyle leciało. Potem skusiłem się na ofertę "DO 10Mbit/s" i w efekcie mam 5Mbit/s :lol: Tzn. na początku leciało 10Mbit/s przez dwa dni, ale stabilność łącza była marniutka, więc przycięli o połowę :twisted: Według umowy "Do 10Mbit/s oznacza minimum 1Mbit/s i maksimum 10Mbit/s".
Tyle, że upload mam nieco lepszy, niż dotychczas, na czym mi dość mocno zależało.
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Internet B-B

Postprzez Faraon » czwartek, 12 wrz 2013, 08:28

mel_on napisał(a):Nie polecam Netii - w razie jakichkolwiek problemów po prostu leżysz. A w ofercie "do 20mb" możesz mieć 1mb i jest to zgodne z umową.
Dialog - był bez zastrzeżeń kiedy był autonomiczny. Teraz tonie w bagnie zwanym Netia...
Na dotychczasowych umowach i własnych liniach jeszcze działa ok. Oby jak najdłużej.


Ja mam Netię i żadnych zastrzeżeń poza długim (jak się okazało zgodnym z przepisami i polityką właściciela łącza czyli Orange- 40dni) czasem oczekiwania na przyłączenie na początku. W ofercie "do 20Mb" realnie mam 17down i 1up - choć na złotych mogą być inne warunki techniczne. Do tej pory, blisko rok, nie było awarii z winy Netii (raz padła cała okolica ale z winy Orange - jeden dzień neta nie bylo).
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Internet B-B

Postprzez mel_on » czwartek, 12 wrz 2013, 20:52

Szczęściarz :-)

Przykład z życia wzięty :
Netia - max oferta 4mb (4 km od centrali na miedzi, linia TPSA), podłączenie do 30 dni.
TPSA Orange - działające 10mb (na tej samej linii !!!) w..... Uwaga! Jeden dzień od wizyty na placu Smolki !
Oczywiście sporo zależy od miejsca.
Absolutnie nie gloryfikuję TPSA czy jakieś Orange, sam mam niemiłe wspomnienia.
Najchętniej wybrałbym Dialog, ale po "fuzji" z Netią już nie zawierają nowych umów na liniach TPSy :(
Szkoda, duży byle jaki wchłania małego całkiem fajnego...
Avatar użytkownika
mel_on
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 16 cze 2012, 07:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Internet B-B

Postprzez kirgiz » wtorek, 27 sty 2015, 01:20

Odkopię temat...
Jestem aktualnie na etapie wyboru operatora, a trochę się pozmieniało.
Potrzebuję szybkie stałe łącze. Obecnie mam TP vel POMARAŃCZ + telefon voip.
1. Rozglądam się za ofertami z łączem 50-100 Mbit download i minimum 8-10 upload + do tego telefon.
2. Tylko łacze stałe - kabel bądź światłowód w ścisłym centrum bielska (koło hotelu Prezydent)
3. opcjonalnie pakiet z telewizją (w sumie obojętne czy oferta będzie dla os. prywatnej czy na firmę).

Kilku rodzimych operatorów oferuje łącza światłowodowe (nawet pakiety z telefonem i TV), ale próżno szukać w internecie opinii o ich usługach (cenzura czy co?). Jak jest z awaryjnością i serwisem uszkodzeń? Obecnie korzystając z dawnej TP'sy jestem zadowolony (1 awaria na 4 lata, a po godzinie od zgłoszenia technik był u mnie w firmie i rozkminiał co się stało), ale konkurencja nie śpi i wydaje się atrakcyjniejsza cenowo.
Może ktoś korzysta ze światłowodów w centrum bielska (od SferaNET lub innych) i się wypowie?
kirgiz
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Internet B-B

Postprzez Przemek73 » wtorek, 27 sty 2015, 08:54

Mam w firmie SferaNET od paru miesięcy, łącze 20/10. Śmiga super, jak dotąd jedna poważna awaria (brak netu przez ok. 6h.).
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Internet B-B

Postprzez kirgiz » wtorek, 27 sty 2015, 10:06

Jestem coraz bardziej zdziwiony bo wujek google nie może znaleźć ani jednej opinii o działaniu netu w seranet. Ani pozytywów ani negatywów tylko szał z akcjami... Nikt tego nie używa czy jako operator wycinają wszystko, bo to mi się wydaje normalnie niemożliwe, aby firma działająca od lat nie "zasłużyła" sobie na żadną wzmiankę od internautów?
kirgiz
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Internet B-B

Postprzez Del_Rey » wtorek, 27 sty 2015, 11:32

Az zerknalem i w ogóle nie potrafię znaleźć tej firmy. Ani wzmianki o niej.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Internet B-B

Postprzez ewenement » wtorek, 24 mar 2015, 12:18

Witam pozwolę sobie odświeżyć wątek . Orientuję się ktoś jaki dość dobry internet wybrać w BB region Wapienica ? Mieszkam w domu prywatnym bez łącza telefonicznego/kablowego niestety
jestem jak Chiński znak równowagi , trochę głupoty tyle samo rozwagi
ewenement
użytkownik
 
Posty: 107
Na forum od: 2 sty 2009, 14:18

Re: Internet B-B

Postprzez janeczek » wtorek, 24 mar 2015, 13:16

Sprawdź jaki nadajnik LTE masz najbliżej i bierz net od tego dostawcy.
janeczek
użytkownik
 
Posty: 53
Na forum od: 5 sty 2012, 02:37

Re: Internet B-B

Postprzez SolariS » wtorek, 24 mar 2015, 13:52

Ja mam z Orangę ten do 10 mb. Osiąga do 6 mb (blok, giełda)
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Internet B-B

Postprzez singel5 » czwartek, 26 mar 2015, 20:08

Orange- nie znam
Dialog/ Netia- jak działa to OK, jak padnie ( tak jak dzisiaj) to wszyscy cie mają w d..pie. Netia nie odbiera żadnych telefonów gdy maja awarie po prostu zostajesz sam
Polsat- testowałem kiedyś internet LTE z Polsatu, nie wiem jaki jest koszt miesięczny ale to najlepszy internet z jakim się spotkałem. Wkładasz modem do kieszenie i w teren a internet jest zawsze z tobą.
singel5
nowicjusz
 
Posty: 8
Na forum od: 6 sty 2008, 20:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron