Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

PM10 czyli Bielsko-Biała miastem z najbrudniejszym powietrze

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez man » niedziela, 2 paź 2011, 15:40

Sheena napisał(a):Robi się, robi. W poprzednich latach miasto organizowało dotacje dla osób chcących zmienić tradycyjne piece węglowe na nowe, bardziej ekologiczne

i jaki efekt ? wzrost pyłów PM10 o 100% ?
tutaj trzeba radykalnych działań, Straż Miejska zamiast biegać z blokadami powinna masowo patrolować dzielnice i ostro karać spalaczy śmieci. Policja musi kontrolować emisję spalin i karać kierowców kopcących wraków, a dodatkowo odbierać licencję Stacjom Kontroli, które takie wraki dopuszczają do ruchu .........

inaczej wszyscy się podusimy najbrudniejszym w Polsce mieście ..........
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez kjs40 » poniedziałek, 3 paź 2011, 07:59

Nic się w temacie ochronyu środowiska nie robi. Na codzień spotkac można tak kopcące pojazdy że jadąc za takim nie widać go wcale.
My jesteśmy ekologiczni jak na s na to stać ale w imię czego mam dopłacać do ekologii skoro inni zyją tanie kopcąc?
Nie wszystkich stać na ogrzewanie budynków gazem więc palą czym się da. W wielu krajach są dotacje dla ekologicznych a u nas tylko ceny podnoszą i abonamenty.
Takie samochody - w Europie kupujący pojazd hybrydowy lub elektryczny ma ulgi w Polsce podatek w cenie i tak sporo droższego auta niż tradycyne kopciuchy.
Kupue więc naród stare kopciuchy najczęściej z dieslem i kopci gdzie popadnie bo "dizelek" mniej pali panie.

Wszytko sprowadza się do tego ,że aby w tym kraju postępować w miarę ekologicznie to trzeba do tego DOPŁACAĆ Z WŁASNEJ KIESZENIE!

Co do śmieci to już rece opadają do kostek jak mawia Szymuś prostaczek.
Która władza liczy na to że ktoś będzie płacił za wywóz śmieci?
Mało kto będzie płacił a wywozi gdzie uznaje. Śmieci musza być wywożone za darmo czyli z naszych podatków i może wreszcie będzie czyściej w tym syfie.
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Postprzez pierwiastek z dwóch » wtorek, 11 paź 2011, 01:04

Kup sobie jonizator powietrza, jak Ci nie pasi atmosfera w miescie.
pierwiastek z dwóch
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 10 paź 2011, 21:38

Re: PM10 czyli Bielsko-Biała miastem z najbrudniejszym powie

Postprzez man » środa, 18 maja 2016, 14:00

Jak to mówią lepiej późno niż wcale ............ w końcu po 5 latach ktoś zainteresował się tym tematem i bardzo dobrze bo jest źle, nawet bardzo źle, i z roku na rok coraz gorzej - http://wiadomosci.bielsko.info/11160-bi ... -w-europie

"Miażdżący dla Bielska-Białej raport Światowej Organizacji Zdrowia! Nasze miasto zalicza się do niechlubnej pięćdziesiątki najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie."
"raport przygotowany przez Światową Organizację Zdrowia niestety pokazuje, że Bielsko-Biała jest jednym z najgorszych przykładów związanych z zanieczyszczeniem powietrza nie tylko w województwie czy w Polsce, ale w całej Europie."
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PM10 czyli Bielsko-Biała miastem z najbrudniejszym powie

Postprzez tren_d » środa, 18 maja 2016, 23:52

Myślę że nie tylko jesteśmy w pięćdziesiątce najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie ale i w pięćdziesiątce miast w których żyją najbardziej wredni ludzie w Europie. Tak wrednych i nieżyczliwych ludzi jak w tym mieście nie spotkałem nigdzie a bywałem w różnych krajach Europy. Wystarczy wysiąść z pociągu w Katowicach, od razu inna energia - POZYTYWNA ENERGIA, inni ludzie.
Jak to powiedziała moja Mama która mieszka w Bielsku od 18-tego roku życia - "Dziecko, kiedyś w tym mieście byli fajni, życzliwi ludzie, ale to było kiedyś".
Do zobaczenia w sobotę w znanym klubie dla nowobogackich.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: PM10 czyli Bielsko-Biała miastem z najbrudniejszym powie

Postprzez vilgefortz » czwartek, 19 maja 2016, 01:26

Tyś chyba nigdy w Warszawie nie był, tutaj to największe chamstwo widać.
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: PM10 czyli Bielsko-Biała miastem z najbrudniejszym powie

Postprzez Przemek73 » czwartek, 19 maja 2016, 08:01

tren_d napisał(a):(pierd,pierd ...)

To weź się chłopie do Katowic wyprowadź i nie zawracaj nam gitary.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: PM10 czyli Bielsko-Biała miastem z najbrudniejszym powie

Postprzez staszeks » czwartek, 19 maja 2016, 08:21

tren_d napisał(a):.......................................
Do zobaczenia w sobotę w znanym klubie dla nowobogackich.

Tacy często są ludzie bywający w klubie do którego, jak sam piszesz, chodzisz
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: PM10 czyli Bielsko-Biała miastem z najbrudniejszym powie

Postprzez Kozo » czwartek, 19 maja 2016, 08:39

przepraszam bo nie jestem w temacie - który to jest TEN słynny klub dla nowobogackich który przewija się przez to forum? Chciałbym wiedzieć czy przez przypadek nie byłem w nim kilka razy....(przez przypadek zapewne gdyż ja jestem "starobogacki", a tymi "nowymi" to się wręcz brzydzę) ;)
Kozo
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 2 sty 2010, 17:01

Re: PM10 czyli Bielsko-Biała miastem z najbrudniejszym powie

Postprzez Pyramide » czwartek, 19 maja 2016, 10:34

czy czasem do tego klubu nie trzeba mieć "Menkarta" ?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: PM10 czyli Bielsko-Biała miastem z najbrudniejszym powie

Postprzez man » czwartek, 19 maja 2016, 11:03

Tren zawsze miał obsesje na punkcie Włochów w Magnum wiec pewnie o to miejsce mu chodzi. Kwestia jak się chłopak odnajdzie w Katowicach, skoro w Bielsku sobie nie daje rady.
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PM10 czyli Bielsko-Biała miastem z najbrudniejszym powie

Postprzez anim.0 » poniedziałek, 23 maja 2016, 19:45

tren_d napisał(a):Myślę że nie tylko jesteśmy w pięćdziesiątce najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie ale i w pięćdziesiątce miast w których żyją najbardziej wredni ludzie w Europie. Tak wrednych i nieżyczliwych ludzi jak w tym mieście nie spotkałem nigdzie a bywałem w różnych krajach Europy. Wystarczy wysiąść z pociągu w Katowicach, od razu inna energia - POZYTYWNA ENERGIA, inni ludzie.
Jak to powiedziała moja Mama która mieszka w Bielsku od 18-tego roku życia - "Dziecko, kiedyś w tym mieście byli fajni, życzliwi ludzie, ale to było kiedyś".
Do zobaczenia w sobotę w znanym klubie dla nowobogackich.


Trololo :)
...
Avatar użytkownika
anim.0
użytkownik
 
Posty: 194
Na forum od: 24 cze 2014, 13:24

Poprzednia strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron